Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kacperpl5

Posty: 11
Wysłany: 2009-07-07, 15:13    Absolutne zero!!

Cześć, jestem Kacper i pochodzę z Łodzi. Dziś kupiłem sobie harmonijkę, ale nawet nie wiem gdzie jest jej początek, a gdzie koniec.:/ Tu jest moja prośba, czy może mi ktoś pomóc poprzez skype czy nawet gg:jak odczytywać tabulatury, jak brzmi czysty dźwięk, jak układa się ręce by dobrze grać i inne rzeczy, bo linki, które są na forum niestety nie są odczytywane na moim "kochanym" komputerku. Próbowałem już tak ze słuchu grać "Cichą Noc" i coś mi wychodziło, ale po końcu refrenu już szło tak, że lepiej nie mówić. Poza tym jak mama mi mówi, za nisko:/ Domyślam się, że są już tego typu tematy na forum, ale nie wiedziałem jaką frazę wpisać, by znaleźć coś, co mi wytłumaczy jak tłukowi, jak to się robi. Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Na prawdę zależy mi, by na czymś umieć grać. A harmonijka jest świetna:D Kontakt ze mną to:GG-591625, Skype-kacperpl5, e-mail-kacperpl5@wp.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-07-07, 15:46    Odp: Absolutne zero!!

przewertuj porządnie forum i tu znajdziesz wszystkie potrzebne materiały na początek grania. co do tabulatut jak piszę 4 to musisz dmuchnąćw kanał oznaczonu mumerem 4 jak jest (4) to musisz tam zassać. na początek proponuję szkolić czyste wydobywanie dźwięków jak równierz przeglądanie forum.
p.s zakryj sobie palcami kanał 3 oraz kanał 5 i dmuchnij w 4-> tak brzmi czysty dźwięk
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kacperpl5

Posty: 11
Wysłany: 2009-07-07, 16:04    Odp: Absolutne zero!!

No tak, ale gdzie harmonijka ma swój początek? Tam gdzie niski czy tam gdzie wysoki dźwięk? Znaczy się, po lewej ma być wysoki czy niski dźwięk?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-07-07, 16:39    Odp: Absolutne zero!!

po lewej niski , basowy bardziej a po prawej ma piszczec tak , ze wszystkie psy sie beda na Ciebie gapic w okolicy :hah:
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-07-07, 17:16    Odp: Absolutne zero!!

[quote="kacperpl5"]No tak, ale gdzie harmonijka ma swój początek? Tam gdzie niski czy tam gdzie wysoki dźwięk? Znaczy się, po lewej ma być wysoki czy niski dźwięk?[/quote]

Najniższy dźwięk jest oznaczony na górnej pokrywie cyfrą 1, najwyższy 10 (jeśli nie zamieniłeś miejscami pokryw ofkoz :P ).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kacperpl5

Posty: 11
Wysłany: 2009-07-07, 18:09    Odp: Absolutne zero!!

Ale moja ma 48 otworów... Jakaś tremolo Diatonic... A i zauważyłem, że z co drugieej pary otworów nie wydobywa się dźwięk. To znaczy, że jest uszkodzona, czy takie one są, bo byłoby zbyt trudno grać(za małe otwory)?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-07-07, 18:17    Odp: Absolutne zero!!

Niee, w tremie co drugi kanał w jednym rzędzie jest od wydechu i co drugi od wdechu. A dwa rzędy są dlatego że za każdy dźwięk odpowiadają dwa minimalnie odstrojone od siebie stroiki dzięki czemu mamy efekt tremolo (wynikający z nazwy tego typu harmonijki).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-07, 18:22    Odp: Absolutne zero!!

Kacperpl5: w co drugą parę otworów się dmucha a z co drugiej ciągnie. Może nie być numerowania kanałów bo masz tremolo :) fajny typ harmonijki ale chyba nie bardzo na początek.. nie wiem, co inni sądzą?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kacperpl5

Posty: 11
Wysłany: 2009-07-07, 19:39    Odp: Absolutne zero!!

Już sobie poprzyklejałem z jednej strony kartkami samoprzylepnymi(chyba mnie za to nie zabijecie) numerki i od kąd do kąd jest akord(tak to się chyba fachowo nazywa).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu