Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
daedreth

Posty: 9
Wysłany: 2009-08-19, 20:11    Single Note Again

Witam ponownie,
zdaje sobie sprawe z faktu ze postow na forum o graniu pojedynczej nuty jest wiele a jednak postanowilem zalozyc jeszcze jeden, mianowicie:
Harmoszke posiadam od 2, no prawie 3 tygodnie, i codziennie dosc dlugo probuje nauczyc sie wydobywania czystego dzwieku. Co jednak udaje sie tylko i wylacznie przy zatkaniu sasiadujacych dziur koniuszkami palcow wskazujacych. Wiem ze kazdy uczy sie tego we wlasnym tempie i ze kazdy ma z tym problem ale czytalem ze niektorzy ucza sie tego godzine, inni 2 tygodnie ale ja nawet niemam zblizonego dzwieku i niewazne jak mocno fokusuje powietrze na jednym punkcie (gdzies wyczytalem takie cwiczenie zeby dmuchac sobie na dlon i probowac zrobic to jak najprecyzyjniej) to i tak gram na 2-3 dziurach.
Powoli zaczyna mnie to denerwowac, gralem wczesniej na flecie (gdzie problemem trafianie w dziurki niejest, przynajmniej nie powietrzem a palcami) oraz na paninie ktory z powietrzem ma dosc malo wspolnego wiec teoretycznie muzycznie osluchany jestem.
Niemam problemow z graniem na harmoszce, The Godfather Theme, Hallelujah, What a wonderful world, i wiele innych znam na pamiec, jednak tylko przy zatykaniu kanalikow palcami) czy napewno KAZDY moze nauczyc sie trafiac w dziurke (ale fajnie to zabrzmialo :P ) bo ja juz zaczynam miewac watpliwosci.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-08-19, 20:23    Odp: Single Note Again

kazda porazka jest nawozem sukcesu, nalezy cwiczyc i nic wiecej...

temat do wywalenia bo jest kolejnym takim samym.
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu