Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
tabakista 

Posty: 3
Wysłany: 2009-07-24, 21:04    Prośba o radę.

Witam serdecznie.

Chciałbym prosić kogoś z doświadczeniem o radę.
Gram już kilka tygodni od początku prawie stosując tongue blocking. Zdolniacha nie jestem, ale troche już wychodzi. Problem pojawia się przy podciągu. Czytałem, że przy tej technice jest to trudniejsze do osiągnięcia, ale nie sądziłem, że aż tak.
Problemy potęgują się także dlatego, iż wszędzie gdzie udało mi się znaleźć cokolwiek na temat podciągu w tongue blocking, informacje są bardzo lakoniczne.

Moje pytanie brzmi, czy radzicie uczyć się "od zera" pucker'a, co byłoby trochę szkoda, czy może jednak brnąć w to dalej (będę wdzięczny za wszelkie wskazówki jak się za to zabrać).

Dodam, że preferuję co spokojniejsze bluesowe kawałki, więc tongue blocking bardzo mi odpowiada.
A jako że nie jestem pewien czy robi to różnicę - posiadam Blues Harpa w tonacji C.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-24, 21:15    Odp: Prośba o radę.

Ciągnij Tongue Blocking, ale naucz się też puckera! Opanowanie obu technik zaprocentuje, uwierz :) . Sam próbuje opanować podciągi z TB. Powinieneś robić je tylną częścią języka, obniżając ją (przyciskając mocniej do dna). Ale to na stronie www.harpgear.com Brian Purdy opisuje jak robić podciąg tą metodą.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
tabakista
tabakista 

Posty: 3
Wysłany: 2009-07-25, 18:07    Odp: Prośba o radę.

Cóż, w takim razie biorę się za puckera. Odnośnie strony, niemałym utrudnieniem jest fakt, że jest anglojęzyczna, ale może się jakoś powoli przebiję, w końcu się nie pali.

Dzięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu