Zapamiêtaj mnie i lub zarejestruj | Zapomnia³em has³a

Artyku³y Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj U¿ytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomo¶æ
Jim 

Posty: 5
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2009-08-15, 22:33    [Pytanie] Nieczyste dzwiêki na Marine Bandzie

Witam
To jest mój pierwszy post na tym forum, przegl±da³em je oczywi¶cie, ale nigdzie nie znalaz³em odpowiedzi na mój problem. Gram na harmonijce od dos³ownie kilku dni, potrafiê wydobyæ czysty d¼wiêk (oczywi¶cie nie robiê tego perfekcyjnie), zagraæ wlaz³ kotek na p³otek i przybie¿eli do Betlejem (oczywi¶cie nie zawsze mi wychodzi :P ). Kupi³em sobie Marine Banda w C, i po¿yczy³em te¿ od kumpla Golden Melody w D. I tu pojawia siê mój problem: na Golden Melody wszystkie d¼wiêki wydobywam czysto, bez ¿adnych problemów, nawet wdech na drugim kanale, i lekki podci±g na trzecim. A Marine Band czasem mi fa³szuje, g³ównie na pierwszych kana³ach. Po prostu czasem gdy zrobiê wdech na trzecim (na przyk³ad) to wychodzi mi jaki¶ fa³sz, a czasem jest ok. Na Golden Melody nie mam ¿adnych takich problemów. Powiedzcie mi: to jest kwestia mojej nie wyrobionej jeszcze techniki czy mo¿e moja harmoszka ma jak±¶ wadê techniczna? Mam szczer± nadziejê, ¿e wszystko z ni± ok, i chodzi tu o mój brak umiejêtno¶ci...
Pozdrawiam, Jim
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzyma³ 127 punkt(ów)
Sk±d: Kat, O¶w, Krak
Wys³any: 2009-08-15, 23:32    Odp: [Pytanie] Nieczyste dzwiêki na Marine Bandzie

Z ca³± pewno¶ci± musisz jeszcze poæwiczyæ, harmonijki nie fa³szuj± :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Regulujê pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Pawe³ Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jim 

Posty: 5
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2009-08-16, 14:23    Odp: [Pytanie] Nieczyste dzwiêki na Marine Bandzie

Uff, kamieñ z serca... dziêki :) Mo¿e to przez to, ¿e jako¶ niechc±cy wci±gam powietrze tak jakbym robi³ podci±g, bo to w³a¶nie g³ównie na trzecim kanale, i czasem d¼wiêk który z niego wydobywam jest ni¿szy ni¿ powinien byæ... ale poæwiczê, zobaczymy co z tego wyjdzie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzyma³ 296 punkt(ów)
Sk±d: Ciechocinek
Wys³any: 2009-08-16, 21:27    Odp: [Pytanie] Nieczyste dzwiêki na Marine Bandzie

Powodem mo¿e byæ tonacja. Na harmonijkach D i wy¿szych s³ynny problem 2. kana³u praktycznie nie wystêpuje. Poza tym, GM jest du¿o szczelniejsza i ³atwiej niektóre rzeczy zrobiæ. Ale doszlifujesz technikê, to i Marynka bêdzie ¶piewaæ zawodowo.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jim 

Posty: 5
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2009-08-17, 11:12    Odp: [Pytanie] Nieczyste dzwiêki na Marine Bandzie

Dziêki wielkie. Czyta³em trochê o ró¿nych modelach harmonijek i w³a¶nie mia³em nadziejê, ¿e to trochê przez to, ¿e Golden Melody jest ³atwiejsza w grze. No to nic, pozostaje mi æwiczyæ ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu