Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Braz

Posty: 6
Wysłany: 2009-07-27, 23:31    Wibratto

Witam ;) mam harmonijke zaledwie od 3 dni ale dowiedzialem sie ze juz od poczatku powinno sie cwiczyc wibratto... a wiec zaczolem szperac po internecie i znalazlem
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Czy ten sposob jest dobry ? Nie chce sie nuaczy zle bo potem ciezko jest sie oduczyc :/

A moze jednak powienienem posluchac rady http://www.youtube.com/watch?v=IXtGctbHjGQ

Tylko nie wiem o co mu chodzi z tym kasalniem ;/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-28, 06:53    Odp: Wibratto

Zdecydowanie polecam lekcję Adama Gussowa http://www.youtube.com/watch?v=IXtGctbHjGQ. Pozatym Vibrato gardłowe jest dość trudne, proponuję na początek opanowanie vibrato przeponowego
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Braz

Posty: 6
Wysłany: 2009-07-28, 09:47    Odp: Wibratto

No dobra ale jak mozna kaszlec na wdechu ? xD A vibratto przeponowe nie wiem w ogole jak sie uczyc wiec postanowilem kontynuowac nauke vibratta gardlowego xD oto probka (pamietajcie ze gram dopiero 4 dzien i moje wibratto moze wam sie wydawac smieszne ):

http://www.speedyshare.com/549558643.html

Powiedzcie czy to w ogole przypomina zalazki wibratta xD xD Jesli tak bede ciwczyc dalej a jesli nie podajcie jakis inny sposob albo wyjasnijcie jak kaszlec na wdechu bo na forum nie znalazlem nic co by mi wytlumaczylo ten temat...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-07-28, 09:59    Odp: Wibratto

Przede wszystkim zanim zaczniesz brać się za wibrato opanuj czyste dźwięki, zwłaszcza mocną 2 na wdechu, i potem właśnie na tym kanale próbuj wibrować. Zajrzyj na http://www.youtube.com/harmoszkacom, tam są filmy Gussowa z polskimi napisami gdzie jest świetnie wytłumaczone o brzmieniu i wibrato.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-28, 10:41    Odp: Wibratto

Vibrato przeponowe można robić na takiej zasadzie jakbyś chciał dyszeć jak pies, bardzo szybko dyszeć. jak dolna cześć brzucha się rusza- to dobrze bo rusza się przepona. Zgodzę się z Pulatomem. trzeba najkpierw lopanować czyste dźwięki a dopiero później zabierać się za naukę efektów
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-07-28, 11:00    Odp: Wibratto

Wibrato przeponowe łatwiejsze od gardłowego? To chyba akurat kwestia predyspozycji, mi z gardłowym idzie znacznie łatwiej. A Ty, [b]gofator[/b], zdaję się, trenujesz sztuki walki, więc przeponę masz lepiej wyćwiczoną niż zwykły "śmiertelnik" :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Braz

Posty: 6
Wysłany: 2009-07-28, 11:15    Odp: Wibratto

Cwicze dziennie to co Gussow radzil... Liczyc do 7 i ciagnac na 2 kanale. Ale pytalem sie czy to chociaz troche przypomina wibratto... na to pytanie nikt mi nie odpowiedzial a to dosc istotne bo nie wiem czy dalej cwiczyc ta sama metoda...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-28, 20:25    Odp: Wibratto

Dźwięk u Ciebie wibruje, owszem i jest to wibracja spowodowana gardłem, a dokładniej zmienną siłą wdechu. Ale tak jak zauważyli poprzednicy, najpierw opanuj wydobycie czystego, pojednynczego, miażdzącego ściany dźwięku. Potem staraj się nim wibrować, najlepiej płynnie i tak, żeby nie było słychać tego kasłania (sam próbuję, a nie wychodzi :) ).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-28, 21:13    Odp: Wibratto

Mała próbka mojego wibrata:

http://www.minigunmen.net...569/wibrato.mp3

Jest dobre? :) Nie zawsze jest takie jak chcę ale czuje, że coraz lepiej.
Proszę o sugestie :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-28, 21:27    Odp: Wibratto

No jest wibrato i to całkiem przyjemne, gratulować!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-28, 21:29    Odp: Wibratto

Dziękować, dziękować, ja ćwiczyć i siedzieć na pralce jak grać :D
Nie no... ale na wdechu muszę jeszcze dużo poćwiczyć, bo mi się to rozwala czasem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Braz

Posty: 6
Wysłany: 2009-08-18, 21:05    Odp: Wibratto

Minigunmen mam pytanie jak ty sie uczyles ? xD

Nauczylem sie czystego dzwieku na kanale 2 ;] teraz pruboje wibratto i jakos mi to dalej nie wychodzi :/ Musze poznac jakis skuteczny sposob zeby sie zaczac tego pozadnie uczyc...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-18, 22:47    Odp: Wibratto

Powtarzam i staram się wciskać wibrato w każdy pasujący moment. Poza tym czasem trzeba posiedzieć i pograć samo wibrato. Nie martw się, jeśli Ci to nie wyjdzie w tydzień, ja też się tego uczę i długo będę bo nie brzmi tak jakbym chciał. Gussow mówił, że wibrato świadczy o doświadczeniu grającego więc to na pewno przewija się przez lata, nie dni/tygodnie :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
colt92 

Posty: 41
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-08-20, 11:20    Odp: Wibratto

Na początek proponuje z vibrrat gardłowych zacząć o LAUGHING VIBRATTO bo jest najprotsze i najładniejsze czyli robić hahaha ja św Mikołaj na wdechy też najpierw bez harmonijki rytmicznie pulsować gardłęm (robić to przy płynnym oddechu i nie ruszać przeponą,samym gardłem)
Później STACCATO VIBRATTO,mocniejsze ta jakbyś udawał karabin maszynowy (też na początku bez harmonijki głośno a potem z a na wdechu tak jakbyś mówił kokokoko gardłem).
Kolejne to BENDING VIBRATTO na dźwiękach które możesz obniżyć ale obniżasz je rytmicznie... bądź nie (tylko tżeba to robić gardłem a nie językiem)
A jeżeli chodźi o VIBRATTO przeponowe to jest on bardzo proste kiedy grasz na harmonijce i tak musisz oddychać przeponą ,więc grając rytmocznie napinasz i rozluźniasz przeponę i to tyle uf... :cool:
_________________
uwaga teren prywatny
zła harmonijka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Big Black Mom 

Wiek: 31
Posty: 8
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-01, 21:23    Odp: Wibratto

Ale jeśli chodzi o vibrato przeponowe, to moja przepona ledwo wyrabia wibrowanie.
_________________
Harmonijka jest jak klucz do magicznej krainy

I niech Blues będzie z wami
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Damian Domański 

Wiek: 37
Posty: 55
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: 2010-02-01, 21:29    Odp: Wibratto

Nie chce wyjść na szowinistę, ale może dlatego że - jesteś kobietą? ;) Kobiety bardziej klatką piersiową oddychają
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-06, 10:54    Odp: Wibratto

To ponoć prawda... Ale! Kobiety bardzo często śpiewają! Każdy może przepone wyćwiczyć:) to kwestia tylko czasu:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Big Black Mom 

Wiek: 31
Posty: 8
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-06, 23:31    Odp: Wibratto

To fakt, że baby oddychają inaczej, ale myślę, że jeśli tylko pociwiczę, to moje wibratto przeponowe przestanie brzmieć jakby mnie podduszano:)
_________________
Harmonijka jest jak klucz do magicznej krainy

I niech Blues będzie z wami
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-02-07, 00:37    Odp: Wibratto

no tak, wystarczy posłuchać śpiewaczek operowych - ich wibrato powoduje zrośnięcie się mojej szczęki z równie moim czubkiem glana.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu