Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
lowca_makaronow


Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-17, 16:54    Toruń

Witam, niektórzy mogą mnie kojarzyć, bo udzielam się również na kilku innych forach :P (okej, powitanko odklepane...)

Mój instrument to gitara, ale jakiś czas temu pomyslałem sobie, że harmonijka to na prawdę fajna opcja. Podobało mi się jej brzmienie i fakt, że można ją nosić w kieszeni. Nic dziwnego zatem, że pewnoego pięknego dnia wyposażyłem się w jedną, straszny badziew za parenaście zeta (wiadomo, szkoda inwestować kase na początku). Nawet nie pamiętam co to było, ale zapewne można kupić coś podobnego na odpuście :)
Troche nawet próbowałem grać, bez większych sukcesów i emocji. Wreście odłożyłem.
No i tak, pewnego innego, pięknego dnia znowu coś mi do głowy strzeliło. Już nawet nie pamiętam czy pod wpływem jakiegoś wyrażnego bodźca, czy tak po prostu. Nieważne, faktem jest, że poszedłem do bratpolu (złodzieje, fuj, ale to już inna historia, radze tam nic nie kupować) i kupiłem sobie Marine Banda w C. No cóż :cool:
Co ciekawe instrument wylądował w kącie po jakimś czasie, lecz właśnie do niego wróciłem i trzaskam skilla (wakacje!)
Gram bluesa a raczej próbuje. Nie uczyłem się teorii pod harmonijke prócz rozkładu dźwięków na kanałach. Z drugiej stony posiadam jakoś tam wiedze o muzyce dzięki gitarze i to pomaga ogarnąć instrumet.
Do rzeczy (tak, zgadliście, jestem humanistą!...), poniżej zamieszczam link na wrzute z dzisiejszym nagraniem mojego autorstwa. To jest taka moja "harmonijkowa demówka". Pokaz tego co opanowałem dotychczas, chociaż zdaje sobie sprawe z tego, że moje umiejętności nie są zbyt wysokie (hm?...tak, gram jak łajza, ale dopiero zaczynam). Pozwoliłem sobie tam jeszcze na małe pitu pitu na gitarce, żeby to brzmiało chociaż trochę jak kompletny utwór. Wszytsko oprócz perkusjii (EzDrummer) nagrałem własnoręcznie.
Chciałbym oczywiście, żeby bardziej pro zawodnicy wytkneli mi błędy i wskazali drogę. Dlatego post ten znajduje się w dziale "technika".
Miłego słuchania, ja lece sobie przejrzeć forum. Pozdro, link:


Łowca Blues
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-17, 21:33    Odp: Toruń

Witaj! Odpowiedź na powitanie zaliczona. A teraz do rzeczy. Piszesz, że kupiłeś harmonijkę w Bratpolu (swoją drogą, mi ten sklep pasuje, wszystko bez problemowo, ze sprzedawcami dobry kontakt mam). Stąd wnioskuje, że mieszkasz w Toruniu lub okolicach. Co byś powiedział na jakieś jamy od października? Jeżeli tak, to ja się piszę, bo słyszę, że fajnie gitarzysz, a z harmoszką może bym Ci pomógł. Bo jednak taka trochę słaba brzmieniowo jest. Czyste dźwięki fajnie łapiesz, ale nie ma w tym "jaj". Z życiem i energicznie trzeba :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
lowca_makaronow


Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-17, 21:57    Odp: Toruń

Przenikliwe rozumowanie, jestem z okolic. Na jamy chętnie, tym bardziej, że mam miejscówke, więc czemu nie. Fajnie jakby ktoś pokazał mi kilka patentów i pomógł. Dopiero zaczynam, harp fajna sprawa. A łapanie czystych dźwięków oznacza dla mnie już spory progres.
Okay, to ustawimy się w październiku. Pozdro.

Aha, z tym bratpolem to głównie chodzi o to, że nie trawie obsługi, niesamowicie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-19, 22:17    Odp: Toruń

Maciekdraheim, lowca_makaronow, jakby coś, to mógłbym się dołączyć?? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-19, 22:17    Odp: Toruń

No jasna sprawa :) . Przynajmniej ja jestem za :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
lowca_makaronow


Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-19, 22:56    Odp: Toruń

Ja również, im więcej tym lepiej. Taka jest w końcu idea jamowania. Wiecie panowie, tak sobie teraz myśle. Można z tego zrobić coś grubszego. Mówie o takich regularnych jamach jesienią. Co tydzień lub co dwa tygodnie. Ja mam dobrą miejscówke przy placu katarzyny (samo centrum) i to kompletnie za free, możemy grać do bólu. Nie będzie problemu z garami, kumpel z zespołu na bank chętnie pogra. Nie mam tylko jakiegoś dobrego basisty. Ale na pewno się znajdzie. Kurcze podoba mi się taki pomysł. Najlepiej, żeby się rozniosło po mieście i różni ludzie przychodzili z gitarami, harmonijkami, wokaliści, nie wiem co jeszcze. Byłoby super i to jest do zrobienia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-20, 11:29    Odp: Toruń

lowca_makaronow, zawsze moźna dać informacje na blues.com, tam dość duźo ludzi z Torunia :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-20, 19:01    Odp: Toruń

Ja znam paru wioślarzy i przyzwoitego klawisza :) . Ja jestem za, ale najpierw popykajmy bardziej kameralnie. Bo jamy z prawdziwego zdarzenia są w Toruniu w Piwnicy Artystycznej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-24, 00:53    Odp: Toruń

[b]Maciekdraheim[/b], a bywasz w Piwnicy Artystycznej na Jamach?? Jeśli tak, to w jaki dni są jamy i o której godzinie??:) Z góry dzięki,
Pozdrawiam harmonicznie ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-24, 21:20    Odp: Toruń

Jamy są we wtorki, wg plakatu o godzinie 20. Ale o tej godzinie jedynie puszczają koncert na DVD i czekają, aż wiara się zejdzie. Granie zaczyna się jakoś o 22, dlatego jeszcze do takiego nie dotrwałem, bo ostatni autobus biorący na bilet miesięczny mam o 21.20. Ale wkrótce odżałuję te 7,70 na powrotny :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-25, 07:41    Odp: Toruń

Maciekdraheim napisał/a:
Ale wkrótce odżałuję te 7,70 na powrotny :) .


Widać że student ;]
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wscibski

Posty: 0
Wysłany: 2009-07-25, 23:58    Odp: Toruń

co oznaczają te literki A, C, D, E, F, G, H?
Ostatnio zmieniony przez wscibski 2009-07-26, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Przemek 


Posty: 80
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2009-07-26, 08:07    Odp: Toruń

Na tej stronie http://forum.harmoszka.com jest dział "Sprzęt - informacje opinie". Trzeba tylko chcieć przeglądnąć i umieć czytać. Te literki to oznaczenia tonacji. Na początek proponuję tonację C.
_________________
Charytatywna wyszukiwarka
Charytatywne klikanie
Zbyszek pomocnik
Wspieraj naukę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wscibski

Posty: 0
Wysłany: 2009-07-26, 13:46    Odp: Toruń

Przemek napisał/a:
Na tej stronie http://forum.harmoszka.com jest dział "Sprzęt - informacje opinie". Trzeba tylko chcieć przeglądnąć i umieć czytać. Te literki to oznaczenia tonacji. Na początek proponuję tonację C.


ja niestety nie widzę takiego działu jak 'sprzęt - informacje opinie', ale dobra jak Cię to tak strasznie irytuje to usunę tego posta. Napiszę coś w dziele 'pomoc'
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-07-26, 13:49    Odp: Toruń

Dział "Sprzęt - informacje, opnie" to, mówiąc najprościej, tam, gdzie widać takie poddziały jak "Hohner", "Seydel", "Suzuki" itd. Widać go dobrze na stronie głównej. Po co mielibyśmy pisać jeszcze raz to samo, skoro wszystko już tam jest? :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Przemek 


Posty: 80
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2009-07-26, 15:30    Odp: Toruń

wscibski napisał/a:
dobra jak Cię to tak strasznie irytuje to usunę tego posta. Napiszę coś w dziele 'pomoc'


Nie chodzi o to żebyś usuwał posty. Zdenerwowałem się bo twój post nawet odrobinę nie wskazywał na to że próbowałeś coś sam znaleźć. Rozumiem gdyby był post np "Jaką harmonijkę wybrać Special20 czy BluesHarp" albo "Chcę grać bluesa i folk - jaką harmonijkę polecacie?" bo to oznacza ze szukałeś i potrzebujesz porady bo nie wiesz co wybrać. Na tym forum jest ogrom informacji a część z nich to powtarzanie w kółko tego samego. Swoim postem nie chciałem cię urazić tylko dać do myślenia.
_________________
Charytatywna wyszukiwarka
Charytatywne klikanie
Zbyszek pomocnik
Wspieraj naukę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu