Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-07-30, 11:00    [Sprawy techniczne] Regulamin dodawania tematów (RDT)

Witam wszystkich serdecznie.
Jak wszyscy zapewne wiedzą - a przynajmniej ci, którzy przeczytali Cały Regulamin (polecam serdecznie tym osobom, które jeszcze tego nie zrobiły) obowiązuje nas pewien regulamin dodawania tematów.
Jako, że forum usprawniamy, w dniu dzisiejszym pokusiłem się o niejakie zniesienie części regulaminu, a w jego miejsce wstawienie czegoś zupełnie nowego.. można powiedzieć innowacyjnego :] - krótszego.
O co konkretnie chodzi?
Poprzedni regulamin nakazywał ręcznego dodawania tagów przed każdym postem np:
[Tab] Harmonijka z pewnego razu na dzikim zachodzie.
Wiele osób zaniedbywało tego obowiązku.
Od dziś tagi te są generowane automatycznie (trzeba wybrać jakiś z listy dostępnych tagów) i zwyczajnie dopisać nazwę tematu.
Gdyby ktoś nie rozumiał o co chodzi załączam obrazek.

Teoretycznie tę możliwość mogliśmy mieć od początku istnienia forum, ale tylko teoretycznie bowiem forum było uszkodzone (co zaowocowało robieniem forum od nowa). I jako, że już forum jest naprawione, przypomniałem sobie o tej możliwości oddając ją do waszej dyspozycji.

Niestety pomysł ten istnieje dopiero od godziny, więc i usługa nie jest dostępna w większości kategorii. - tagi dodaje ręcznie przez panel administracyjny więc trochę to potrwa.



Informacja dla tych, którzy nie przestrzegali powyższego regulaminu prośba, aby za kilka dni gdy usługa będzie w pełni dostępna zmienili nazwy swoich tematów dodając tagi. - od teraz generowane automatycznie.

Poprzednie tematy, w których tagi były używane pozmieniam sam... chyba, że ktoś zgłosi się na ochotnika do pomocy.

I jeszcze jedna prośba: wypisujcie w tym temacie tagi, których będzie można używać. Tylko nie takie bardzo szczegółowe.

Pozdrawiam.. no i oceniajcie mój pomysł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-30, 12:49    Odp: [Sprawy techniczne] Regulamin dodawania tematów (RDT)

Mam pewne "ale" co do tych tagów.

Z jednej strony jest to sensowne, z drugiej jednak strony przy obecnym układzie forum niektóre tagi nie mają sensu np.: w tabulaturach jest konkretny podział na: gotowe, szukam, www, inne i tam raczej te tagi są zbędne. Podobnie pewną niedoskonałość zauważam w dziale muzycy w kategorii bluesmani. Tag [bluesman/harmonijkarz] jest w sumie bez sensu z tego względu, że kategorię wyżej mamy harmonijkarzy i tam do wybory tagi [harmonijkarz], [harmonijkarze]. Jeśli już, to zmieniłbym nazwę kategorii z bluesmani na jakąś inną i tam zrobił tagi z podziałem na instrumenty, bądź z podziałem na style muzyki.

Tyle jak na razie z mojej strony.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-07-30, 13:30    Odp: [Sprawy techniczne] Regulamin dodawania tematów (RDT)

Moim zdaniem podział forum jest tak szczegółowy, że tagi tracą sens.

Tak jak napisał Rzeszot, tagi w dziale Tabulatura są zbędne, podobnie [harmonijkarz] w dziale Harmonijkarze, [bluesman] w dziale Bluesmani, [Teoria] w dziale Teoria, czy [Harmonijkowa Bitwa] w dziale Harmonijkowa Bitwa :)

Tag [Pytanie] jest bez sensu - o pytaniu świadczy pytajnik na końcu zdania;)

Tagi [Problem] w dziale Pomoc: jeśli ktoś prosi o pomoc, to znaczy, że ma z czymś problem, więc tag jest zbędny.

Jestem za zlikwidowaniem większości tagów, bo są nadmiarowe i niepotrzebne. Zostawić tylko te, które dobrze spełniają swoje zadanie (np. [Sprzedam]/[Kupię] pozwalają się szybko zorientować, do kogo jest skierowana oferta).
_________________
There is no such thing as a wrong note. Just poor choices.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-07-30, 13:37    Odp: [Sprawy techniczne] Regulamin dodawania tematów (RDT)

Nie rozumiecie istoty tagów..
Tagi nie są po to, żeby sobie tylko były.
Pytacie więc do czego służą? Do tego:
Wpisując hasła do forumowej szukajki (która niestety nie działa - naprawiamy) wpisuję hasło [Tab] no i wyskakują mi wszystkie taby.
W innych tagach to samo. :)
Wpisując [Teoria] szukam zagadnień teori nie tylko w dziale teoria ale i w innych kategoriach.
To tyle z mojej strony
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-30, 14:30    Odp: [Sprawy techniczne] Regulamin dodawania tematów (RDT)

Ale momencik, na forum PHPBB w wyszukiwarce można wybrać dział, w którym czegoś szukamy. Z tego wynika, że osoba szukająca tabów wybierze sobie ten dział w wyszukiwarce i wpisze hasło którego potrzebuje. Tak więc w tabulaturach tagi są w sumie zbędne. Co do teorii, to podobnie. Forum jest podzielone na znaczącą ilość kategorii, która i tak zawęża obszar poszukiwań, dlatego też w niektórych działach tagi są zbędne. Jak napisał Łukasz: w HB, są one niepotrzebne zupełnie. W bluesmanach tez nie potrzeba, ponieważ jeśli ktoś jakiegoś muzyka potrzebuje, to w wyszukiwarce wybierze odpowiedni dział i poszuka potrzebnego nazwiska.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu