Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-05-01, 13:49    Folk Master

Co sądzicie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-05-01, 16:34    Odp: Folk Master

Mialem te harmonijke, ale nie bylem zbyt zadowolony. Wymagala solidnego rozegrania, do tego dosyc ciezko wydobywac z niej normalne dzwieki, podciagi jeszcze trudniej. Mimo to, nawet fajnie brzmiala. Ale niestety, harmonijka jest dosyc malo trwala (tak bylo przynajmniej z moim egzemplarzem), po 3 miesiacach odpadl od niej stroik. Niektorzy lubia ten model, ja do nich raczej nie naleze.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-05-23, 16:18    Odp: Folk Master

Ja mam zamiar kupić 1 z 3 harmonijek i waham się miedzy:
Suzuki Folk Master
Hering Free Blues
Hohner Traveller
akurat są o nich opinie na forum ale nie dokładne... jeśli można to proszę o opinie o tych harmonijkach na forum, PW lub na maila

lowrider80@wp.pl

pozdro :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tomeki 

Wiek: 35
Posty: 1
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-11-12, 12:14    nietrwałość modelu

Suzuki Folk Master była moją pierwszą harmonijką, obchodziłem się z nią bardo ostrożnie, ale już po 3 miesiącach (średniego grania) jeden ze stroików padł. Świszczało tylko powietrze. Po wymianie na nową - również suzuki, bo w ramach gwarancji) znowu zaczynałem odczuwać nietrwałość modelu.
Podsumowując: Dźwięk fajny tylko jak wcześniej wspomniano szybko stroiki się psują.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-08-05, 13:38    Odp: Folk Master

Z ciekawości nabyłem Folk Mastera i nie mam dobrych wrażeń. Działać działa i tyle dobrego można o niej powiedzieć. Rozkręciłem ją ze trzy razy i baaardzo straciła na szczelności i lubi się zacinać (piskliwe blokowanie stroików podczas wykonywania podciągu). Nie powiem udało mi się zrobić na niej overdraw'a :D Ale cieniutki był. Pewnie fartem mi się udało, bo już tego nie powtórzyłem. Brzmienie bardzo przeciętne a płytka chroniąca pokrywy przez wyginaniem się z tyłu, wgniata się w pokrywy z czasem tworząc bardzo nieestetyczne wybrzuszenie. Zdecydowanie polecam dorzucić parę groszy na Harpmastera albo Bluesmastera na początek.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-05, 22:44    Odp: Folk Master

Bo to jest Suzuki, które nie ma nic wspólnego z Suzuki niestety... All China made...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Wybuch 


Wiek: 31
Posty: 41
Skąd: Rybaki (lubuskie)
Wysłany: 2010-06-15, 22:56    [Opinie] Folk Master

Szukałem ale nie znalazłem dlatego pytam :) Co sądzicie o Folk Masterze ? Jak jakoś , wytrzymałość no i oczywiście dźwięk ? Jak wygląda stosunek ceny do jakości ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-16, 08:48    Odp: Folk Master

http://forum.harmoszka.co...pinie-vt123.htm

Ładnie szukałeś.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
chibi-puppet

Posty: 1
Wysłany: 2018-03-07, 15:44    Odp: Folk Master

Odkopię temat, bo jestem posiadaczem Folk i bluesmastera. Pomijając to że bluesmaster lepiej zbudowany
to mam wrażenie ,że Folkmaster szybciej reaguje, dziwi mnie też że wkładka z instrukcją w folkmasterze była lepszej jakości.Oczywiście dźwięk lepszy w Bluesmasterze.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu