Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-06-11, 13:17    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Wszystko co czuję dobrego i złego mogę 'wyrzucić' przez grę. TO jest piękne. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-06-28, 14:45    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

[quote="Jarun"]Odkąd zacząłem słuchać bluesa to jak teraz słyszę w radio Hity na czasie , ogarnia mnie samotność , pustota i brak wiary w lepsze . Wiem że ludzie także i takiej muzyki słuchają i mam nadzieje że oni także czują to , co czuję się słuchając bluesa :) [/quote]
Ja czuję dokładnie to samo. Jak w szkole komukolwiek puściłem jakiś bluesowy kawałek, to albo zostałem wyśmiany, że jestem niemodny i wogóle, albo w najlepszym wypadku ktoś tolerując to że słucham takiej muzyki poprostu przyjął to do wiadomości ale i tak sobie pewnie pomyślał "jak można słuchać czegoś takiego"... A ja nie rozumiem dlaczego tak mało ludzi słucha bluesa. W tej muzyce jest ogromne piękno i ta bluesowa prostota. Jak w 12-taktowym schemacie można zamieścić tyle emocji..? To właśnie w bluesie jest niesamowite i za to cenię ten gatunek. Jak dobrze, że zacząłem grać na harmonijce, bo dzięki niej zagłębiłem się bardziej w bluesa! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sweety 


Wiek: 31
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-06-29, 09:04    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Witam
Przed rozpoczęciem gry na harmonijce nie słuchałem bluesa, a jak gdzieś usłyszałem jakiś kawałek to szczerze mówiąc mnie odrzucało i żeby nie robić przykrości osobie która tego słucha mówiłem, że jest dość ciekawy... Teraz jak pomyśle o tym to aż mi wstyd.
Czas na moje zdanie, nie chce nikogo urazić od razu mówię. Szanuję wszystkich, staram się :)
Blues dla mnie to czyste emocje, wszystko jest tak nimi nasycone, że emanuje na mnie i zmusza to niesamowitych refleksji, oczywiście niczego nie jaram :D
Jak słucham jakiegoś techno i tego typu wymiocin to widzę, że to nie ma przesłania jest puste, bez duszy, emocji... walenie nogą w stopę od perkusji i śpiewanie jakiegoś tekstu pozbawionego jakichkolwiek emocji, strasznie płaskiego.
Nie dziwie się, że mało osób słucha bluesa bo prawdopodobnie nie znają go dobrze i nie wiedzą tego co słuchający bluesa, może po prostu im to nie podchodzi... tego już nie wiem (Możliwe, że ja nie lubię techno bo także często go nie słucham i nie "wczułem" się w te klimaty)
Takie jest moje zdanie, jak uraziłem kogoś to przepraszam... wiem, że każdy jest inny i szanuję wszystkich ;)

PS: Moi koledzy nie słuchają bluesa, może dwóch, trzech... :)

Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku
_________________
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-06-29, 18:52    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

I wiecie co doszedłem właśnie do sensownego wyjaśnienia dlaczego bluesa słucha tak mało osób. To wbrew pozorom (jak ktoś już wspomniał) trudna muzyka i do niego trzeba dojrzeć. Większośc ludzi woli prostą papkę, przy której nie trzeba myśleć bo jest tak oczywista. Blues jest za to nieprzewidywalny :D Wszystko w nim się może wydarzyć, bo płynie z serca...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-30, 20:35    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

[b]Sweety[/b], brawa dla nawróconego :) .

Ale oprócz bluesa godne uwagi są te gałęzie, które odchodzą z bluesowego pnia. Gospel, rock'n roll, swing, soul i ten "soulujący pop" od lat 60, rock, a nawet ten cały metal i inne wynalazki. Wszystko w pewnym sensie wychodzi z bluesowych korzeni i wiele gatunków jest naprawdę godnych uwagi. Niestety, wielu ludzi zapomina o tych korzeniach...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu