Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-02, 17:52    [Opinie] XB-40

jw co myślicie o modelu Hohner XB- 40 ? Grał ktoś na tym? Ile to cudo kosztuje?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-02, 18:19    Odp: [Opinie] XB-40

Cześć -ja nie grałem ,ale się nią interesowałem .Kosztuje 80 euro. Jest według fachowców nowatorską ,rewolucyjną wręcz konstukcją harmonijki. Zaznaczam że ma wentyle i nie umyjesz jej w misce .PZDR http://www.harponline.de/..._xb-40_ger.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Meczek 

Wiek: 33
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-24, 23:08    Odp: [Opinie] XB-40

Za 295zł można kupić jak jesteś z wawy to sklep metro centrum. Jeżeli jesteś dobry w praktyce i teorii polecam. A co do możliwości, można grać wszystkie dźwięki ze skali chromatycznej. Twarda jak Pro Harp
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ciachol 


Wiek: 36
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-26, 22:46    Odp: [Opinie] XB-40

a co w jej konstrukcji jest takie niby rewolucyjne ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-06-26, 22:59    Odp: [Opinie] XB-40

To, że na każdym kanale możesz obniżać dźwięki i na wdechu i na wydechu, co w rezultacie daje Ci pełną skalę chromatyczną bez potrzeby overblowowania. Zamiast 20 harmoszka ma 40 stroików i mnóstwo zastawek (valves), dzięki czemu można z nią takie czary robić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-07-13, 19:12    Odp: [Opinie] XB-40

Jakiś czas temu interesowała mnie ta harmonijka ,głównie ze względu na konstrukcję. Ostatnio ją nabyłem i oto moje wrażenia.
Jeżeli ktoś umie już grać ,poruszać się świadomie po skali dźwięków ,to jest to rewelacja . można hulać do woli.Gra się lekko ,ma donośny głos i niestety suchą barwę ,zbliżoną do chromatyków. Jest zdecydowanie większa i nawet w moich zbójnickich łapach nie da się szczelnie zamknąć. Jeżeli ktoś jednak jeszcze nie umie grać ,jak ja, to daje ona dużo przypadkowych bajeranckich efektów,które naprawdę wydobywa się bezproblemowo. Bardzo łatwo jest obniżyć ,podwyższyć dźwięk o cały ton ,trudniej utrzymać się na 0,5 tonie lub 1,5. Przez to ,że brzmienie ma suche ,nie ma w niej takiej bluesowej miękkości ,ciepła ,rzewności ,które to mają 10 kanałowe diatoniki. Nagrałem małą próbkę dla porównanie , w miarę moich umiejętności starałem się grać to samo, na Folk blues TOMBO W C i XB40 w C. http://odsiebie.com/pokaz/4176699---f237.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-07-13, 19:43    Odp: [Opinie] XB-40

Też miałem okazje dmuchnąć parę razy w tą harmoszkę, i muszę przyznać, że wrażenia były raczej miłe. Trochę przeszkadzają jej gabaryty (dłonie to ja mam raczej małe ;) ), ale możliwość podciągania na wszystkich kanałach daje sporo możliwości, jeżeli chodzi o grę harmonią, bez konieczności uczenia się overbendingu. Na pewno nigdy nie przerzucę się na ten model, ale należy przyznać, że ciekawy to sprzęcik :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-07-14, 15:16    Odp: [Opinie] XB-40

Myślę, że bardziej jak XB-40 Lepiej zainwestować w Suzuki Overdrive. Kosztuje mniej bo 178 PLN i jest bardzo nowoczesną konstrukcją ;) Jedynie jest utrudnienie przy nagłośnieniu. Ale możliwości ma równie szerokie jak nie szersze od XB-40. Jak myślicie? Osobiście gdybym miał wybierać między nowatorskimi konstrukcjami to zdecydowanie wolałbym Suzuki. Może też dlatego, że mam ogromną sympatię do tej marki ;) Zamierzam się w takie cudo wyposażyć jak dostanę kasę za projekt :D
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-10-22, 17:48    Odp: [Opinie] XB-40

1Ponoc H.LEvy powiedzial "I'm never gonna play this shit" :D ale mam nadzieję że kontakt z nią będzie miłym doznaniem juz sie doczekac nie mogę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2011-05-29, 17:03    Odp: [Opinie] XB-40

Znalazlem Pana który używa tego modelu podaje link http://www.youtube.com/watch?v=Ch2pae4CHag w zasadzie da się to zagrać na diatoniku ma ciekawe brzmienie, jak chromatyk.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu