Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2007-04-21, 20:19    [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

No wszyscy go na pewno bardzo dobrze znamy. Świetny harmonijkarz i wokalista Nocnej Zmiany Bluesa. Co sądzicie o jego grze? Czy chcieli byście grać tak jak on? BO JA BARDZO!!!!!! Uwielbiam go słuchać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-04-21, 20:29    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Jeden z moich harmonijkowych idoli :D gra świetnie. Oczywiście polecam książkę tego pana (sam z niej korzystam :) )
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-21, 20:52    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

W jego grze widzę takie pozytywne "szaleństwo" z jednej strony wszystko uporządkowane, z drugiej jednak jakiś chaos, aż chciało by się powiedzieć entropia w jego solówkach wzrasta.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-05-06, 10:00    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Hmm... A macie jakies jego mp3?
bo ja szukam i nigdzie w necie nie ma.. :?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-06, 10:13    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

mp3.wp.pl <-skarbnica nagrań
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-25, 10:14    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Mi się podoba jego gra szczególnie w utworze pt. "Lata Dziewięćdziesiąte" zarąbiste :D A co do jego wokalu to wole jak śpiewa tak bardziej spokojnie ;)

pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-05, 22:53    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Sławek Wierzcholski to jest mistrz!! Naprawdę, przekonałem się o tym dziś w czasie koncertu!! Ileż ten człowiek ma energii!! Fantastyczne! Po prostu czekam na kolejny koncert NZB i Sławka Wierzcholskiego!!
Grali całe 2 godziny. Wśród utoworów znalazło się min.: John Lee Hooker, Szósta zero dwie (utwór otworzył koncert), Chodź, chodź, Blues Mieszka w Polsce. Na bis NZB zagrało Amazing Grace, było to naprawdę niesamowite...
To już 25 lat! Niech nam grają przez kolejne 100 lat!!

Pozdrawiam!
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-08-06, 09:02    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Gra fajnie, ale jak by się wsłuchać to zawsze używa jednego riffu...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2007-08-06, 10:42    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Gra fajnie?? to teraz to żeś palnął... To jest wirtuoz człowieku i wcale nie używa jednego riffu... Byłem na koncercie NZB w Opolskiej filharmonii i grali tak pięknie że aż pa** mięknie... :D Znaczy sie chodzi mi o to że to najlepszy bluesowy skład w Polsce. Do tego Sławek ma bardzo ciekawy wokal...
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-06, 10:48    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Wokal ma wyjątkowy! I to mu się ceni! Nie jest to takie Riedlowe "zawodzenie", chociaż też jest to dość ciekawy wokal, a ma to taki naprawdę bluesową moc: niski wokal, taki jak mieli niektórzy wielcy bluesmani rodem z Delty.
Co do riffów: to niewątpliwie niektóre się powtarzają, ale może właśnie w ty jest cały urok jego gry!
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-08-06, 11:11    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Gość jest genialny i tyle !!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-08-14, 16:38    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

A ja powiem tyle:
Na pewno śpiewać nie umie.
A co do gry...
To jakoś tak za szalenie to wszystko wygląda... Wole np. posłuchać Poppera, bo znajduje w jego solówkach "głębie", czego brakuje w improwizacjach Wierzcholskiego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-08-14, 17:11    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

U Poppera to ja znajduje świetną technikę i szybkość, ale nie da się wyczuć takiego "bluesowego ducha" i bardzo mi tego brakuje... W sumie, to co gra Blues Traveler to dla mnie mało ma wspólnego z bluesem... ale przyjemnie się słucha :]
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-08-14, 20:53    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Oj Szczotker z tym, że Sławek śpiewać nie umie to się nie zgodze bo głos ma zajefajny a i jego gra mi się bardzo podoba :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marlionkk 

Wiek: 35
Posty: 73
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2007-08-14, 21:41    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Na jego oficjalnej stronie jest wiele jego utworów. www.blues.ofek.pl
BYłem tam nawet:)..a jakbyście zauwazyli to w linkach na jego stronie jest także nasze forum:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawlak 


Wiek: 29
Posty: 13
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2007-08-16, 15:21    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

niedawno grał w mojej miejscowości świetnie radzi sobie z harmonijką też bym tak chciał chociaż w połowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-09-28, 18:37    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Któż by nie chciał grać jak on?! I zgadzam się z Włóczykijem - głos ma nie do podrobienia, ta chrypa, ta barwa... Też korzystam z jego książki, genialna pozycja :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-09-28, 22:13    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

a słyszał ktoś może album "piątek wieczorem" nagrany razem z karolakiem? To jest naprawde geniusz bleusa a pokazał że i jazz jest mu nie obcy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mordrag 


Wiek: 34
Posty: 33
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2007-10-14, 12:15    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

A ten oto pan był wczoraj w Sosnowcu ;]
Na koncercie.
NA dworcu PKP XD
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-14, 14:31    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

A w czwartek będzie w Warszawie w Tygmoncie i nie omieszkam tam być ;]
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-01, 14:47    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Ja mam jego 2 albumy. Polećcie mi jakies jego utwory gdzie głównie gra na armonijce, jakieś hity bo nie jestem za bardzo obeznany w jego muzyce.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-11-01, 15:18    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Mogę polecić "Żeberka" z albumu "Ciśnienie" - utwór instrumentalny, harmonijkę słychać przez cały utwór - fakt, jest trudny, ale miło posłuchać :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-01, 22:41    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

gdzie jest dobra harmonijka?
"Blues dla zmartwionych" (to blues w sam raz dla mnie :) , tytuł na to wskazuje ;) ), "Bulterier", "John Lee Hooker" (harmonijka w refrenie), "Harmonijkowy As" (też w refrenie), "Meisterklasse Boogie"
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-11-02, 10:17    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

[quote="kamilteau"]Mogę polecić "Żeberka" z albumu "Ciśnienie" - utwór instrumentalny, harmonijkę słychać przez cały utwór - fakt, jest trudny, ale miło posłuchać :P [/quote]

nie no 1 chorus jest daibelnie prosty tylko troche szybki potem jest kosmos xD jak gra 2 chorus
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-03, 11:36    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Najlepsza piosenka to "Inwestycja" tam dopiero wymiata, polecam także
"Moje życie to blues" nie zbyt szybka solówka ale bardzo efektowna.
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-11-03, 13:35    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Polecić mogę jeszcze "Szósta zero dwie" - bardzo efektowna solówka :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-03, 18:42    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

A mnie sie najbardziej podoba blues mieszka tu :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-03, 19:04    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

chyba w Polsce :)
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-03, 21:38    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

A rzeczywiście. Z rozpędu napisałem bo w piosence jest blues mieszka tu :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Paniscus 

Wiek: 37
Posty: 4
Skąd: GOP
Wysłany: 2007-11-12, 14:26    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Sławek Wierzcholski jest najlepszym, wg mnie, polskim harmonijkarzem. Może nie ma głosu jak Riedel, ale za to nadrabia wszystko grą na harmonijce. Chociaż w utworze "Ciężki dzień" zaśpiewał bardzo dobrze...
Moje ulubione piosenki w jego wykonaniu to oczywiście "John Lee Hooker", "Harmonijkowy As", "Ciężki dzień", "Niezapłacony rachunek",... i wiele wiele innych. Jedna z lepszych płyt to jest ta zagrana z Dżemem z 93'.
Jego książki edukacyjne bardzo pomagają, wiem po sobie... :cool:

Polecam zakupić zestaw sześciu płyt "Historia choroby" przystępna cena, a muzyka... klasa! No, i trzeba wspierać Polski blues, na tyle ile się da ;)

pozdrawiam paniscus
_________________
http://paniscus.wrzuta.pl...no_woman_no_cry
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu