Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
lowca_makaronow


Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-19, 09:18    Odp: [Pytanie] Początki...

Też jestem początkujący. Mam Marine Band firmy Hohner. Mieści się w Twoich funduszach i jest bardzo spoko. Miałem kiedyś tańszą, ale na marince nauka dużo szybciej mi idzie. Wyjściowa tonacja, od której się zaczyna to C.

>>>

W sumie to niegłupi pomysł, żeby ktoś napisał i arta o harmonijkach dla początkujących. Z przedziałami cenowymi i konkretnymi opiniami na temat każdej. Nie byłoby wtedy takich topiców. Ale ja nie napisze, bo się nie znam, mam nadzieje, że ktoś pro z forum podchwyci i coś takiego w walnej chwili skrobie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
brus217 

Posty: 11
Skąd: N-c
Wysłany: 2009-07-19, 09:20    Odp: [Pytanie] Początki...

Zauważ że nie pytam jak inni ogólnie tylko chodzi mi o konkretny rodzaj melodii

[ Dodano: 2009-07-19, 10:21 ]
[quote="lowca_makaronow"]Też jestem początkujący. Mam Marine Band firmy Hohner. Mieści się w Twoich funduszach i jest bardzo spoko. Miałem kiedyś tańszą, ale na marince nauka dużo szybciej mi idzie. Wyjściowa tonacja, od której się zaczyna to C.[/quote] Dzięki:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-07-19, 09:28    Odp: [Pytanie] Początki...

Skoro jak sam zauważyłeś każdy ma inną opinie to na pewno zostanie zaproponowany ci Special 20 do tego marine band może goldenke a ja zaproponował bym jeszcze blues session. Nic nowego nie odkryjemy. Nie istnieje jedna boska harmonijka.

Masz kilka tematów o harmonikach a w nich znajdziesz mnóstwo opinii ale co wazniejsze + i - tych modeli. A do tego często nagrania.

A co do przeniesienia... istnieje nie jeden taki temat i zazwyczaj wszystko się w nim powtarza! Ale nie zniechęcaj się:p W końcu bluesmani i harmonijkarze to bardzo przyjazny i gościnny naród to podrzucę kilka linków :P :
http://www.harmoszka.com/...42,60.htm#24101
http://www.harmoszka.com/...al-20-vt171.htm
http://www.harmoszka.com/...al-20-vt171.htm
http://www.harmoszka.com/...melody-vt89.htm
http://www.harmoszka.com/...-pro-vt1366.htm
http://www.harmoszka.com/...sion-vt1367.htm
_________________
Some are born to sing the blues...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
brus217 

Posty: 11
Skąd: N-c
Wysłany: 2009-07-19, 09:33    Odp: [Pytanie] Początki...

Wielkie dzięki właśnie o taką pomoc mi chodziło widzę że dobrze trafiłem thx for all
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-07-19, 09:40    Odp: [Pytanie] Początki...

Nie ma sprawy :P Ale następnym razem wystarczy przeszukać dział:P wszystko było u góry strony ;P
_________________
Some are born to sing the blues...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kodiak

Posty: 3
Wysłany: 2009-09-08, 15:35    Odp: [Pytanie] Początki...

Witam:) dzisiaj do mnie przyszła moja pierwsza w życiu harmoszka:) Hohner special 20 C:)

to chyba najlepsza (2) jaką udało mi się zrobić:/
http://w688.wrzuta.pl/audio/96flA0X7uvE/222222 dobrze to brzmi czy nie? mógłby ktoś wrzucić czystą 2 na wdechu?:)

I czy na razie dobrym sposobem nauki będzie granie z tab? przyznam się że jak trafie dobrze w kanalik to dźwięk wychodzi chyba czysty tylko że często pudłuje i grają 2-3 kanaliki na raz:/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-08, 15:40    Odp: [Pytanie] Początki...

Kodiak dmuchnij w 3, to ten sam dźwięk, jak będzie 2 na wdechu brzmiała tak samo to znaczy, że grasz dobrze. A na nagraniu jest dobrze :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Kodiak
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-09-08, 15:42    Odp: [Pytanie] Początki...

witamy !

na wstepnie duzy plus , ze piszesz tu a nie zakladasz nowy temat :) )
Poczytaj forum , znajdziesz tam duzo uwag jak grac itd. a reszta ta kwestia cwiczen. Ogladnij sobie pare pierwszych lekcji Gussowa na YouTube. Pokazuje on tam jak prawidlowo trzymac usta itd. bardzo przydatne info.

Tu pierwsza lekcja :

http://www.youtube.com/watch?v=SDKbqacmPyw

a jak masz problemy z angielskim to nasi forumowi Koledzy przetlumaczyli kilka pierwszych lekcji tutaj :

http://www.youtube.com/user/harmoszkacom

Milego grania i nie zrazaj sie poczatkowymi trudnosciami!
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Kodiak
Kodiak

Posty: 3
Wysłany: 2009-09-08, 15:51    Odp: [Pytanie] Początki...

O wielkie dzięki Panowie:) a (2) właśnie przy lekcji pana Gussowa dzisiaj ćwiczyłem:p chyba jak na pierwszy raz całkiem dobrze mi idzie:) a ja się raczej łatwo nie poddaje więc spokojnie:) tylko na razie przerwę bo mnie gardło zaczyna boleć:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Krasnal 

Posty: 16
Wysłany: 2009-09-08, 19:20    Od czego zacząć?

Witam,

Chciałabym zacząć uczyć się grać na harmonijce, lecz kompletnie nie wiem jak się za to zabrać... Mam więc nadzieję, że odpowiecie mi na parę pytań :)

1) Na harmonijce chciałabym grać piosenki typu: "Płonie ognisko w lesie" "Jak długo na Wawelu" Itp. Jaka [color=red]h[/color]armonijka (najlepiej jak najtańsza) byłaby dla mnie dobra?
2)Chyba najbardziej niepokojące mnie pytanie... a mianowicie, załóżmy że mam harmonijkę i chcę zacząć grać, co z nutami? Znajdę w Internecie jak grać na harmonijce na nutach? Tgz. są takie nuty specjalnie do harmonijki? (Nie wiem jak to wygląda, jakieś cyferki czy coś?) No bo po co mi będzie harmonijka jak nie będę wiedzieć jak na niej grać? :( Możecie mi podać jakąś stronkę na której jest wytłumaczone jak grać na harmonijce-nutach? Chciałabym zerknąć, bo jak zarazie znalazłam tylko to: [img]http://c.wrzuta.pl/wi2331/d7c1855000014b5149ea4af5/0/rozmieszczenie%20nut%20na%20harmonijce%20c[/img] Ciężko idzie taka nauka nut?
4) Jakk długo będę się musieć uczyć by zagrać jakieś proste melodie?
5) Czy sam Internet mi starczy by nauczyć się grać?

Najbardziej denerwują mnie te nuty...boję się, że przez net nie nauczę się ich czytać i że zostanę z harmonijką "na lodzie" Z góry dzięki za odpowiedzi
Krasnal :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-09-08, 19:35    Odp: [Pytanie] Początki...

musisz zakladac nowy temat... przeciez podobnych jest pare. Kolega , ktorych chyba sie dzisiaj tez zarejestrowal nie zakladal nowego tematu tylko napisal w istniejacym...

zalosne..
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-09-08, 20:04    Odp: [Pytanie] Początki...

[b]hoOn[/b], psujesz kulturalny wizerunek Naszego Forum. Obyłoby się bez tego "żałosne" na końcu... Przyznaję rację, że masz rację ( :) ), ale możan trochę cywilizowaniej, nie??

Pozdrawiam pokojowo, przepraszam za offtop. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-09-08, 20:11    Odp: [Pytanie] Początki...

no wlasnie chcialbym , zeby ludzie "kulturalnie" pisali w tematach a nie je dublowali itd.
pozdro
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-09-08, 20:19    Odp: [Pytanie] Początki...

Co boskie Bogu, co cesarskie Cesarzowi, nie??
To zostaw moderatorom, albo jak już chcesz być taki kulturalny to daj znąc moderatorom, że ktoś zdublował i poproś "kulturalnie" (jak to tylko Ty potrafisz) czy mogliby coś z tym zrobić.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pabl02 

Wiek: 30
Posty: 31
Wysłany: 2009-09-08, 20:32    Odp: [Pytanie] Początki...

Taaa, "koleżanka ;p" nowa i nikt jej nie pomoże. 1,2 to Ci nie pomogę, popytaj znawców. Natomiast:
4) Jakk długo będę się musieć uczyć by zagrać jakieś proste melodie?
5) Czy sam Internet mi starczy by nauczyć się grać?

ad4) myślę, że pierwsze dni poćwicz grę czystych dźwięków na tych melodiach, po 3-4 dniach powinnaś być w stanie zagrać "kotka"
ad5) Będzie ciężko, wiem, bo sam tak ćwiczę. Ale są różne poradniki w internecie, filmiki różnych wirtuozów, więc dasz radę :)
Ostatnio zmieniony przez Pabl02 2009-09-08, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-08, 20:38    Odp: [Pytanie] Początki...

1) Harmonijka 10 kanałowa systemu Richeta, czyli bluesowa. W dziale SPRZĘT opis najróżniejszych modeli, od Silver Starów i Blues Bandów za 30zł, po naprawdę dobre harpy.

2) Mało kto gra na harmonijce z nut, częściej używane są TABULATURY, inaczej taby. Jest to uproszczony zapis danego utworu, który pokazuje, w którą dziurkę należy dmuchnąć, a z której zassać powietrze. Wadą jest to, że trzeba znać jak utwór "leci", bo w tabach ciężko zapisać ile ma trwać jaki dźwięk. Co do nut, to na każdy intrument są takie same, na tym obrazku u góry widać, gdzie jaka jest umieszczona. Jednak harmonijka to instrument bardzo intuicyjny. Tabów używa się najczęściej na początku, kiedy nie ma się jeszcze rozeznania w dźwiękach na harmoszce. Potem przychodzi granie ze słuchu i improwizacja. To jest najlepsza część.

Na 3 i 4 już odpowiedział [b]Pabl02[/b].
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-09-08, 20:50    Odp: [Pytanie] Początki...

[quote="Krasnal"]Chciałabym[/quote]

[quote="Pabl02"]Taaa, chłopak nowy i nikt mu nie pomoże.[/quote]

Chciałbym kulturalnie zauważyć że mamy tu do czynienia z płcią przeciwną :P .

A żeby nie było OTu to myślę że przede wszystkim od początku trzeba sobie wyrobić słuch i wyczucie rytmu. Jak najwięcej słuchać swojej ulubionej muzyki i wystukiwać rytm aż wejdzie to w nawyk, a potem koncentrować się na melodii i metodą prób i błędów szukać tych dzwięków na harpie. Tabów nie polecam, chyba że bardzo chcesz coś skomplikowanego od razu zagrać albo nie wiesz jak wydobyć dany dźwięk z harpa (czasem są potrzebne różne techniki). Jednak zawsze większą satysfakcję i naukę przynosi rozpracowywanie na słuch :) .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pabl02 

Wiek: 30
Posty: 31
Wysłany: 2009-09-08, 21:37    Odp: [Pytanie] Początki...

Ooops, przepraszam najmocniej, zagapiłem się ! Już poprawiam ! :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-09-08, 21:48    Odp: [Pytanie] Początki...

[color=blue]Posty przyklejone do właściwego tematu. Na przyszłość proszę się nieco rozejrzeć na forum - o początkach napisaliśmy już całe tomy ;) Płeć piękna czy brzydka, netykieta i regulamin są takie same dla wszystkich ;) Pozdrawiam pokojowo.[/color]
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Pabl02
Krasnal 

Posty: 16
Wysłany: 2009-09-09, 12:11    Odp: [Pytanie] Początki...

Wielkie dzięki za odpowiedzi :D Rzeczywiście nie zauważyłam tego tematy :oops: Już przechodzę do działu sprzęt a potem kupuję i się uczę ;) Życzcie mi powodzenia :]

[quote]Ooops, przepraszam najmocniej, zagapiłem się ! Już poprawiam ![/quote]

Haha nie ma sprawy, wszyscy się mylą :hihi:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Phantom_Blues 


Wiek: 42
Posty: 47
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-09-09, 12:14    Odp: [Pytanie] Początki...

Jak dziś wrócę z pracy to nagram filmik w którym zawrę informacje potrzebne na początek oraz powiem jak to jest z nagłośnieniem harmonijki na scenie itd. To będzie taka wiedza harmonijkowa w pigułce. To ukróci część pytań.
_________________
-= Tombo Player =-
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kodiak

Posty: 3
Wysłany: 2009-09-09, 22:35    Odp: [Pytanie] Początki...

[quote="Phantom_Blues"]Jak dziś wrócę z pracy to nagram filmik w którym zawrę informacje potrzebne na początek oraz powiem jak to jest z nagłośnieniem harmonijki na scenie itd. To będzie taka wiedza harmonijkowa w pigułce. To ukróci część pytań.[/quote]

O było by super:) mógłbyś tam powiedzieć coś o podciągu? bo czarna magia dla mnie jak o tym czytam:/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lord Termio

Posty: 9
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-10-29, 15:05    Odp: [Pytanie] Początki...

jestem początkujący i zabardzo nie wiem jaka harmonijke kupic ...doradźcie mi cos
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Przemek 


Posty: 80
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2009-10-29, 15:56    Odp: [Pytanie] Początki...

Doradzam przeszukanie forum...
_________________
Charytatywna wyszukiwarka
Charytatywne klikanie
Zbyszek pomocnik
Wspieraj naukę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-10-29, 18:28    Odp: [Pytanie] Początki...

...prawie miesiac mija , a obiecanego filmu "nima". ;)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nanek 

Wiek: 32
Posty: 3
Skąd: ŻORY
Wysłany: 2009-11-04, 01:01    Odp: [Pytanie] Początki...

:zzz: :zzz: :zzz: :zzz: :zzz: ZARAZ BD 2 MIESIĄĆ:p TEZ CZEKAM MA HARMONIJKE od 2 ,3 tygodni w pierszy dzien zagrałem muminki ze słuchu dokładnie tragment papap mamama..... wiecie co:P umie troszeczkie wlaz kotek na plotek... i duzo improwizuje...
co powiecie o silver stra???? dobra na poczatek?? ;(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2009-11-04, 11:20    Odp: [Pytanie] Początki...

[quote="nanek"] o silver stra???? dobra na poczatek??[/quote]

Daj sobie spokój, badzo trudno z niej dzwięki wyciągnąć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Przemek 


Posty: 80
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2009-11-04, 11:23    Odp: [Pytanie] Początki...

[quote="nanek"]co powiecie o silver stra???? dobra na poczatek?? [/quote]
Tu jest odpowiedź http://www.harmoszka.com/search.htm
_________________
Charytatywna wyszukiwarka
Charytatywne klikanie
Zbyszek pomocnik
Wspieraj naukę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wandeczka

Posty: 12
Wysłany: 2009-11-27, 21:25    Odp: [Pytanie] Początki...

Witam! dziś po raz pierwszy zagrałam "wlazł kotek..." :D :D i nie wiem co dalej...mam go jeszcze szlifować?czy próbować innych rzeczy? i jeszcze jedno... teraz gram na takiej dziwnej harmonijce TEDDY firmy Melodia,Z TEGO CO TU WYCZYTAŁam TO WIEM JUZ, ŻE NIE JEST to najlepszy wybór :D ale tylko tak znalazła się w domu. Zamówiłam dziś Hohnera Blues Band , nie wiem czy wybór trafiony, ale kierowałam się Waszymi radami. Pytanko mam takie: czy ćwiczyc mam na teddym (jest lekko zepsuty i taki powgniatany)czy czekać na nowy sprzęt? Boje sie , że wyrobię sobie złe nawyki...
I jeszcze jedno: co robicie jak Was pieką usta? :D od grania?i czy w ogóle pieką?czy mozna byc uczulonym na skład harmonijki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-11-27, 21:44    Odp: [Pytanie] Początki...

Można być uczulonym na chrom albo nikiel lub mosiądz ale w sumie często tak piecze i bez uczulenia, od śliny i długiego grania :) Graj sobie, nie narobisz sobie tych nawyków aż tak dużo. W sumie na forum jest napisane co dalej w którymś temacie :) Blues Band to harmonijka względnie dobra na początek, do grania prostych melodyjek na pewno się nadaje. Powodzenia :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu