Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-08, 18:59    [Ciekawostka] Jabłko przyjecielem harmonijkarza

Zdaję sobie sprawę, iż temat jest conajmniej dziwny... Zacznę od tego, że istnieje pisana zasada, że przed każdą grą na harmonijce winno się myć zęby. Lecz jak zapewne wszyscy w praktyce wiemy, będąc w terenie nie zawsze mamy ze sobą szczoteczkę i pastę. Tak sobie pomyślałem o naszym małym gatunku (czyt. harmonijkarze) kiedy oglądałem z nudów debilny program na Discovery Channel zwany Brainiac'iem. Przeprowadzili tam test na substytut szczoteczki do zębów. W szranki stanęły:
- jabłka
- guma do żucia
- mydło w płynie z chusteczkami.
Króliki doświadczalne wysmarowały sobie zęby toffi, szpinakiem i chyba czosnkiem. Więc dosyć ekstremalnnie. Sprawdzano stopień usunięcia smrodu i brudu z ust. Mydło z chusteczkami tylko pogorszyło sprawę, gdyż w ustach nadal nie tylko dawało się czuć nieprzyjemny zapach lecz także poprzyklejały się kawałki chusteczek do nieusuniętego toffi i szpinaku. Guma do żucia usunęła wprawdzie zapachy lecz nie poradziła sobie z brudem. Pierwsze miejsce zajęły jabłka usuwając większość zanieczyszczeń i nieprzyjemnych woni!

[img]http://www.esports.lt/public/files/avatars/6552.jpg[/img]

Taka ciekawostka i myślę, że dobry patent na przeczyszczenie delikatne zębów przed grą jak nie mamy pod ręką szczoteczki. W końcu dla nas - harmonijkarzy - jama ustna to najważniejsza część ciała więc musimy o nią dbać :)
Mam nadzieję, że was zaciekawiłem :) Pozdrawiam

Mieszko "Trojden" S.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
michu
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-08, 19:04    Odp: [Ciekawostka] Jabłko przyjecielem harmonijkarza

Jak to mawiają na wyspach: "One apple a day keeps the doctor away"! Ale jabłko jako szczoteczka ma swoje złe strony. Może i fizycznie usunie ten brud, ale poza tym zawiera mnóstwo cukrów, które stanowią idealną pożywkę dla bakterii próchnicznych. W sytuacjach "ekstremalnych" sprawdza się, ale na dłuższą metę też może zaszkodzić, jeżeli po jabłczanym posiłku nie przeszczotkujemy zębów tradycyjnie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-08, 19:09    Odp: [Ciekawostka] Jabłko przyjecielem harmonijkarza

Z tego co słyszałem, jabłka też zawierają jakieś tam kwasy, które mogą uszkadzać szkliwo... ale nie ma takiej rzeczy, która w mniejszy lub większy sposób by nam w ogóle nie szkodziła. Ja mam jobca na punkcie jabłek :D zwłaszcza kwaśnych i lepsze to niż wcinanie cheesburgerów z nie powiem [color=#0024ff]s[/color]kąd aby nie robić reklamy. Powiem tylko I'm NOT Loving it :D
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba1808 

Wiek: 31
Posty: 18
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-09, 08:08    Odp: [Ciekawostka] Jabłko przyjecielem harmonijkarza

Oj tam kwasy. Guma do żucia zawiera ich jeszcze więcej, a podobno zdrowa :D
Jabłko zawiera cukier, ale taki naturalny, zdrowy, a nie rafinowany biały, który podobno ma miano trucizny.

Gdzieś czytałem, że codzienne jedzenie jednego jabłka zmniejsza ryzyko zachorowania na raka o 75%.
_________________
She don't do nothin' but kiss and hug me
My babe, true little baby, my babe.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
JuHaS 


Wiek: 31
Posty: 23
Skąd: CBR
Wysłany: 2009-08-25, 14:09    Odp: [Ciekawostka] Jabłko przyjecielem harmonijkarza

Jabłko nie może uszkodzić szkliwa , jest smaczne i usuwa większość zapachów z buzi. Polecam jedzenie w jak największych ilościach.

Ps. jestem synem sadownika
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-08-25, 14:23    Odp: [Ciekawostka] Jabłko przyjecielem harmonijkarza

Tylko nie zapomnijcie po tym jabłku wypłukać dobrze paszczaka wodą - inaczej wszystkie te cukry i kwasy bedziecie mieli na stroikach... Co z tego, że zdrowe dla nas - dla harpa sa zabójcze! To samo ze wszelkimi napojami. Jak gramy - to tylko woda!
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-25, 14:29    Odp: [Ciekawostka] Jabłko przyjecielem harmonijkarza

JuHaS, to będziesz załatwiał zaopatrzenie warsztatów harmonijkowych ;)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-09-04, 10:54    Odp: [Ciekawostka] Jabłko przyjecielem harmonijkarza

No wlasnie, wszyscy chwala jablka, ale moim zdaniem jedzenie czegokolwiek przed graniem to kiepski pomysl. Poza tym, co powiedzial Mlynek, przeciez zwykle czastki jablka czy jego skorki moga sie dostac do harmonijki i blokowac stroiki! Ja tam wole napic sie wody/piwa przed graniem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-09-04, 13:31    Odp: [Ciekawostka] Jabłko przyjecielem harmonijkarza

No, piwo to też nie jest najlepszy pomysł... Ani soki, ani cola, ani inne smakowe napoje To wszystko zawiera cukry, kwasy i różne inne dziwne substancje, które pozostają w ustach dość dlugo i osadzają się na stroikach. Warto potem dobrze przepłukać jamę ustną wodą.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-04, 13:56    Odp: [Ciekawostka] Jabłko przyjecielem harmonijkarza

Poza tym cokolwiek co ma smak powoduje wydzielanie śliny a nie każdemu gra się dobrze jak jest jej więcej niż w.. że tak to ujmę "normalnych stanach" ust.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
DROŻDŻU 


Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnobrzeg
Wysłany: 2009-11-13, 22:42    Odp: [Ciekawostka] Jabłko przyjecielem harmonijkarza

jaki wniosek ? jabłka maja kwasy, napoje są słodkie , a po piwnych drożdżach wcale nie pęcznieje harmonijka heh. \
A tak na poważnie to mało kto myje zeby przed graniem po jakimś czasie się to znudzi a czasami na ognisku nie ma możliwości. Moja metoda: jem jem, pije normalnie no ok potem płukam gardło piwem lub wodą, guma chwile żuje i jest komfortowo.. niektóre gumy usuwają zanieczyszczenia z zębów... :cool:
Pozdrawiam
_________________
http://nauka-gry-na-harmonijce.pl/ - nauka gry dla początkujących
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
begineruner


Posty: 19
Wysłany: 2009-11-27, 15:20    Odp: [Ciekawostka] Jabłko przyjecielem harmonijkarza

"jablko przyjacielem harmonijkarza"

ta, szczegolnie tego pana ;)

[img]http://www.bluessummit.com/monographs/williamson/sonny3.jpg[/img]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu