Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Cyssiek

Posty: 3
Wysłany: 2009-07-08, 21:09    [Pytanie] Odnośnie... wszystkiego.

Już mnie kolega Pulatom troszkę wprowadził (m.in pokazał to forum), lecz mam wciąż kilka pytań.


Takim kompletnym laikiem muzycznym nie jestem, 3 lata łoję na wiosełku, ostatnio mnie podkusiło i pozyczyłem od mojego wujaszka harmonijkę piękną(35 letnią?). Wujek bluesman, niestety nigdy tego jakoś nie rozwinął(a szkoda)
Lecz po wyjęciu harmoszki z pudełka od razu mnie ukuło:

Jest, w przeciwieństwie do takiego Marine Band - bardzo długa, ze dwa razy dłuższa.
Dźwięk przy dmuchnięciu od razu się jakby pełnym akordem odzywa (zresztą, ślicznie to brzmi)
W ogóle to wszystko brzmi bardzo wesoło ;)
Ogólnie... Od czego zacząć? Jak zacząć? Szukałem po Necie, wszystko płatne i do dupy. (no, oprócz tego http://fafula.com/serendi...-bluesmana.html :] )Był jakieś wzmianki o typach harmonijek, ale coś jak 'diatoniczność' tego instrumentu mi nic nie mówi. Bluesa bardzo lubię, nawet ostatnio z Pulatomem nagraliśmy bluesowy podkład ;) )

(Żeby nie było, poczytałem już to forum, zanim napisałem)

Bardzo proszę was o pomoc, tym samym witam ;) )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-07-08, 22:24    Odp: [Pytanie] Odnośnie... wszystkiego.

Jak zacząć? Kupić harmonijkę diatoniczną jeśli chcesz grać blues'a, bo twoja to pewnie tremolo albo coś w ten deseń (mało podałeś informacji tylko że dłuższa) A ile ma rzędów dziurek? 1 czy 2 ? blues'owa ma 10 kanałów.

A potem:
-uczysz się wydobywać czysto dźwięków (tak żeby dmuchać tylko w jeden kanał a nie sąsiednie)
-grasz proste melodie, koniecznie czysto!
-uczysz się podst. technik: tremolo, tremolando, wibrata, podciągi itd.
-uczysz się improwizować, grać jakieś zagrywki bluesowe, może weźmiesz się za inne techniki np. overending.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cyssiek

Posty: 3
Wysłany: 2009-07-08, 23:16    Odp: [Pytanie] Odnośnie... wszystkiego.

[quote="shusty"]Kupić harmonijkę diatoniczną jeśli chcesz grać blues'a, bo twoja to pewnie tremolo albo coś w ten deseń (mało podałeś informacji tylko że dłuższa) A ile ma rzędów dziurek? 1 czy 2 ? blues'owa ma 10 kanałów. [/quote]

Ma dwa rzędy, 24 kanały.. na tych najwyższych gra bardzo wysoko, jak patrzyłem z harmonijkami na YT etc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-08, 23:22    Odp: [Pytanie] Odnośnie... wszystkiego.

Czyli masz tremolaka do folku i swobodnego grania. Wymarzony sprzęt do "Przybyli Ułani". Do Bluesa jak wyżej, harmonijka 10 kanałowa (1 rząd otworków), diatoniczna, na początek najlepiej w tonacji C. W dziale SPRZĘT opis wielu modeli.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu