Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
orzech 

Wiek: 34
Posty: 34
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-04-14, 12:17    Taby na tremolo

Harmoniki tremolo to to samo, co harmonijki chromatyczne? Macie jakies taby na tremolo?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2008-04-14, 13:55    Odp: Taby na tremolo

Nie, harmonijki tremolo, a chromatyczne to inne. Generalnie:
*diatoniczna - 10dziurek - standardowo można wydobyć dźwięki z jednej tonacji ( w kilku oktawach)
* tremolo - różnie, najczęściej 48 osiem dziurek, ale 4 dziurki wydają ten sam dźwięk, czyli jakby 12 dziurek, a więc niewiele więcej od diatonicznej.
* chromatyczne - różnie, najczęściej 10 dziurek - te harmonijki mają przycisk (register), który podwyższa (albo obniża, nie jestem pewien) wysokość dźwięku o pół tonu, w związku z czym mimo iż mają tyle dziurek co diatoniczne, można wydobyć dźwięki ze wszystkich tonacji (również w kilku oktawach)
Co do tabów na tremolo - na diatonika są taby, bo większość stroi się tak samo. Natomiast różne harmonijki tremolo są różnie strojone. Z tego co pamiętam, na moim Ocean Starze można było grać z tabów dla diatonicznych, tylko 2 dźwięki trzeba było zagrać w innym miejscu. Ogólnie polecam Ci wziąć rozpiskę dźwięków Twojej harmonijki (o ile masz taką, jak nie to poprosić na forum ;P ) i porównać, gdzie który dźwięk znajduje się w porównaniu z diatonikiem (porownać w porównaniu ;) ) , a najlepiej grać ze słuchu. To naprawdę na poczatku musi być trudne, a później 'idzie samo'.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
orzech 

Wiek: 34
Posty: 34
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-04-14, 19:06    Odp: Taby na tremolo

Aha. Mam rozpiskę do BigValley'a C. Próbowałem porownać w porównaniu :P z rozpiską na diatonika w C, ale no nie brzmiał utwór jak powinien. Może dlatego, że na BV mam kilka razy C, G, F, itd. i po prostu złe C, D, G, F, itd. dobierałem?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-14, 19:10    Odp: Taby na tremolo

W przypadku, jak to nazwałeś, "złego dobierania C, D, G, F" utwór powinien brzmieć nieco inaczej, ale ogólnie nie katować ucha, bo dźwięki i tak "siedzą" w tonacji ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2008-04-15, 17:28    Odp: Taby na tremolo

orzech napisał/a:
Aha. Mam rozpiskę do BigValley'a C. Próbowałem porownać w porównaniu :P z rozpiską na diatonika w C, ale no nie brzmiał utwór jak powinien. Może dlatego, że na BV mam kilka razy C, G, F, itd. i po prostu złe C, D, G, F, itd. dobierałem?

Aż dziwne;p Generalnie, jeśli w tabie jest numerek, który oznacza dźwięk C i Ty zagrałeś C to powinno być ok. A wiesz, że jak w tabie dla diatonika jest jakiś 'niski' kanał, to Ty też szukasz w niskich?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
orzech 

Wiek: 34
Posty: 34
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-04-16, 20:38    Odp: Taby na tremolo

Powinienem, tak?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2008-04-16, 20:50    Odp: Taby na tremolo

orzech napisał/a:
Powinienem, tak?

Tak.
Ale tak sobie myślę, że niewarte są te taby takiego zachodu. Skombinuj sobie gitarzystę, podmuchaj sobie trochę losowo, poczuj, co z czym brzmi. Pograj do podkładów.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zuźka 


Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2008-08-01, 14:46    Odp: Taby na tremolo

Ja też mam tremola, i dosyć często jeszcze gram z tabów (zamierzam z tym skończyć). Mi przekładanie tabów nie sprawia w tej chwili żadnych problemów. Obecnie mogę się nawet patrzeć na taby do diatonika i grać na moim tremolu. Rozpiska dźwięków na miom harpie wygląda tak:

E G C E G C E G
A B D F A B D F

I jeśli ktoś chce, to mogę wrzucić troszkę tabów pasujących do tej rozpiski :D
_________________
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
colt92 

Posty: 41
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-07-31, 13:57    Odp: Taby na tremolo

Wiem że nikt tu się od dawna nie odzywał ale chcę powiedzieć że tabulatury na tremolo można znaleźć na stronie harptabs.com.
_________________
uwaga teren prywatny
zła harmonijka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
klosek

Posty: 2
Wysłany: 2009-08-28, 12:46    Odp: Taby na tremolo

[b]orzech[/b],
orzech mam do ciebie prośbe kupiłem sobie tremola 16 podwujnycg kanałów podasz mi tom rozpiske najlepiej na maila klosek116@o2.pl Z góry dziękuje
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu