Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Wisnia 

Posty: 109
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-27, 11:02    Harmonijka Cały Świat - video

Ahoj!
Pobocznym efektem współpracy Blue Machine z Tomkiem Kamińskim jest cykl wykładów o harmonijce ustnej, z którym można zapoznać się wpisując w Youtube hasło "harmonijka cały świat". :harp:

Zapraszam do oglądania, komentowania oraz nadsyłania propozycji pytań, na które odpowiedź chcielibyście uzyskać w kolejnych odcinkach tego wspaniałego programu :)

pozdrawiam
Łukasz Wiśniewski
_________________
www.wisnia.info
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
Rolf, mr.Michalos
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-07-27, 20:27    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Podejrzewam że to miało być śmieszne, ale IMO wyszło trochę żałośnie :/ .
Pozdrawiam :harp:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-28, 06:49    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Zgodzę się z przedmówcą. Dodam także że, czegoś innego spodziewałem się po przeczytaniu o serii filmów edukacyjnych. Przypomina mi to troszkę serię filmów z wytwórni AYOY
:harp:
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-07-28, 09:45    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Więc i ja się wypowiem. Panie Wiśniewski, nie popieram Pańskiego pomysłu. Bez urazy ale mnie to wygląda jak milion innych filmów na portalu YouTube. Co drugi filmik to zabawy dzieciaków z za dużą ilością wolnego czasu. Seria jest moim zdaniem niedojrzała i pozbawiona jakiegokolwiek przekazu. Naprawdę wyglądacie jakbyście wypili o parę piw za dużo i nie miali co zrobić z kamerą. Jeśli uznał Pan to za obrazę to szczerze przeraszam, ale takie jest moje zdanie. Odcinek o otwieraniu piwa był jeszcze w miarę ale nie wywołał uśmiechu na mojej twarzy. Natomiast cała reszta wywołała jedną prostą myśl - "Ja pier***e co to jest?"

[ Dodano: 2009-07-28, 09:51 ]
Jedna myśl na koniec. To jest jawny brak szcunku do tego zacnego instrumentu. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam

Mieszko "Trojden" S.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Tomek_K 


Wiek: 46
Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-07-28, 14:25    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Witam
Ja również zgadzam się z przedmówcami.
Nie wiem jak można kręcić podobne debilizmy. To jest po prostu żałosne. Zamiast pić piwo, kręcić idiotyzmy jak miliony na youtube i żartować z harmonijki, lepiej wziąłbyś się do roboty Wiśnia!
_________________
Tomek Kamiński
www.harmonijka.com
www.youtube.com/TomekHarp
info@harmonijka.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-07-28, 14:44    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

O ludzie... ;) Myślę, że post Tomka Kamińskiego dokładnie obrazuje, jak należy podchodzić do tej serii filmików - z dystansem i odrobiną poczucia humoru. Na warsztatach, koncertach, czy podobnych przedsięwzięciach człowiekowi przychodzą do głowy różne, czasem walnięte pomysły, sam tego doświadczyłem. Przekaz? A jaki ma być przekaz w materiale, w którym obaj panowie robią sobie jaja? :P Brak szacunku do instrumentu? To o harmonijce można mówić tylko poważnie i obchodzić się zawsze jak z jajkiem? :P Hendrix, podpalając na scenie gitarę, też okazał brak szacunku do instrumentu? ;) Jeżeli chodzi o mnie, to filmiki może mnie nie powaliły, ale uśmiech, owszem, wywołały.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Wisnia 

Posty: 109
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-28, 14:51    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Panie Tomku!
Pan natomiast przez kręcenie tych głupot zaniedbuje sklep z harmonijkami!
W ostatniej paczce od Pana zamiast zamówionej harmonijki Seydel 1847 w tonacji F# znalazłem zestaw plastrów na odciski Aikido 2500!

Trochę powagi!
_________________
www.wisnia.info
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-07-28, 14:53    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

[quote="kamilteau"]Hendrix, podpalając na scenie gitarę, też okazał brak szacunku do instrumentu?[/quote]

Sorry za mały OT ale Hendrix podpalając gitarę nie chciał okazać dla niej braku szacunku tylko wręcz odwrotnie :P . Na pytanie dlaczego pali gitary odpowiedział: "I often burnt my guitar as a sacrifice, you sacrifice the things you love, I loved my guitar."
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-07-28, 15:01    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

[quote="Pulatom"]Sorry za mały OT ale Hendrix podpalając gitarę nie chciał okazać dla niej braku szacunku tylko wręcz odwrotnie :P . Na pytanie dlaczego pali gitary odpowiedział: "I often burnt my guitar as a sacrifice, you sacrifice the things you love, I loved my guitar."[/quote]

Do wszystkiego można dorobić jakąś ideologię, jak się chce :P Ciekawi mnie, jaką ideologię dorobiłby do swoich poczynań Wiśnia :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Satko 


Wiek: 61
Posty: 41
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-07-28, 15:14    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Moi drodzy wcięło mój elaborat co go byłem pisałem.
Ale konkluzja jest taka:
Sprzeciwiamy się "Nadętologii"
Myślę, że wszystkim wytłumaczyłem przekaz filmów.
Nie zaprzestaniemy robic sobie jaj, bo życie trzeba odbierać jak Stachura i Tomek
" Jak by jutra nie miało być"
Tak też nalezy grać na Harmonijce.
Panowie wyjdźcie z za tych szklanych ekranów. Przyłaczcie sie do nas to zrozumiecie wszystko.
satko
_________________
Harmonijka !!!??? Cały Świat !!!!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-28, 20:16    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Co do butelek, te najlepiej się otwiera harpami z drewnianymi korpusami. Plastikowe można połamać (ktoś na obozie tak skrzywdził mojego Blues Banda). A jaja można robić, mi nie wszystkie joke'y pasowały, ale w paru momentach się uśmiechnąłem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Wisnia 

Posty: 109
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-28, 20:41    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

[quote]Ciekawi mnie, jaką ideologię dorobiłby do swoich poczynań Wiśnia :P [/quote]

Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w następnej serii HCŚ ;)

Teraz poważnie: traktowanie życia nie do końca na serio, spoglądanie na ten często niewesoły świat z przymrużeniem oka to, w moim mniemaniu, jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegających przeistoczeniu się w starego, zgorzkniałego borowego dziada. :medit:

pozdrawiam jakby jutra nie było :D
Łukasz Wiśniewski
_________________
www.wisnia.info
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-07-28, 20:48    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

No to ja coś napiszę ! Po tytule filmików spodziewałem się faktycznie czego innego. Ale generalnie pomysł mi się podoba w sensie wprowadzenia nieco luzu do tematu harmonijkowego ,bo poprzez zabawę wszystko łatwiej przychodzi ,czego doświadczyłem na Białostockich warsztatach.Gdzie jest blues ,musi być luz , a właściwie powinny być to synonimy.Autorzy tych filmów mają ogromne doświadczenie w grze na harmonijce ,a w nagrywaniu filmów edukacyjnych raczkują / ale wszystko przed nimi/. Temat jest naprawdę rzeka i opowiadanie z humorem o np: historii harmonijki, poszczególnych technikach ,zachowaniu na scenie itd ,nie jest łatwym wyzwaniem. Mam nadzieje ,że w miarę doświadczenia będzie to szło w tym kierunku ,chociaż już pokazanie odkurzacza w nowej roli jest interesujące ,z czym być może wystąpię w Gwincie ,bo posiadam taki mały samochodowy./tylko akumulator targać trzeba z sobą/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-28, 21:18    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Mi też podoba się HCŚ :)
Nie zaprzestaniemy robic sobie jaj, bo życie trzeba odbierać jak Stachura i Tomek
" Jak by jutra nie miało być"
To robienie sobie jaj jest nam potrzebne bo gdyby jutro cały świat...wsiąkł będziemy żałować :)
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-07-29, 12:10    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

[quote="aeroarte"]Temat jest naprawdę rzeka i opowiadanie z humorem o np: historii harmonijki, poszczególnych technikach ,zachowaniu na scenie itd.[/quote]

Zauważ Aeroarte, że na chwilę obecną nijak nie mają się do Twojej wizji. Nie mam nic przeciwko traktowaniu harmonijki z humorem. Ale humor powienien być bardziej wyważony :/ To na chwilę obecną jest dziecinada. Może i podchodzę trochę konserwatywnie, ale kocham swoją pasję i żal mi się robi jak patrzę na takie traktowanie mojego ukochanego instrumentu.


[quote="Satko"]"Jakby jutra nie miało być"[/quote]

Chyba nie rozumiesz do końca tego przekazu Satko. Traktowanie życia "jakby jutra nie miało być" nie polega na robieniu sobie jaj. Zastanów się nad tym.

Pozdrawiam

Mieszko "Trojden" S.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-07-29, 12:18    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

[quote="Trojden"]Ale humor powienien być bardziej wyważony[/quote]

I do tego dochodzi takie pojęcie jak humor na poziomie. U Gussowa też zdarzają się momenty humorystyczne (jak np. kilka razy pod rząd nie wyjdzie mu prosta zagrywka i sam się z siebie śmieje), ale to trzeba umieć robić z klasą. To że nie rechoczemy się z każdej rzeczy "śmiesznej" nie oznacza że jesteśmy jak to ujął [b]Wisnia[/b] "zgorzkniałymi borowymi dziadami" tylko że po prostu mamy poczucie humoru na pewnym poziomie. A traktowanie harmonijki i w ogóle życia na luzie i z dystansem uważam za rzecz jak najbardziej prawidłową Tyle ode mnie na ten temat.
:harp:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-07-29, 12:23    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

[quote="Trojden"]Zauważ Aeroarte, że na chwilę obecną nijak nie mają się do Twojej wizji.[/quote]
Nikt nie wie, w którą stronę dalej to pójdzie - może po prostu cierpliwie poczekajmy na to, co obaj Panowie mają nam jeszcze do powiedzenia, a podejrzewam, że nas jeszcze zaskoczą ;)

[quote="Trojden"]Nie mam nic przeciwko traktowaniu harmonijki z humorem. Ale humor powienien być bardziej wyważony :/ [/quote]
Odwieczny problem - różne rodzaje poczucia humoru (lub jego braku). W filmikach zaprezentowano taki, a nie inny humor, i na pewno znajdzie on swoich zarówno zwolenników, jak i przeciwników - ot, życie :P

[quote="Trojden"]To na chwilę obecną jest dziecinada. Może i podchodzę trochę konserwatywnie, ale kocham swoją pasję i żal mi się robi jak patrzę na takie traktowanie mojego ukochanego instrumentu. [/quote]
Podobno najbardziej kocha ten, kto nie mówi o tym na okrągło ;) Ja też kocham swoją pasję, Panowie na filmikach pewnie również - sposoby okazywania tego, jak widać, też są różne. Ale to jeszcze nie powód, aby każdą różnicę traktować jako "profanację" albo "brak szacunku", czyż nie? ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Wisnia 

Posty: 109
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-29, 12:45    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Tomku! Wywołaliśmy skandal! :)
_________________
www.wisnia.info
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-29, 12:52    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Dla mnie Panowie to poprostu zły opis w stosunku do zawartej treści oraz przekazu. Spodziewałem się czegoś ciekawego dowiedzieć a jedyne co się nauczyłem to to że można grać paląc szluga. Fakt w jakiś sposób można nazwać to edukacją...
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Wisnia 

Posty: 109
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-29, 12:57    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Ludzie! Przecież to [b]NIE SĄ[/b] filmy edukacyjne! :razz:
_________________
www.wisnia.info
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-29, 13:19    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Wiem :D ale na YT opisane są jako seria filmów edukacyjnych:harp: co stwarza mylne wrażenie
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-07-29, 14:30    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

"Harmonijka Cały Świat - seria filmów edukacyjnych dotyczących harmonijki ustnej " ;D - no Panowie jak się powiedziało A.....
Do nie autorów filmów - spokojnie ! - coś wymyślą . :hah:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Wisnia 

Posty: 109
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-29, 15:48    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

[code]Wiem :D ale na YT opisane są jako seria filmów edukacyjnych:harp: co stwarza mylne wrażenie[/code]

Wobec tego w następnym odcinku HCŚ odpowiemy na pytanie:
"Jak rozpoznać dowcip? " ;)

pozdr
w
_________________
www.wisnia.info
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-07-29, 18:57    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Ludzie, dajcie spokój.
Chłopaki sobie poszaleli przy piwku i moim zdaniem nic złego się nie stało. A jeśli chodzi o poczucie humoru, "to jeszcze się taki nie urodził co wszystkim dogodził". Jeden lubi "Latający cyrk Monty Pythona", a inny "13 posterunek". Fakt, że nie powinno to być podpisane jako cykl filmów edukacyjnych, no chyba że słowo edukacyjnych byłoby ujętę w "......". A to że ktoś przytka swoją harmonijkę do odkurzacza to całkowicie mi nie przeszkadza, byleby tego z moją nie robił. :)
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-29, 20:33    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

A róbmy sobie jaja, chociaż wesoło będzie :) . W graniu chodzi o to, żeby był fun. Harmonijkarz nie musi być normalny, ba, nawet lepiej jak ma trochę nie po kolei. Ja bym harpa odkurzaczem nie traktował (o stroiki się boję), ale jak Panowie taką technikę stosują, to proszę bardzo, nawet na koncercie można z ssawką wyskoczyć. Jak to mówił Joker: "Why so serious?"
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-07-29, 22:44    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

mi sie podobakl tekst"Drodzy radiosluchacze telewizji: :what:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Satko 


Wiek: 61
Posty: 41
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-07-30, 11:26    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Najważniejsze , że brać harmonijkowa wymienia poglądy.

Chciałbym wszystkich poznać bo jak widzę poczucie pojecia " na poziomie"
jest bardzo zróżnicowane.
Może to tylko niepotrzebne bariery zwiazane z postrzeganiem swiata.
Nieważne i tak Was wszystkich bardzo lubię.

Myśle ,że najlepszą odpowiedzią będzie zrobienie cyklu "HCS - odpowiedź"
przez tych co uważają że należy podnieść poziom przekazu. (patrz film REJS)
satko
_________________
Harmonijka !!!??? Cały Świat !!!!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-31, 11:31    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Ja mam w sumie jedną uwagę...
Pewna kwestia pochodząc a filmu "Rejs" została błędnie przedstawiona. Prawidłowo powinna ona brzmieć:
"Pani Kazimierzu?Ma Pan klucz od kabiny?"

A co do reszty i przekazu filmów nie mam większych zastrzeżeń, choć powinno być dopisane: "Tylko dla widzów o mocnych nerwach" "Zawiera sceny drastyczne" "Można oglądać po 22", a w rogu powinien znaleźć się żółty trójkącik ;)

Pozdrawiam serdecznie!
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
rady3 

Wiek: 57
Posty: 23
Skąd: Kościan
Wysłany: 2009-08-13, 22:36    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Oj widzę, że niektórym brak poczucia humoru. Chociaż właściwie nie, to ja jestem nienormalny i trudno porównywać się z innymi. Panowie oby tak dalej. Proszę o więcej. Przy odcinku wodnym i oliwkowym się popłakałem. Sprawę z odkurzaczem trzeba traktować poważnie. Czasami, kiedy dopada człowieka syndrom dnia poprzedniego to idealne rozwiązanie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
emyll 

Posty: 4
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-08-14, 21:27    Odp: Harmonijka Cały Świat - video

Czekam na kolejne filmiki, najlepiej jeszcze dzisiaj...bo jutra może nie być
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu