Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Phantom_Blues 


Wiek: 42
Posty: 47
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-09-01, 10:12    Powiedzmy coś o rytmie

Podczas obowiązkowej "lektury" kanału Youtube Adama Gussow naszła mnie pewna myśl. Zastanawiam się nad zakupem czegoś co urozmaici troszeczkę granie. To coś to stopa perkusyjna z cowbell. Takie rozwiązanie daje fantastyczny efekt, a nie zależy mi na bardzo głośnej instalacji. Jak wiecie Sterling McGee używa dwóch hi-hatów z "dodatkami"... Adam Gussow zaczął niedawno używać czegoś w rodzaju One-Man-Band. Czy ktoś z sznownego forum stosuje tego typu rozwiązania?
_________________
-= Tombo Player =-
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-01, 12:07    Odp: Powiedzmy coś o rytmie

Seasick Steve używa Missisipi Drum Machine, to jest pudło z mikrofonem w środku, z przodu ma przykręconą rejestracją z missisipi. Ładnie się to sprawdza, zobaczcie którykolwiek z jego filmików na youtube.

tutaj zdjęcie mdm:

http://community.dcmag.co...36/500x375.aspx
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-01, 21:00    Odp: Powiedzmy coś o rytmie

W internecie widziałem urządzenie o nazwie Stomp Box. Małe drewniane pudełko z przetwornikiem w środku. Działa ono jako podkładka pod naszą prywatną stopę, w którą po prostu tupiemy. Kostka podłączona jest do wzmacniacza, z którego rozlega się "bum bum tup tup".
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-09-02, 20:09    Odp: Powiedzmy coś o rytmie

Brendan Power miał na warsztatach coś fajnego:
Mogłeś nagrać takt jekigoś pukania, to się zapętlało, następnie podkłąd np. w Low F dograć, sięfajnie łączyło i leciało w pętli i można było cał zespół trzybać w jednym pudełku :D
MOże Maciek pamięta jak to się dokłądnie nazywało?? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Phantom_Blues 


Wiek: 42
Posty: 47
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-09-02, 20:22    Odp: Powiedzmy coś o rytmie

Firma Boss produkuje coś takiego pod nazwą Loop Station. Na dobrym Digital Delay też można to zrobić.
_________________
-= Tombo Player =-
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-09-21, 21:31    Odp: Powiedzmy coś o rytmie

Witam czy są jacyś polscy producenci tego typu zabawek jak te stomp boxy? Zaciekawiło mnie to bardzo, ja sam jestem głównie gitarzystą i w podobny sposób używam tamburyna tzn on sobie leży a ja nogą na nim gram, no a rekami na gitarce :)
Loop station z bossa ma drugi gitarzysta z mojego zespołu i to naprawde fajna sprawa ale na koncerty myśle też można ale dla mnie wtedy traci sie na klimacie a taki stomp box to ciekawa bardzo sprawa.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-23, 18:15    Odp: Powiedzmy coś o rytmie

Zrobiłem taki ale przerobiłem na pudło rezonansowe do gitary bo-diddley ale jak znajdę troszkę czasu to zrobię następny i dam na forum wymiary i krok po kroku jak to się robi :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-09-23, 18:26    Odp: Powiedzmy coś o rytmie

ok to czekam na poradnik jak to skonstruować i chyba sobie zrobię takie coś ;) tylko jestem ciekaw czy jak to podłącze razem z gitara do pieca to jak to wpłynie na dźwięk bo wiadomo ze jak załączę przester na gitarze czy to nie będzie mi sprzęgać :P bo nie mam kurde 2 wzmacniacza by nagłaśniać tego stomp boxa :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu