Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-08-02, 07:42    [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

Witam was wszystkich mam pewien ogromny problem
na karcie Realtek HD w Audacity pasek wybory źródła nagrywania jest nieaktywny :sad: trochę poszperałem w internecie i pogrzebałem w ustawieniach i niby nagrywa ale nagrania są bardzo złej jakości zależy mi na tym żeby przez nagrywanie importowa do audacity pliki .wma czy ktoś ma na to jakiś sposób?? jest mi to bardzo potrzebne :sad: :sad:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
lowca_makaronow


Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-08-02, 09:39    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

Słuchaj, stary. Ja troche już siedze w nagrywaniu na kompie i powiem Ci szczerze, że audacity to raczej kiepski pomysł do realizowania nagrań. Jest pewien program za free, który jest wręcz profesionalny - REAPER. ZNajdziesz na jakiś instalkach, zajmuje ponad 2 mega jakoś a jest naprawdę przedni.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-08-02, 11:15    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

[b]Chainsaw[/b], opisz trochę bardziej rozbudowanie co i jak robisz :)

[b]lowca_makaronow[/b], z tym bym się nie zgodził - jeśli ktoś ma kartę dżwiękową w miarę dobrej jakości, mikrofon, odpowiednio wszystko ustawione, to Audacity jest bdb> jeśli chodzi o REAPER'a to ona raczej do mixowania jest i innych takich zabaw. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-08-02, 16:30    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

bo mam taki menadzer w ktorym wlaczam nagrywanie wielostrumiemiowe i "odciszam" miks stereo.
Mam nowego kompa w starym pole było aktywne ale tutaj nic naprawde mi zalezy zeby nagrywqac z kompa i nie musiec konwertowac wma
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-08-02, 17:09    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

Nie rozumiem do końca, ale tak na pierwszy rzut oka, to nie powinieneś wybierać nagrywanie na "Mix stereo" :)
Bo to jakieś problemy właśnie robi - ustraw lepeij na migrofon :)

[ Dodano: 2009-08-02, 16:11 ]
karta Realtek HD dzieli się na dwie - Input i Output, z tego co pamiętam.
Musisz wybrać Realtek HD Input i tam ustawić na Mic :)
Jak coś żle zrozumiałem problem, to opisz mi na priv baaardzo dokładnie i nejlepeij ze zdjęciami :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-08-07, 18:07    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

moge nagrywac ale dzwiek jest obrzydliwy!! stłumiony jakny sppod poduszki i koszmarnie zniekształcony!! pomocy!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-08-07, 21:15    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

Z tego, co mi wiadomo, to te karty muzyczne (zintegrowane), to są trochę...dziwne... :/
Najlepeij kupić Sound Blastera Live! za 6 dych. Problem z głowy i jakość dobra :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-08, 13:31    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

Zaraz zaraz, a jaki masz mikrofon?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Roscoe

Posty: 16
Wysłany: 2009-08-08, 13:51    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

Jak kolega słusznie zauważył może być to wina mikrofonu - a objawy mi pachną mikrofonem dynamicznym wpiętym bezpośrednio w kartę muzyczną. Jeśli posiadasz mikrofon dynamiczny i tak czynisz to zainwestuj w preamp - jakość nagrań będzie niebo lepsza, ponadto trochę ryzykowne jest takie wpięcie bezpośrednie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-08, 13:54    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

Poza tym możliwe, że potrzebny będzie konwerter impedancji. Sam podpinałem mój mikrofon do kompa to miałem przytłumiony, cichy dźwięk.
Jakiego mikrofonu używasz? Bo podejrzewam, że nie jest to typowo komputerowy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-08-09, 06:37    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

blackedge
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-09, 12:02    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

No to problem rozwiązany Chainsaw, nie nagrasz dobrego dźwięku bez konwertera impedancji, bo to mikrofon wysokooporowy. To taka przejściówka jakby, którą podłączasz w kable. Możesz jeszcze podłączyć mikrofon do pieca a piec do kompa wyjściem line out, ja tak robię bo nigdzie nie mogłem znaleźć tego konwertera.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-08-09, 20:21    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

ale w starym kompie mi dzialal ok!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-09, 20:22    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

Dziwne, bo nie powinien :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-08-12, 07:33    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

ciekawe dzisiaj podpialem mikrofon i dzialalo nawet niezle
ale nastepnym razem nie nagrywal. raz lapie raz nie lapie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-12, 10:19    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

Może na tych jackach nie łączy, sprawdź to dobrze, poruszaj przewodami.. może zajrzyj do wtyczek.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-08-12, 14:35    Odp: [Problem] Audacity nagrywanie strumienia audio

ale jak pogrzebie w ustawieniach to zaskakuje jak zmienieeeee zle nigdy 2 raz na tych samych nie dziala
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu