Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Andyjr 

Wiek: 29
Posty: 2
Skąd: Kędzierzyn
Wysłany: 2009-09-03, 20:32    Hohner Golden Melody C vs Hohner Marine Band Deluxe A

Witam, pytanie jak wyżej, z tym że mam MBDx ale chcę też kupic Golden Melody, tylko czy warto?
Chodzi mi głównie o naukę podciągów. Czy na GM będzie mi łatwiej nauczyc się bendingu?

P.s. Szukałem porównania na forum, ale nie znalazłem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-09-03, 20:38    Odp: Hohner Golden Melody C vs Hohner Marine Band Deluxe A

Grałem na obu harpach, według mnie Goldenka,
Dla upewnienia spytałem innych, też tak stwierdzili, że do nauki podciągów to Goldenka :)
Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-09-03, 20:39    Odp: Hohner Golden Melody C vs Hohner Marine Band Deluxe A

http://forum.harmoszka.co...-out-vt1098.htm

Link chyba niestety wygasł...
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-09-03, 20:40    Odp: Hohner Golden Melody C vs Hohner Marine Band Deluxe A

A pytałem Kamilteau :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Andyjr 

Wiek: 29
Posty: 2
Skąd: Kędzierzyn
Wysłany: 2009-09-03, 20:49    Odp: Hohner Golden Melody C vs Hohner Marine Band Deluxe A

Dzięki wielkie.
A przy okazji: czy macie jakieś propozycje na inne modele do innych technik.
Np: do nauki bendingu GM, do overbendingu jeszcze inny harp.
Niestety overbending to dla mnie jeszcze za wysokie progi ale tak gdyby co :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-09-04, 01:49    Odp: Hohner Golden Melody C vs Hohner Marine Band Deluxe A

nie znam sie tak bardzo Kolego ale najpierw naucz sie poprawnie podciagu i uzywaj go w graniu a potem innych technik itd. i mysle , ze tu harmonijka nie odgrywa znaczacej roli bo obie sa b. dobre - cwiczyc tylko. pozdro
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-09-04, 10:46    Odp: Hohner Golden Melody C vs Hohner Marine Band Deluxe A

Dokładnie, sam mam i deluxa, i goldenke, obie wysmienicie nadaja sie do podciagow. Jesli zas chodzi o inne techniki... Do tongue blockingu najlepiej wybrac harmonijke idealnie gladka, bez zadnych ostrych krawedzi, ktora w ogole nie bedzie peczniec, a co za tym idzie, nie zrani nam jezyka. Przykladowo, dobre beda Suzuki Harpmaster czy Seydel 1847. Do overbendingu najlepiej kupic harmonijke customizowana, chociaz moje doswiadczenie w tej kwestii jest niewielkie, powtarzam tu raczej zaslyszane opinie, bo sam jedynie overdrawa wycisne :P Za dobre modele do tej techniki uchodza np Golden Melody, Special 20, Marine Band Deluxe, wiekszosc Suzuki i kilka innych modeli. Wiecej technik, ktore wymagalyby szczegolnych harmonijek, na razie nie przychodzi mi do glowy ;p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-09-04, 15:07    Odp: Hohner Golden Melody C vs Hohner Marine Band Deluxe A

hoOn napisał/a:
nie znam sie tak bardzo Kolego ale najpierw naucz sie poprawnie podciagu i uzywaj go w graniu a potem innych technik itd. i mysle , ze tu harmonijka nie odgrywa znaczacej roli bo obie sa b. dobre - cwiczyc tylko. pozdro


Andyjr napisał/a:
Np: do nauki bendingu GM, do overbendingu jeszcze inny harp.
Niestety overbending to dla mnie jeszcze za wysokie progi ale tak gdyby co


Sam zastrzegł, że to są dla Niego za wysokie progi, ale pyta żeby (np.) nie nabijać kolejnych psotów - czyli jakby z grzeczności :)
Pozdrawiam :)
PS: Przepraszam za offtop :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu