Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Coach 

Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-08-01, 18:35    [Hohner] Big River Harp

Witam ;)
moglibyśćie dla mnie :oops: nagrać cos na tej harmonijce i wrzucić na forum
zastanawiam sie nad jej kupnem ;] POprosze także o Wasze opinie o tej harmonijce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-08-01, 20:14    Odp: [Hohner] Big River Harp

BGH sprawia się całkiem całkiem jak za tą cene. Wysoka wygoda, jakość wykonania, ale za to traci na brzmieniu(w stosunku do Blues Harpa).
Moja improwiacaja HB była grana na tym harpie więc sobie przesłuchaj.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-09-11, 14:14    Odp: [Hohner] Big River Harp

Ja właśnie dzisiaj nabyłem Big Riverke w tonacji A - pierwsze wrażenia - rewelacyjne :)
Świetnie wyprofilowane pokrywy, solidnie wykonana, i wygląd urzekający.
Brzmienie w porządku, mam Blues Harpa i Big Riverke i moge powiedziec że różnica między nimi jest praktycznie niezauważalna, choć jednak w tej materii wyżej cenie BH.
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-09-11, 14:58    Odp: [Hohner] Big River Harp

Ja natomiast mam Big Rivera w G i powiem szczerze - trochę przeszkadza mi trudność jaką sprawia wydobycie dźwięków... jednak to chyba norma w tej tonacji (miałem doczynienia z dwoma harpami i oba się tym przejawiały), więc.. biorąc pod uwagę wszelkie ZA (brzmienie ma całkiem ciekawe, wygląd też niczego sobie), i jedyne przeciw jakim jest ta delikatna 'trudność' (można się przyzwyczaić) - POLECAM.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mat 

Posty: 27
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2007-12-19, 15:28    Odp: [Hohner] Big River Harp

mam tego harpa w tonacji D... istotnie jest "ciężki" w każdym tego słowa znaczeniu... ale jeśli chodzi o dźwięk to jestem mile zaskoczony... zwłaszcza jak się rozgrzeje. Według mnie idealna harmonijka do mocnego energicznego grania z pogranicza bluesa i rocka.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zeelof 

Wiek: 32
Posty: 25
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-02-16, 19:15    BIG RIVER HARP

Jestem początkujący w tym temacie przez co chcę się dowiedzieć czym jest tonacja i jak ocenić jaką tonacje wybrać przy zakupie BIG RIVER HARP?

P.S. Chciałbym też dowiedzieć się czemu niektóre harmonijki mają więcej otworów i czy im więcej to lepiej czy gorzej?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-16, 19:51    Odp: [Hohner] Big River Harp

Mają harmonijki różne ilości otworów, bo to różne typy harmoszek. Diatoniczne systemu Richtera (czyli np. Big River Harp) mają najczęściej po 10 kanałów, rzadkie są modele o mniejszej ilości lub większej. Często ponad 10 kanałów mają harmonijki chromatyczne. To ile kanałów ma mieć harmonijka, zależy od potrzeb.

A z tą tonacją, to ciężko wytłumaczyć... Tonacja pokazuje, jakie dźwięki są w naszej harmoszce, w dużym uproszczeniu. Jeżeli jednak Big River ma być pierwszą harmoszką, to polecam tonację C.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Zeelof
Geralt 

Wiek: 35
Posty: 85
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-02-16, 23:30    Odp: [Hohner] Big River Harp

Zdarzają się też harmoszki diatoniczne o np 6 kanałach jak BIG SIX Seydla, ale to nadal diatoniki tylko o okrojonej ilości kanałów, bo nie każdy muzyk wykorzystuje np kanały 7,8,9 i 10, ja np nie lubię ich dźwięku i są mi często nie potrzebne :D Zatem z mojego BIG SIX'a w wersji blues jestem zadowolony :D
_________________
[you], co się patrzysz? Cukierka albo nowego harpa Ci obiecałem ??:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zeelof 

Wiek: 32
Posty: 25
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-02-17, 18:56    Odp: [Hohner] Big River Harp

ok dzięki wam za pomoc ;P :harp:
_________________
Jak zadałem głupie bądź istniejące pytanie to przepraszam...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2010-02-21, 12:15    Odp: [Hohner] Big River Harp

Co do Big River Harpa to powiem tak. Byłą to moja 1 harmonijka. Po tym jak zepsuł się stroik (4) musiałem kupić coś innego, i powiem, że rozegrana BRH była wygodniejsza w obsłudze (dla mnie) od nierozegranego speciala. Jeśli kiedyś padnie mi harmoszka kupię sobie znów BRH, albo stroiki :) Ja sprzęt polecam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 13:46    Odp: [Hohner] Big River Harp

[quote="MBoX"]Ja właśnie dzisiaj nabyłem Big Riverke w tonacji A - pierwsze wrażenia - rewelacyjne :)
Świetnie wyprofilowane pokrywy, solidnie wykonana, i wygląd urzekający.
Brzmienie w porządku, mam Blues Harpa i Big Riverke i moge powiedziec że różnica między nimi jest praktycznie niezauważalna, choć jednak w tej materii wyżej cenie BH.[/quote]

Jestem tego samego zdania...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kalin88 

Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-12, 09:34    Odp: [Hohner] Big River Harp

nabyłem dwa dni temu big rivera c miałem nabyć speciala 20 c, ale nie było w sklepie więc się zdecydowałem na opcje pierwsza i powiem, że jestem zadowolony. wygład jest świetny te wszystkie grawerunki kształt pokryw trzeba było się przyzwyczaić. Uważam, że brzmi bardzo dobrze nie mam zastrzeżeń. Uważam że co kto lubi jednemu będzie się lepiej grało na tym drugiemu na tym. mi pasuje :) pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SkinnyDogJones

Posty: 57
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-10-29, 20:16    Odp: [Hohner] Big River Harp

Witam, mam pytanie - czy na dzień dzisiejszy warto wydać te 73 zł? Czy nie doszło do jakiś drastycznych spadków wartości, albo coś?
_________________
"Dlaczego uczysz się grać na organkach, skoro nie umiesz grać?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-10-29, 20:22    Odp: [Hohner] Big River Harp

No.. ja się boję kupować hohnery. Zwyczajnie wolę nie ryzykować, takie pieniądze nie spadają z nieba.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-10-29, 22:57    Odp: [Hohner] Big River Harp

Ja mam jednego Big River harpa. Strasznie go wyklinam- pioruńsko nieszczelny, choc go regulowałem... Popieram zdanie minigunmen, ze taka kasa z nieba nie spada i że lepiej na cos innego odłozyc :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-11-14, 18:17    Odp: [Hohner] Big River Harp

Nie jest zły, ale ciężko się trochę wydobywa dźwięk.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2011-11-21, 20:39    Odp: [Hohner] Big River Harp

Mnie denerwowały te wklęsłe pokrywy, więc wymieniłem je sobie na pokrywy z jakiegoś starego blues harpa i jest ok. Bo big river harp jest z systemu MS, więc można sobie części wymieniać innych hohnerów z tego samego systemu.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu