Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-08-19, 19:42    [Ciekawostka] Harmonijki wielostronne

Witam. Dziś przeglądając neta znalazłem taką oto harmoszkę i mnie bardzo zaciekawiła:

http://www.seydel1847.de/...40&Locale=de_DE
albo taka:
http://www.seydel1847.de/...60&Locale=en_GB

Z tego co znalazłem są to harmonijki oktawowe wielostronne. Są to wariacje harmonijki Seydel Concerto Solo ( Duo - ta podwójna, i Star 6 - ta co ma 6 harmoszek). Mogę jeszcze dodać że harmonijki te mają taki sam układ dźwięków jak na diatoniku. Zastanawiam się po co komuś kilka harpów w jednym. Czy nie lepiej zmieniać je normalnie? I wogóle ktoś miał do czynienia z takimi harmoszkami? Wie ktoś jakie mają tonacje?

Cóż, taka jakaś ekstrawagancja :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-19, 22:16    Odp: [Ciekawostka] Harmonijki wielostronne

Widziałem takie cudo, to dla tych, którym wygodniej mieć je połączone, bo nie potrafią sprawnie chwycić dwóch naraz :) Drogi sprzęt dla kapryśnych, ekstrawagancja, dokładnie :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-08-19, 22:41    Odp: [Ciekawostka] Harmonijki wielostronne

No Panowie ja się chyba załame ! Takie rzeczy wypisywać ? Poczytajcie dokładnie ,nawet To forum i będziecie wiedzieć, do czego takie uchwyty i takie harmonijki./ A może to żart taki?/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-22, 21:59    Odp: [Ciekawostka] Harmonijki wielostronne

Jeżeli w jednym utworze zmienia się tonacja, to wtedy łatwiej jest "złapać" tę harmonijkę, której akurat potrzeba.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-08-23, 22:47    Odp: [Ciekawostka] Harmonijki wielostronne

Tutaj przykład od firmy Hohner. Model Tremolo (Sextet) i strona producenta TUTAJ.

[img]http://www.hohnerusa.com/upload/bildpoolcms/gal00000265gr.jpg[/img]

Te harmonijki to po prostu harpy oktawowe w różnych tonacjach złączone razem do kupy w celu łatwiejszych przejść między tonacjami jak to zostało powiedziane wyżej. Bardziej zaawansowani muzycy, potrafią zmieniać tonacje w trakcje trwania utworu a harmonijka ma niestety to do siebie, że aby zmienić tonację, trzeba najczęściej zmienić instrument. Owszem można grać w różnych pozycjach, ale nie zawsze jest to możliwe.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu