Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
harmo_dżem

Posty: 1
Wysłany: 2009-07-30, 21:54    Tonacja E

Witam jestem 2dniowym posiadaczem harmoszki silver(..) w tonacji E i mam pytanka?? pierwsze to czy to dobry wybuor??? a drugie to czy da sie na niej zagrac takie kawałki jak whisky Dżemu bo wiem ze to sie gra na C i czy łatwo sie na niej nauczyc grać i prosze o wyrozumiałość i szybką odpowiedz:) pzdr :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-30, 21:58    Odp: Tonacja E

Hmm... No troszkę to słaby wybór. Harmoszek w E się baaaardzo rzadko używa (gra się wtedy w tonacji B, patrzy informacje o pozycjach). Jest to wysoka harmonijka, z krótkimi stroikami, przez co może być ciut sztywna. Bluesa, a także kawałki Dżemu gra się w tonacji E (np. Czerwony jak cegła), ale używa się do tego harmoszki w A (dalej o tzw. drugiej pozycji). Zagrać, to zagrasz na niej wszystko co na innych, ale będzie brzmiało wyżej, w rzadko używanej tonacji.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
harmo_dżem
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-07-31, 05:30    Odp: Tonacja E

Tradycyjnie uzupełnię: Maciek ma na mysli oznaczenia wg systemu uzywanego w USA oraz na harmoszkach - gdzie B to nasze H, a nasze B to Bb. To tak dla wyjaśnienia
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu