Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
hmmm

Posty: 24
Wysłany: 2009-08-01, 12:02    wzmacniacze z rodziny Orange

Witam!
Przeglądając allegro natknąłem się na taki wzmacniacz:
http://www.allegro.pl/ite...terrorysta.html

nigdy nie interesowały mnie comba orange ze wzglądu na ich ogromny głośnik. W tym przypadku piecyk wydaje się wprost stworzony do harmonijki, w szczególności przełącznik 7/15W...

z drugiej strony nagrania na youtubie odstraszają przesadnym przesterem.

miał ktoś doczynienia z tymi wzmacniaczami?
pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-01, 13:21    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Grałem na nim w sklepie. Przesadny przester wynika z tego, że ktoś grał na kanale przesterowanym, nie na czystym. Ot cały problem :) Na harmonijce gra się na kanale czystym i przesterowuje końcówka mocy a nie jak w przypadku kanału przesterowanego - przedwzmacniacz. Kanał przesterowany w tym wzmacniaczu to zwyczajnie mocno podkręcone TONE i GAIN, kwestia wyregulowania i brzmi dobrze.
Bardzo dobry wzmacniacz, polecam.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hmmm

Posty: 24
Wysłany: 2009-08-01, 21:11    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Dzięki. a orientuje się ktoś gdzie można do tego kupić dobrą paczkę?

Czym się kierować przy zakupie paczki??
Na Allegro są niestety kolumny z samymi głośnikami 12"... szkoła Adama Gussow mowi, zeby wybierac male glosniki w duzej ilosci....

mam jeszcze pytanie techniczne: skąd wiem jaką impedancję ma paczka? Na aukcjach nikt tego nie pisze, to skąd mam wiedzieć, czy jest odpowiednia do tego wzmacniacza?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-01, 21:56    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Co do głośników, to warto kombinować z różnymi wielkościami, np. 8" i 12" w jednej paczce :) . 12" dają więcej basu i lepszą dynamikę, a 8" pozwalają się lepiej przebić. Co do oporowości, może informacja będzie umieszczona na głośniku?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-08-02, 08:44    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Moim zdaniem ,za drogi jak na taką moc i jeszcze paczka ,lub dwie? ,a na jamie i tak nie da rady , nie mówiąc o koncercie /chociaż tu można dodatkowo nagłaśniać/. Poszukaj są za podobne pieniądze comba 50 watowe.

[ Dodano: 2009-08-02, 09:46 ]
Lampowe oczywiście.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hmmm

Posty: 24
Wysłany: 2009-08-02, 09:07    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

ja lubie brzmienie małych wzmacniaczy, a 15W z powodzeniem wystarczy na kazdy jam.... w malych klubach moze nawet 5W wystarczy...
dlatego ten przęłącznik wydaje mi się genialny
z 50 watowymi wzmacniaczami jest ten problem, ze nigdy ich nie rozkręcasz...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-02, 20:26    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Zgadzam się z [b]hmmm[/b], nie ma co przesadzać z mocą. Najczęściej można podstawić mikrofon pod mały wzmak (taki o wiele łatwiej doprowadzić do "głośności operacyjnej", czyli optymalnego brzmienia), a gdy mamy piec zbyt duży, to w wielu przypadkach nie możemy go dostatecznie "rozbujać". Takie 15 watt to chyba dobra moc, przykładem może być Michał Kielak, który na tweedowym karzełku takiej mocy z powodzeniem koncertuje z Kasą Chorych, a tu chłopaki grają głośno.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-08-02, 21:21    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Maciek i hmmm mają rację. 50 W do harmonijki to jest bardzo, bardzo dużo - do użycia tylko w sporych pomieszczeniach. W typowo małych, klubowych salach będzie albo za głośny, albo należycie nie przesteruje końcówki mocy. Mój Dynacord ma 17 Watt, a w małych klubach nawet jego nie rozkręcę tak, jak bym chciał. Cielak też długo grał na 10 Watowym Fenderze Pro Juniorze, Robertowi Lenertowi czy Dawidowi Wydrze też wystarczają 15 Watowe Fendery Blues Juniory.

Nie grałem na tym Orange, ale lampki ma jak trzeba. Rzeczywiście, może to być niezły pomysł...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-08-02, 22:57    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Nie sugerowałem że musi być akurat 50W, tylko ,że za takie pieniądze można kupić takiej mocy.Ale jak kto woli. Z mojego /małego/doświadczenia wynika ,że 15w lampy jest za mało i fendera 30W ,też nie było słychać na jamie. dlatego ja będę szukał większego, bo można go rozkręcić ,a na miku przyciszyć i zawsze jest z czego dołożyć jak się inni rozkręcą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-08-03, 07:31    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Jak przyciszysz na miku, to też nie będziesz miał przesterowania - przecież osłabisz sygnał, to co chcesz przesterować??? Ponadto z moich doświadczeń wynika, że potencjometr na miku pogarsza brzmienie (obcina niektóre częstotliwości). Sporo z tym eksperymentowałem i wyszło mi na to, że potencjometr rozkręcałem na maks., wzmak ustawiałem na granicy sprzęgania, a kiedy zaczynał sprzęgać - tylko leciutko ściągałem na potencjometrze. Drugie użycie potencjometru to dość radykalne przyciszenie - przy cichych numerach, np. z uzyciem akustyka. To było jeszcze za czasów Shure'a 520 DX. A w "nowym" czyli starym nie mam potencjometru w ogóle - i nie zamierzam montować. Uczę się operować dynamiką, zamiast pokrętłem ;)

Swoją drogą, jeżeli 30W lampowy Fender się nie przebijał, to musiało być niezłe larmo na tym jamie ;( No chyba, że to było na jakiejś dużej sali po festiwalu - ale wtedy ile byś nie miał, to i tak trzeba naglośnić.

A z innej beczki - nie wiem co lampowego o mocy 50W chcesz kupić za niecałe 2 tys. zł... Chyba, ze jakiegoś Randalla albo inne badziewie. Jedno jest pewne: nic sensownego to nie będzie.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hmmm

Posty: 24
Wysłany: 2009-08-03, 16:28    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

kolejny wynalazek z przłączanikiem mocy: VOX night train

http://www.allegro.pl/item703668999.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-03, 17:25    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

[b]hmmm[/b] - niezłe cudo znalazłeś. Chyba pójdę na to i w przyszłym roku jak będę kupował lampę to wezmę 15W, najwyżej się mikrofon wokalowy przed nim postawi.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hmmm

Posty: 24
Wysłany: 2009-08-03, 23:35    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

[b]minigunmen[/b], jak by Ci wpadły w oko jakieś paczki na allegro to daj znać.

Jakbyś zrobił nagranie w sklepie muzycznym tez by bylo milo ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Michał Kielak 


Wiek: 46
Posty: 58
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-08-04, 07:17    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

[quote="Młynek"]Cielak też długo grał na 10 Watowym Fenderze Pro Juniorze,
[/quote]


15 Watowym.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-04, 09:49    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

[quote="Michał Kielak"][quote="Młynek"]Cielak też długo grał na 10 Watowym Fenderze Pro Juniorze,
[/quote]


15 Watowym.[/quote]

A możesz powiedzieć jeszcze w jakim klubie to 15W da radę a w jakim już nie? :)

hmmm: tylko nie dysponuję zwykle mobilnym sprzętem, który dobrze nagrywa, jak posłucham coś następnym razem to ocenię wszystkie parametry w skali od 1-10 (przesterowywanie, 'temperature' brzmienia itp)
Piec kupuję za rok więc zdążę zrobić masę testów w przerwach między zajęciami, w różnych sklepach muzycznych w Katowicach.
Ok, paczek nie przeglądam ale jak jakaś fajna się nawinie to napiszę :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Michał Kielak 


Wiek: 46
Posty: 58
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-08-04, 10:26    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Te 15 W dawało rade i w klubie i na dużej scenie. Oczywiście z transmisja na przody no i w monitory.
_________________
www.kielak.pl
www.kasachorych.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-04, 10:48    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Ale jak grałeś w klubie to on był dodatkowo nagłośniony czy sam z siebie dawał radę? :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Michał Kielak 


Wiek: 46
Posty: 58
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-08-04, 12:07    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

w małym składzie (trio) - dawał radę. Z większym, głośniejszym bandem trza nagłaśniać.
_________________
www.kielak.pl
www.kasachorych.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-04, 20:14    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

[b]hmmm[/b] mam do tego dobrą paczke dla Ciebie

http://www.allegro.pl/ite...it_promocj.html

albo tutaj używana stówke taniej

http://www.allegro.pl/ite..._12_okazja.html

Głośnik Eminence, cudo, jakbym miał tyle kasy to brałbym w ciemno.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-08-04, 21:02    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

[quote="Michał Kielak"][quote="Młynek"]Cielak też długo grał na 10 Watowym Fenderze Pro Juniorze,
[/quote]


15 Watowym.[/quote]

Sorry, pyroslaw kiedyś pisał, że grał na tym Twoim starym kombie i że miało 10 Wat - powtórzyłem nie weryfikując... Ale faktycznie Pro Junior ma 15. Od Blues Juniora różni sie chyba tylko brakiem reverbu?
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Michał Kielak 


Wiek: 46
Posty: 58
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-08-04, 21:31    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Pyrosław grał chyba na moim Champie (8W). Ale nie jestem pewien. Tak czy siak średnia wyjdzie około 10W ;)


Co do róznic Pro i Blues Juniora to zapraszam tu:

Pro - http://www.ampwares.com/amp.asp?id=77
Blues - http://www.ampwares.com/amp.asp?id=35


Moim zdaniem Pro Junior brzmi lepiej.
_________________
www.kielak.pl
www.kasachorych.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-09, 12:17    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Oglądałem 50W piecyk lampowy, za około 2 tys. złotych, taniocha, tylko zdziwiłem się, że ma tyle mocy.
IMG Stage Line mnie zaciekawił, nie pograłem jeszcze ale gadałem z Harpsuckerem, to jego wypowiedź:

"Re:about IMG Stage Line amplifier
well i dont know the amp but 50 watts is pretty loud, for a big stage ok, but for a club way too loud"

po polsku: "hmm nie znam tego wzmacniacza ale 50 wat to całkiem sporo, na dużą scenę OK ale do klubu o wiele za głośno"

Wygląda na to, że jesteśmy w domu, 15W to faktycznie optimum :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Roscoe

Posty: 16
Wysłany: 2009-08-09, 19:20    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Tiny Terror to Higainowy wzmacniacz, oczywiście nadaje się też do grania na harmonijce ale szkoda kasy na to. Stanowczo za drogi sprzęt jeśl brać pod uwagę możliwości kreowania brzmienia

Trochę taniej będzie kupić taki zestaw:
http://www.infomusic.pl/a...umny,blackheart

Dobry sprzęt, pełna korekcja, jeden kanał z płynną regulacją gainu oczywiście (od czystego po distortion), przełącznik pentoda/trioda. Mimo 5w dosyć głośny. Nie wiem jednak czy przebije się przez kapelę. Są również wersje o większej mocy
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-09, 19:43    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Za 900zł można kupić combo Harley Benton GA15, 15W lampy, głośnik chyba 10 cali. Kiedyś był na allegro, chyba teraz trzeba szukać na ebay'u.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Roscoe

Posty: 16
Wysłany: 2009-08-09, 20:03    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Mam 5 watową wersję head, podpinam do paczki 2x12 i gada to całkiem fajnie (przesteru nie ma). Dostępne w niemczech, sklep się chyba Thomman nazywa.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-09, 20:07    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

[quote="minigunmen"]Za 900zł można kupić combo Harley Benton GA15, 15W lampy, głośnik chyba 10 cali. Kiedyś był na allegro, chyba teraz trzeba szukać na ebay'u.[/quote]

Z tego co udało mi się znaleźć GA15 (tak jak Valve Special) gorzej nadają się pod harmonijkę w porównaniu do mniejszych braci. Te wszelkie pętle, większa ilość lamp i podobne gadżety sprawiają, że brzmieniowo są ciut gorsze. Chociaż głośnik 10" to akurat bardzo dobra rzecz.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-09, 20:24    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Całkiem możliwe, słyszałem w akcji tylko GA5 czyli wersję 5W, na youtube jest test Harley Benton GA5 z mikrofonem Superlux D112. Chyba jednak jak się uda, to kupię wersję GA15, brzmienie nie może być gorsze od mojego taniego tranzystora.. którzy brzmi całkiem całkiem :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hmmm

Posty: 24
Wysłany: 2009-08-09, 22:06    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

tez zastanawialem sie ostatnio nad zakupem H-B GA5...

nie wiem dlaczego uwaza sie za "kopię" Epiphone Valve Junior....

ten H-B ma czyściutkie brzmienie, przynajmniej tak opisuje je osoba, która chciała mi go sprzedać.

Cytuję (rzecz dotyczy gitary):

"Wzmacniacz ma jeden kanał-czysty. Jednak przy dobrych przetwornikach, ja w
moim Mayones`ie setius` ie ma Seymour Duncan sh2/sh4, przy mocnym
rozkręceniu wzmaka można uzyskać bardzo przyjemny crunch. Na siglach jednak
kanał pozostaje całkiem czysty. Co do próbek, nistety nie mogę pomóc, bo
poprostu nie dysponuję żadnym sprzętem "nagrywającym". Myślę jednak, że
niewielka inwestycja w overdrive, bądź distorion, znacznie poszerzxy
możliwości tego "malucha"."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Roscoe

Posty: 16
Wysłany: 2009-08-10, 10:21    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

Dziwne, gość ma dokładnie taki sam sprzęt jak mój - identyko :D Ta sama gitara, te same przetworniki, ten sam wzmacniacz. Taka konfiguracja jest raczej rzadko spotykana :P Z tą różnicą że ja nie sprzedaję tego pieca pod żadnym pozorem!
A skąd tą wypowiedź zaczerpnęłeś?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hmmm

Posty: 24
Wysłany: 2009-08-10, 18:11    Odp: wzmacniacze z rodziny Orange

z korespondencji :)

uzywales tego wzmacniacza do harmonijki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu