Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kaczka381

Posty: 3
Wysłany: 2009-08-07, 21:04    Bid River Har C

Witam.10 dnie temu zaczolem przygode z harmonijką i postanowilem zainwestowac w lepszy sprzet i kupilem model o nazwie Big River Harp w tonacji C.Wydalem na nią 70 zł.I o ile kanaly od 1-6 dzialaja bez zarzutu do kanaly od 7-10 wydają strasznie piskliwe dzwieki.w szczegolnosci kanal 10 nawet gdy pojedynczo w niego dmucham powoduje ze az mnie uszy od tego bolą.i moje pytanie jest czy to jest problem z harmonijką czy wina lezy po mojej stronie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-07, 21:06    Odp: Bid River Har C

Kanały od 7-10 to najwyższy rejestr harmoszki i stąd dźwięki są wysokie. Nie każdy się tam zapuszcza, a jeżeli już, to grając na niższych harmoszkach, jak G, czy A. Jednak technika może powodować, że brzmienie jest jeszcze bardziej piskliwe i świdrujące. Może nagrałbyś próbkę, posłuchamy po czyjej stronie jest wina.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kaczka381

Posty: 3
Wysłany: 2009-08-08, 17:18    Odp: Bid River Har C

Chyba masz racje bo spotkalem sie juz z taka opinią ze harmonijki w tonacji C sa bardzo pikliwe.Moim marzeniem jest nauczyc sie grac takich fajnych spokojnych ballad typu:Hallelujah,czy pisoenka do Titanica.Uwazasz ze jest to mozliwe na tej harmonijce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-08, 17:24    Odp: Bid River Har C

Pewnie, że jest możliwe, tylko poszukaj tabulatury :) Wszystko jest w internecie. Na tym forum też jest dużo tabów i instrukcje jak je czytać.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-08-15, 21:16    Odp: Bid River Har C

Mogę się wypowiedzieć gdyż długo już jestem posiadaczem Big River Harpa w tonacji C. No więc co do kanałów 7-10 - faktycznie są trochę nieszczelne i ciut piskliwe. Mają o wiele późniejszy czas reakcji niż kanały 1-6. Wina więc leży prawdopodobnie w sporej części po stronie harpa. Jednak idzie się do tego przyzwyczaić.
[b]kaczka381[/b], słuchaj jeśli chcesz grać ballady to nie powinno to aż tak przeszkadzać. Ja czuję tą nieszczelność dopiero przy szybszej grze.
Naprawdę jak się nauczysz dobrze grać to z tej harmonijki można wydobyć naprawdę przyjemne dźwięki ;) Więc nie zrażaj się, graj śmiało!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-29, 17:41    Odp: Bid River Har C

To raczej nie nieszczelność ani wina harpa tylko praw fizyki, w każdej harmonijce tak jest. Blaszki które są krótsze mają krótsze ramię siły, które wprawia je w drganie, poza tym są sztywniejsze, dużo trudniej im się rozbujać.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-08-30, 22:11    Odp: Bid River Har C

[b]minigunmen[/b], masz racje ale jeśli harp jest nieszczelny to siłą rzeczy nie rozbujasz tak łatwo płytki - takie prawa fizyki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-30, 22:22    Odp: Bid River Har C

Masz rację, weź też pod uwagę, że Big River Harp nie jest harmonijką z tych nieszczelnych :) Tak czy inaczej - zawsze będzie ten problem :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-08-31, 12:23    Odp: Bid River Har C

Wiesz niby nie jest harmonijką z tych nieszczelnych ale ja mam taki lekko nieszczelny egzemplarz. Ale mniejsza o to :) Tak czy siak z wysokimi dźwiękami jest większy problem niż z niskimi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
golliwog

Posty: 4
Wysłany: 2009-09-29, 16:21    Odp: Bid River Har C

mam taką harmonijkę jak w temacie. problem jest z 2 kanałem na wydechu. Oprócz podstawowego dźwięku E pojawia się wtedy coś w rodzaju szmeru lub dzwonienia, tak jakby w środku był mały dzwoneczek :P Przeszkadza to w grze i chciałbym problem ów zlikwidować. Może ktoś coś doradzić?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-09-29, 17:05    Odp: Bid River Har C

Rozbierz harpa i przede wszystkim zobacz czy nie ma jakiegoś paprocha, jeśli nie to poruszaj stroikiem w szczelinie. Jak zawadza to spróbuj go wycentrować, albo w ostateczności zeszlifować minimalnie bok żeby zrobił się parę mikrometrów węższy (dość delikatna operacja, może być potem konieczne ponowne nastrojenie).
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu