Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
amator 

Posty: 5
Wysłany: 2009-09-16, 17:45    Suzuki Hammond HA-20 vs Hohner Special 20 vs Seydel Blues Session

Witam wszystkich!

Zastanawiam się która z wymienionych harmonijek byłaby najlepsza do bluesa?
Dodam jeszcze, że będzie to moja druga harmonijka :harp:

Pierwsza jaką zakupiłem był SilverStar w tonacji C. Przed pierwszym zakupem czytałem forum i początkowo miałem kupić Speciala 20 ale niestety nie było go w sklepie a sprzedawca powiedział mi, że pierwsza harmonijka i tak zawsze się psuje i lepiej wziąć coś słabszego. Więc dałem się przekonać i wziąłem HOHNERa SS.

Co prawda nie udało mi się jej zepsuć gdyż gram dopiero od niecałych 2 tygodni ale stwierdzam, że dość mocno trzeba w nią dmuchać i kanał 2 jest bardzo cichy :?
nie mniej na SS nauczyłem się podstaw tj. dmuchania w pojedynczy kanał i podciągów choć wychodzą mi one kiepsko (ale być może to wina harmonijki)


Teraz postanowiłem kupić coś lepszego :)

wiem, że dopiero po zakupieniu droższego instrumentu mam szanse zrobić jakieś większe postępy w grze.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze właściwego instrumentu.
Zastanawiam się która z poniższych będzie dla mnie najlepszym wyborem
- SUZUKI HAMMOND HA-20
- Special 20
- SEYDEL BLUES SESSION

acha, która z nich ma największe kanały?

PS. Postanowiłem kupić porządną harmonijkę w tonacji C oraz (do kompletu) Hering Free Blues w tonacji A
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-09-17, 08:25    Odp: Suzuki Hammond HA-20 vs Hohner Special 20 vs Seydel Blues Session

Ja bym na Twoim miejscu wybrał Special 20, chyba najpewniejsza będzie. Strój jest taki, że i akord, i melodyjka zabrzmi, a nie słyszałem jeszcze o nieudanym egzemplarzu tego modelu (a o dwóch innych, owszem, słyszałem).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
amator
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-09-17, 16:13    Odp: Suzuki Hammond HA-20 vs Hohner Special 20 vs Seydel Blues Session

...ja natomiast wzialbym SEYDEL BLUES SESSION (Seydel ma rozstaw kanalow wiekszy) albo tani i bardzo dobry LEE OSKAR.Swoja strona Hammond to klasa sam w sobie, ale jest za delikatny na poczatek.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
amator
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-09-17, 19:21    Odp: Suzuki Hammond HA-20 vs Hohner Special 20 vs Seydel Blues Session

Seydel :) Nauka idzie baardzo łatwo, duże kanały, łądnie doprofilowana do ust, nic ust nie rani, nie blokują siętroiki, szczelna a i brzmienie ładne :) Ale faktycznie S20 jest chyba bardziej żywotna :)
Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
amator
amator 

Posty: 5
Wysłany: 2009-09-20, 21:16    Odp: Suzuki Hammond HA-20 vs Hohner Special 20 vs Seydel Blues Session

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)

na nowe harmonijki będę musiał poczekać jeszcze 2 tygodnie gdyż zdecydowałem, że kupię je w sklepie ale nie internetowym ponieważ wolę zobaczyć instrument na żywo przed zakupem.

a co sądzicie o tym Heringu w tonacji A? może to jeszcze zbyt wcześnie na harmonijkę w innej tonacji niż C?

PS. Zaraz przyznam wszystkim punkty za pomoc :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-20, 21:24    Odp: Suzuki Hammond HA-20 vs Hohner Special 20 vs Seydel Blues Session

Na pewno nie za wcześnie, granie w innej tonacji w sumie nie różni się szczególnie. Poza tym w A zagrasz sporo z bluesa. :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-09-21, 15:15    Odp: Suzuki Hammond HA-20 vs Hohner Special 20 vs Seydel Blues Session

Hering Vintage brzmi w A baaardzoo ładnie :) Polecam :) Tonacja A (według mine) jest chyba najbardziej stylowa (i Bb) :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
amator 

Posty: 5
Wysłany: 2009-09-26, 18:21    Odp: Suzuki Hammond HA-20 vs Hohner Special 20 vs Seydel Blues Session

Dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam wszystkich harmonijkarzy ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-09-27, 20:00    Odp: Suzuki Hammond HA-20 vs Hohner Special 20 vs Seydel Blues Session

No, vintage w A brzmi świetnie, zwłaszcza na akordach :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu