Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
serdujah 

Wiek: 38
Posty: 11
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: 2009-09-20, 11:11    Nauka gry na dwóch instrumentach

Witajcie, powiedzcie mi proszę, co myślicie o nauce gry na dwóch instrumentach jednocześnie? jednocześnie, tzn. powiedzmy godzinę poświęcamy jednemu instrumentowi, jedną drugiemu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Phantom_Blues 


Wiek: 42
Posty: 47
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-09-20, 13:17    Odp: Nauka gry na dwóch instrumentach

Nie rozumiem pytania. Jeżeli masz czas to ucz się i na trzech. To tylko Twoja sprawa.
_________________
-= Tombo Player =-
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
serdujah 

Wiek: 38
Posty: 11
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: 2009-09-20, 13:49    Odp: Nauka gry na dwóch instrumentach

no może niedokładnie sformułowałem pytanie. chodziło mi o to, że często na różnych forach spotykałem się z opinią, że jeśli chce się opanować dany instrument i dobrze na nim grać, to powinno się poświęcić tylko temu instrumentowi i że jednoczesna nauka gry na dwóch instrumentach, w rezultacie doprowadzi do tego, że nie opanujemy żadnego z tych instrumentów. i pytam, jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-20, 13:57    Odp: Nauka gry na dwóch instrumentach

Jak zajmiesz się na przykład gitarą to na pewno będzie trzeba jej poświecić więcej czasu a na harmonijce nauczysz się szybciej. Całe życie przed Tobą. Tak jak Ci powiedzieli, że powinno się skupić na jednym mówią ludzie, którzy twierdzą, że powinno się wkuć instrument w miesiąc.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Stachu1988 


Wiek: 35
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-09-20, 21:11    Odp: Nauka gry na dwóch instrumentach

Daj spokój, jeśli naprawdę chcesz i masz zapał oraz talent to się nauczysz na jednym i na drugim (i na trzecim, czwartym itd.) - jeśli tych cech nie posiadasz, to nie nauczysz się grac na ani jednym.
_________________
Żyj szybko, umieraj młodo!
myspace.com/koboldpoland
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-09-20, 22:50    Odp: Nauka gry na dwóch instrumentach

Ja np. wiem, jak w muzycznej się uczą grać na trzech instrumentach.

A co do domowego zacisza, mi np. ciężko się uczyć i na harpie i na gitarze.
Umiem jakoś tam na harpie grać, ale od dłuższego czasu jak ćwiczę grę na gitarze to w ogóle nie sięgam po harpa. Nie potrafię pogodzić ćwiczenia na 2 instrumentach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-21, 09:53    Odp: Nauka gry na dwóch instrumentach

A mi się wydaje, że nauka na dwóch instrumentach poszerza horyzonty i ułatwia "muzyczne" myślenie. Np. jednoczesne plumkanie na klawiszu i harmonijce. Dla lepszego wyobrażenia można śmigać skale na pianie, a potem na harmonijce. Przenosić pomysły z jednego instrumentu na drugi. To może wypalić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jamochuon 


Wiek: 32
Posty: 7
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2009-09-21, 20:09    Odp: Nauka gry na dwóch instrumentach

Hm, a ja odkąd mam harpa lepiej sobie radzę z gitarą. Na gitarze ćwiczę w domu, harpa wrzucam do kieszeni jak gdzieś wychodzę (właśnie po to go kupiłem). Ponadto liznąłem teorii muzyki i trochę na temat improwizacji- poszerzyło mi to horyzonty myślowe, powoli dowiaduję się więcej na temat muzyki i nie gram tak bardzo "na czuja" ;)
_________________
In the beginning, back in 1955, man didn't know 'bout a rock'n'roll show 'n all that jive. The white men had the schmaltz, the black men had the blues. No one knew what they was gonna do!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-09-24, 00:11    Odp: Nauka gry na dwóch instrumentach

Mam tez od niedawna gitarę (drugi instrum.) i mi to sprawia wielką przyjemność , jak gram troche na tym i trochę na tym (jak kupię statyw to jednocześnie :) ) - przecież o to chodzi przede wszystkim :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-09-24, 11:28    Odp: Nauka gry na dwóch instrumentach

Ja również nie umie pogodzić dziurodmuchania i drutów szarpania :P Po prostu jak chce poświęcić trochę czasu na ćwiczenie, to ćwiczę na harpie... A na gitarze teraz prawie w ogóle, choć przez pierwsze 2 miesiące, jak ją miałem, to sporo na niej grałem :) Ale druga strona medalu jest taka, że inny instrument poszerza horyzonty i daje nam też pewne umiejętności. Przykładowo, perkusista, który chwycił się za gitarę, naprawdę dobrze czuje rytym (i umie go zaakcentować); a gitarzysta, który gra frazy pomiędzy wokalem bardzo dobrze wie, co robić, żeby wokaliście nie przeszkadzać, jeśli sam również jest wokalistą. Mi osobiście w ulicznym graniu (grając na harmonijce) pomaga to, że mogę sobie pomóc patrząc na gryf gitarzysty i na jego rozstaw palców - w ten sposób zobaczę, jakie gra akordy, a także mogę sobie nawet jakieś zagrywki "odgapić", jeśli nie umie tego zrobić ze słuchu :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-09-24, 19:13    Odp: Nauka gry na dwóch instrumentach

Właśnie harp jest świetny jako 2 instrument. Ja na przykład zawsze jak idę gdzieś, to mam harpa przy sobie i ćwiczę. Prawda, nie gra się najwygodniej ale zawsze sie jakoś wykorzysta czas. A pozatym ja godzę ze sobą jeszcze naukę na fortepianie i jak mam czas to na organach. W wakacje zawsze sie ucze jeszcze na czymś :) Generalnie granie na wielu instrumentach bardzo rozwija tak myślę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu