Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
rednum

Posty: 2
Wysłany: 2009-08-20, 15:23    Jak wyglada Wasz trening?

Witam,

od jakiegos czasu sobie harmonijce jako drugim (po basowce) instrumencie. O ile w przypadku basu mam jakis zestaw codziennych cwiczen, o tyle z harmonijka jest gorzej. Moj trening zazwyczaj wyglada nastepujaco:
* cwiczenia oddechu
* wdech/wydechy najpierw na pierwszych 4 kanalach, pozniej przez cala skale harpa w gore i w dol
* granie improwizacji do podkladow bluesowych/melodyjek ze sluchu
+ ewentualnie cwiczenie podciagow, efektow

jak wygladaja Wasze cwicznia ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-08-20, 16:00    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Ja gram na chromatycznej i wygląda to tak:
Wszystkie gamy ogrywam, później jak mi się chcę to skale i pasaże jeszcze. :P
Później coś ze słuchu spisuję.
W sumie to na tyle, bo w improwizację jeszcze nie wszedłem na tyle głęboko żeby coś grać do podkładu no może poza tematami.
Ale dzielnie uczę się skal i harmonii, mam nadzieję, że niedługo przyjdą efekty :)
A no i jeszcze ćwiczę podobnie jak Ty efekty - wibrata, tremola .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
colt92 

Posty: 41
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-08-20, 18:07    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Ja gram(staram się regularnie):
1.podciągi na wszystkich podciągalnych dźwiękach :P
2.vibratta
3.jakieś melodie
4.ze strony HarmoPoint gram ćwiczenia i taka jest tam zakładka warsztaty
5.proste utwory
6.skale bluesowe
tz.tak powinienem grać ale...no sami wiecie a jeżeli chcecie wiedzieć jak ćwiczą zawodowcy to wejdźcie sobie na stronę Bartka Łęczyckiego i tam jest taki dział 10 pytań do zawodowca i właśnie jednym z pytań jest pytanie o codzienne ćwiczenia,warto zajżeć :cool:
_________________
uwaga teren prywatny
zła harmonijka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
rednum

Posty: 2
Wysłany: 2009-08-20, 18:19    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Hm, ja poki co gram na diatoniku wiec skal i pasazy jest dosc ograniczona liczba do ogrywania (przynajmniej dopoki nie naucze sei porzadnie podciagac), niemniej jednak ich znajomosc nie powinna zaszkodzic, chyba wlacze je do treningu.

Hm, na harmopoint jest sporo rzeczy ale troche nieprzyjazny sposob prezentacji jak dla mnie :\ jakeis dziwne aplety, szkoda ze nie ma nuty
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-20, 22:38    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

A ja gram :)
Nie chce mi się robić z tego gimnastyki z kolejnymi zajęciami, bo mi to odbiera całą radoche z grania, więc gram :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-08-20, 23:12    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Ja do wszystkiego zawsze miałem podejście typowo teoretyczne, ale sportu z muzyki nie robię.
Trzymam się po prostu pewnych zasad, ścieżek, dzięki którym cel przychodzi szybciej, a technika i znajomość teorii pomoże Ci wyrazić poprzez grę wszystko co w Tobie siedzi.
Feeling jest bardzo istotny !
Sorry za OT :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-08-21, 09:33    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Ja również harmonijke traktowałem dodychczas bardziej jak absolutne hobby nie jako sport. od jakiegoś czasu jednak staram się przed każdym graniem rozegrać.
W skrócie więc mój trening to najpierw granie gamek w niskim rejestrze (tyle ile sie da bez over'ów :P ) i co się z tym wiąże ćwiczenie podciągów; potem ćwiczę górny rejestr i gram jakieś melodyjki z obniżaniem na wdechu; no i potem sobie albo coś improwizuję, albo obejżę coś w necie i próbuję zrobić z tego użytek albo słucham jakiegoś utworu i próbuje zagrać dane zagrywki.
Oczywiście nie trzymam sie jakiś ściśle określonych norm ale tak mniej więcej ćwicze :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-08-22, 15:48    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Gram,po prostu gram - i to mi wystarcza.Zadne skale,zadne sziki-miki,bla...bla...bla...podciagi weszly kiedys przypadkowo podczas gry...
Mam swoja liste,ktora dziennie zgrywam z gory na dol - okolo 30-40 utworow.
Szukam nowych i dopisuje do mojej listy...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-08-22, 16:20    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Podobnie jak [b]laik[/b] nie mam jakiegoś opracowanego schematu tylko gram po prostu to na co mam ochotę, czasem jakąś zagrywkę z filmów Gussowa pomęczę. Ze spraw technicznych aktualnie koncentruję się na dobrze brzmiącym wibrato, szczególnie gardłowym (póki co tak sobie mi idzie :P ) oraz ogólnie brzmieniu. Gram teraz baardzo wolne zagrywki z kilku długich dźwięków, które próbuję "dostroić" do ładnego i mocnego soundu.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-08-22, 17:48    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Ja też po prostu gram (może dlatego tak powoli się rozwijam :P ). Czasem zajmie mnie na dłużej rozpracowanie jakiegoś utworu bądź poszukiwanie nowych riffów, ale zwykle po prostu siadam, biorę harmonijkę i gram to, co mi akurat przyjdzie na myśl ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gvintoo 


Wiek: 36
Posty: 66
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-08-22, 21:35    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Najczęściej gram, słuchając innych utworów - bez względu na gatunek, próbuję dopasować się do tonacji i improwizować wokół utworu który znam (szczególnie dobrze gra mi się przy Satrianim i Metallice :) ). Poza tym, zazwyczaj wracając z pracy, zaczynam grać coś prostego na akordach, z czasem budując wokół tego jakąś melodyjkę. Rezultaty bywają ciekawe. I przede wszystkim, staram się grać każdego dnia.
_________________
nie chodzi o to by czuć smutek, tylko o to, by inni go poczuli, a tobie rzucali drobne na piwo
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bradziaga 


Posty: 9
Skąd: Frankfurt/m
Wysłany: 2010-02-08, 17:45    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Trening ?
Najlepiej to grac co wlasnie przyjdzie do glowy, albo jakas melodie ktora sie wlasnie lubi czy jakiegos bluesa.najlepiej codziennie jak sie ma czas.Ja czesciej improwizuje albo gram jakas melodie zalezy wjakim jestem nastroju i jak inni to znosza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-02-08, 17:56    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Mój trening to myślenie 24h/dobę przez siedem dni tygodniu o Muzyce, muzycznie, przerabianie w myślach dźwięków (np., klaksonów), układanie dźwięków na okrągło, co przyjdzie na mózg nawet jak nie mam harpa w ustach (czasem anwet przez 2,3 tygodnie nie gram, z braku weny), po prostu - samo opętanie mi pomaga :D
A tak bardziej technicznie: pozycje, skale, pasaże, coraz szybciej i coraz utrudniając, dokładając dźwięki pomiędzy :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-02-09, 16:11    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Ja traktuję harpa tylko jako hobby. Gram co lubię, tylko kiedy mam ochotę i wenę. Nie traktuję tego jako mój przyszły zawód, że muszę za wszelką cenę ćwiczyć i ćwiczyć bo muszę wymiatać, żeby zarabiać z gry na harpie. Gram tyle i dopóki mi to sprawia dużą przyjemność. Podobnie mam z gitarą. Nienawidzę gry na przymus, że trzeba trenować.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-02-09, 16:32    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Ale im człowiek więcej ćwiczy tym jest lepszy. A im jest lepszy tym, większa przyjemność grania.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-02-09, 22:10    Odp: Jak wyglada Wasz trening?

Wróciłem na forum po długiej przerwie bo studia strasznie zaprzątały moje myśli.

Parę miesięcy nie grałem wiec strasznie obawiałem się tego co zostało z moich umiejętności...

Ale nie było tak strasznie:P Chociaż zabrałem się bardziej metodycznie do powrótu:PP
Wszystkie efekty (które znałem:P) przećwiczyłem , podciągi skale...

Ale to i tak nie było to...największa radość to po grać sobie pod podkład...
Ostatnio nie mam dużo czasu na harmonijkę wiec takie "samo granie" bez treningów jest jedynym na co mogę sobie pozwolić... Ale i tak jest super :P
_________________
Some are born to sing the blues...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu