Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-28, 17:08    Brzmienia harmonijek SEYDEL

Witam!
Podstawowym elementem brzmienia każdego instrumentu jest sam wykonawca.
Jednak często spotykam się z pytaniami "a jak harmonijka X brzmi".
Dlatego też postanowiłem utworzy ten nowy temat.

Niedawno nagrałem w domowym studio moją jazzową interpretację kolędy Cicha Noc na harmonijce Seydel 1847 w tonacji A. Na gitarze akustycznej gra Sebastian Iwanowicz.
Jak zapewne słychac brzmienie jest ciepłe i mięsiste :)

Jeśli ktoś ma pytania co do brzmienia poszczególnych tonacji czy modeli to zapraszam do zadawania pytań.

Pozdrawiam trytonowo!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
faun77 


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-13, 13:40    Odp: Brzmienia harmonijek SEYDEL

Temat świetny. Tylko żeby mieć jakieś porównanie to trzeba na każdym modelu zagrać ten sam kawałek + gamę było by miło gdyby było rozbicie na tonacje dla każdego modelu.
Na:
http://www.youtube.com/wa...2D4FD1704329D77
znalazłem gościa który robi to fajnie bo pokazuje wszystkie tonacje.
Szkoda że nie gra na każdej gamy + jakiś stały utworek gdzie można by porównać brzmienie.
Niestety nie ma on w swojej kolekcji Seydela.
_________________
Sonny Boy Williamson - "I`m A Lonely Man"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Roscoe

Posty: 16
Wysłany: 2009-08-14, 17:59    Odp: Brzmienia harmonijek SEYDEL

Sam charakter brzmienia przecież uchwycisz słysząc nawet różne utwory, a o to tu chyba chodzi.

Ja mam pytanie do pana Bartka, ale najpierw słowo wstępu:
Jestem audiofilem i to jest moja choroba :D Jak wzmacniacz, to dobrze brzmiący, jak muzyka to najchętniej nieskompresowana itd. Z instrumentami to się ma niestety podobnie.
Dopiero zaczynam moją przygodę z harmonijką (muzykuję już od jakiegoś czasu, głównie na gitarze, trochę śpiewam) i dotychczas grałem na bluesbandzie. Kupiłem, instrument się spodobał i teraz mam chrapkę na cusik lepszego. A zastanawiałem się nad Seydlami właśnie. Wybór leży między big 6 i blues session. Big 6 od razu urzekł mnie brzmieniem, ale tu mam wątpliwości czy aby napewno zrezygnowanie z 7 kanału (defacto oktawa dźwięku tonicznego, nawet gamy nie zagram) będzie rozsądne przy nauce - o ile teraz nie korzystam z 8,9 i 10 kanału o tyle ten siódmy wydaje mi się przydatny. No i jeszcze zastanawia mnie brzmienie Blues Session, ta harmonijka uwiodła mnie z kolei wyglądem :D Pieniążków na obie niestety mieć nie będę, proszę więc o poradę :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-16, 12:47    Odp: Brzmienia harmonijek SEYDEL

Witam serdecznie, nie jestem audiofilem chociaż cenię pełne i zrównoważone brzmienie.
Brzmienie Blues Session jest bardziej ciepłe, aksamitne, gra nieco ciszej ale już na niskim poziomie głośności można uzyskać zadowalający efekt.
Brzmienie BIG Six jest bardziej agresywne o większej zawartości wysokich alikwotów i jest bardzo podobne do modelu 1847 (ma takie same stalowe stroiki).

Jeśli nie korzysta się z wyższego rejestru i potrzebna jest harmonijka w tonacji C to polecam raczej BIG SIXa.
Pozdrowienia i jakby coś to czekam na kolejne pytania


[ Dodano: 2009-09-08, 00:09 ]
==============================
A tu bardzo ciekawy link z brzmieniami wszystkich dźwięków harmonijek od najniższych LLF do najwyższych HA.
http://www.seydel1847.de/...41&Locale=de_DE
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu