Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
hajcu12

Posty: 2
Wysłany: 2009-08-08, 20:52    Jaka tonacja Speciala 20 będzie najlepsza dla mnie?

Chciałby zacząć grę na harmonijce. Mam w domu harmonijkę Flying Eagle ale słychać od razu że fałszuje. Miałem kiedyś Hohnera ale wtedy się nie znałem na sprzęcie(niewiedziałem że jest aż tak zaj*****) a na dodatek brat zaczął szpanować i postanowił ją wyczyścić. Połamał coś w środku i nadodatek zgubił śrubki. Teraz chcę kupić Special 20 tylko nie wiem jaką tonację wybrać. Od czego to zależy. Czy każdą piosenkę da się zagrać na wszystkich tonacjach. I w ogóle proszę o rady czy rozp. przygody z harmonijką jest trudne. Czy wymaga dużo ćwiczeń aby zacząć grać każdą piosenkę ot tak.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
crashero 

Wiek: 32
Posty: 38
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-08-08, 21:03    Odp: Jaka tonacja Speciala 20 będzie najlepsza dla mnie?

Kazda piosenke da sie zagrac na kazdej harmonijce z tym ze rozne tonacje sa uzywane przy roznych rodzajach muzyki. Aczkolwiek zagrac sie da wszystko. Rozpoczecie bywa trudne ^^ zwlaszcza granie pojedynczych dzwiekow i uklad warg. Ale to mozna wycwiczyc. Wazne jest czy masz sluch, jesli chcesz grac "ot tak". Ale i sluch mozna wycwiczyc. Harmoszke jesli chcesz kupowac to dobrze zeby byla w tonacji C albo G (takie dla poczatkujacego dobre).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
hajcu12
hajcu12

Posty: 2
Wysłany: 2009-08-08, 21:07    Odp: Jaka tonacja Speciala 20 będzie najlepsza dla mnie?

[code]http://www.bratpol.com.pl/?prod=1952&cat=1199[/code]

Czy taka będzie dobra. Czy cena ok?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-08, 21:09    Odp: Jaka tonacja Speciala 20 będzie najlepsza dla mnie?

Harmoszka bardzo dobra, choć na początek lepiej poszukać w C.Cena też OK. Kiedyś były tańsze (77zł), ale teraz wszędzie i wszystkie harmoszki poleciały z cenami, więc 86 to jeszcze jest fajna cena.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
hajcu12
Droppod 

Posty: 6
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-08-17, 16:19    Odp: Jaka tonacja Speciala 20 będzie najlepsza dla mnie?

sklep bratpol polecam dwa razy kupowałem w nim harmoszke i zawsze było wszystko sprawnie i bez zarzutów ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mouthorgan user 

Posty: 10
Skąd: Fajsławice
Wysłany: 2009-08-18, 18:39    Odp: Jaka tonacja Speciala 20 będzie najlepsza dla mnie?

Polecam C, chyba, że koniecznie chcesz grać w jakichś zespołach czy ćwiczyć bluesa bądź planujesz to na przyszłość. To wtedy inny wybór.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu