Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-08-08, 17:58    [Problem] Wdech na 4 przestal grac

Wczoraj gralem sobie w Starym Porcie (taka knajpa w Chorzowie:P) na harmoszce i w pewnym momencie na moim specialu 20 przestal wydobywac sie dzwiek na wdechu czwartego kanalu. Domyslam sie ze to pewnie wina jakis storikow czy czegos tam :p ja sie wogole na tym nie znam, nigdy nie rozkrecalem harmoszki i tak naprawde czy jest jakis sposb na naprawienie tego? bo jak wiadomo 4 kanal na wdechu jest dosc przydatny :P A nie chce wydawac kasy na nową harmonijke zaraz bo bardziej jestem gitarzystą niż harmonijkarzem i inwestuje w sprzęt do gitary głównie. Co z tym fantem zrobić?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-08, 18:22    Odp: [Problem] Wdech na 4 przestal grac

Było dużo tematów o tym. Szukać! :)
Wymienić stroik, prawdopodobnie strzelił, ewentualnie możesz sprawdzić, czy nie dostało się jakieś dziadostwo pod niego, pooglądaj go w środku. Stroich od wdechu to ten który jest od zewnątrz harmonijki, zwykle po przeciwnej stronie do tej pokrywy, na której są numerki. Ewentualnie możesz też ją przepłukać, bo to jednak special 20, nic się jej nie stanie od wody. Daj harmonijke pod kran i nalej do kanałów i tak kilka razy, potem wyklep wodę o kolano.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-08, 22:14    Odp: [Problem] Wdech na 4 przestal grac

Miałem tak nie raz ze swoją Marynką Deluxe. Najlepiej harmoszkę rozmontować i pomasować stroik wdechowy (na dolnej płytce, zamontowany od wewnętrzej strony) jakimś papierkiem, ustawiając odpowiednio prześwit. Mógł dostać się jakiś paproch. Jest też bardziej doraźna metoda na udrożnienie kanału, tj. próba grania mocnego podciągu lub overblowa (w zależności co się zablokowało).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-08-08, 22:32    Odp: [Problem] Wdech na 4 przestal grac

Mi jak się blokuje stroik to pierwsza czynność, jaką próbuję wykonać to głęboki bend. Ale najlepiej rozkręcić, wtedy najłatwiej stwierdzić co się dzieje;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu