Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-04-15, 22:33    [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

A więc zgodnie z tematem:
Pierwszym takim miejscem miał być (ale nie był bo stchórzyłem) Boeing 747 którym w wieku lat 15 wracałem z nudnych wakacji w USA. Tak się cieszyłem na powrót do domu, że planowałem z tej radości zagrać w samolocie hymn angielski (leciałem przez anglię).
A drugim takim miejscem jest sala weselna gdzie grałem 2 dni temu (na klawiszach). Na próbie wyciągnąłem Silver Stara i dmuchnąłem do mikrofonu. Zabrzmiał naprawdę potężnie i rasowo :D
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-04-16, 19:22    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Betonowe stanowisko strzelnicze na północnym wybrzeżu Francji, okolice Calais. Jaka piękna akustyka tam była! W pociągu też się grywało... Jak sobie przypomne inne ciekawe miejsca to jeszcze skrobne.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-04-20, 09:17    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Garaż pod tesco gdzie czekałem, mocno wkurzony, na spotkanie z dziewczyną, która posądzała mnie o zdradę;-) Rozładowałem emocje na graniu, parking był pusty bo były święta;-) godzina improwizacji:) Dobrze jest mieć muzykę;-)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-04-20, 14:37    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Hall główny budynku Trybunału Konstytucyjnego... Może dlatego, że tam pracuję :) i autobus...
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ernestob

Posty: 13
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-20, 18:28    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

hmmm autobus pełen ludzi :D fajnie jest jak ludzie cichną jak słyszą że ktoś gra .. ii ten przypływ adrenaliny :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-04-20, 20:22    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

W pracy - na końcu magazynu aby nikt nie usłyszał , bo by krzyczeli że się obijam :) . Wena była silniejsza , musiałem chociaż kilka minutek :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BG696 


Wiek: 32
Posty: 13
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kazimierza Wielka
Wysłany: 2009-04-23, 20:39    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Przy Liceum mamy tzw. baraki, w których mamy niektóre lekcje. Poniewaz w piątki mam na 7.00 :/ , a w barakach jestem o 6.40 to sobie gram dla otuchy ( oczywiście nikogo nie ma :P
_________________
766(6)6(7)7
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-04-24, 07:49    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Haha :D Dziś mieliśmy warsztaty psychologiczne na dwóch godzinach lekcyjnych :D I jak opisywaliśmy co lubimy robić to powiedziałem, że grać na harmonijce i gitarze :D I Później poprosiły mnie panie psycholog :D No to zagrałem :D O dziwo - spytałem klasy czy chcą - i była mega pozytywna reakcja :D "Harry! Harry! Zagraj! " :D Mega-fajnie :D Myślałem, że nie lubią kiedy gram :D A tu zdziwko :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-04-24, 17:00    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Zatłoczona ulica to chyba standard. Jakieś dwa lata temu kupiłem pierwszą porządną harmonijkę (HOHNER marine Band w G) i nie mogłem wytrzymać i idąc ulicą Śniadeckich improwizowałem... Po Silver Starze to było coś :D byłem zdumiony jak łatwo mi się gra :D Ponad to czasem lubię grać w samochodzie kiedy stoję w korku a tych w Bydgoszczy jest bardzo dużo... Ludzie dziwnie się gapią przez szyby samochodów :D
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
marianwitek

Posty: 2
Wysłany: 2009-06-04, 20:43    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Grałem nałogowo w czasie kierowania samochodem,wiele osób mnie rozpoznawało ale jak zacząłem jeździć z żoną to zaprzestałem, miała mnie dosyć,zaraz potem imitowałem granie na ustnej robiąc muszle i wydając dźwięki do muzyki z płyt.Też mi to przeszło bo nie miałem aprobaty żony.Wniosek nasuwa się sam , nasze kobiety nie przepadają za harmonijką.

[ Dodano: 2009-06-04, 22:01 ]
Przypomniałem sobie niezwykłe miejsce a mianowicie spotkanie anonimowych alkoholików w Strzyżowie.Gdy uruchomiłem organki sala zamilkła do takiej ciszy ,że poczułem się niby terapełtą , taki ważny.Gdy skończyłem ,oklaski zagrzmiały tak głośno jakbym zrobił coś niezwykłego a ja tylko zagrałem swoje.

[ Dodano: 2009-06-04, 22:13 ]
Wróciłem ok 30 lat temu , leżę pod łóżkiem piętrowym , metalowym w 3 -j kompanii i tam właśnie zacząłem próby z harmonijką.Pozostali wykonywali zbiorki na korytarzu a ja z obawy aby mnie kaprale nie zauważyli,schowany i narażony na kary grałem.Tu muzyka była silniejsza niż konsekwencje.Powstawała na granicy strachu i niepewności.Tak rodziła się moja pasja.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-06-05, 05:32    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Szczerze to ja bym się wk**wił, jakby żona mi nie pozwalała grać... Dlatego będę miał na uwadzę Twoje doświadczenia i jak z łaski swej jakaś Pani się trafi to będę ją "od małego" oswajał z moją harmoszką ;) Niech sobie nie myśli, że jest najważniejsza :D No co? Harmoszkę znam dłużej, więc wieź jest silniejsza. ;)
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-06-05, 07:58    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

[quote="Trojden"] Niech sobie nie myśli, że jest najważniejsza :D No co? Harmoszkę znam dłużej, więc wieź jest silniejsza. ;) [/quote]
:hah: :hah: :hah:

świetne :)
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-06-05, 09:06    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Ja w aucie ćwiczę overy (wożę w schowku starego Speciala, który jest już trochę sfatygowany i do gry na jamach się nie bardzo nadaje). Tylko, że ja to robię podczas jazdy na autostradzie pomiędzy Hranicami a Pragą. Złoty osiemdziesiąt na liczniku i harmoszka - to dopiero adrenalina :) Oczywiście nie gram cały czas, nie jestem idiotą - dmuchnę parę razy i odkładam. Ale i tak jest jazda, zwłaszcza, jak mnie zobaczy ktoś, kogo z dużą różnicą prędkości właśnie wyprzedzam. Zobaczyć jego minę - bezcenne. Za wszystko inne zapłacisz kartą Master Card.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
michu
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-06-05, 13:55    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

[b]Młynek[/b], :hah: :hah: :hah: jesteś hardcorem :D
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
2xmarcin 


Wiek: 35
Posty: 18
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2009-06-13, 16:23    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Może i mam zryty beret ale najbrdziej lubie grać na harmoszce siedząc na szczycie starego debu rosnącego w mojej okolicy, nocą i przy pełni. Niesamowity klimat.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-13, 16:34    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

[quote="2xmarcin"]Może i mam zryty beret[/quote]

Nie bój żaby, granie na harmonijce jest chyba równoważne z posiadaniem zrytego beretu :) . Bo czy nie bardziej zryty jest jam przed budą z Kebabami? :)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mordrag 


Wiek: 34
Posty: 33
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-06-13, 23:18    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Siedząc na prawie 30 metrowej skale na którą jedyna droga prowadzi po pionowej ścianie :]
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-06-16, 21:51    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

-w drodze do szkoły
-w drodze ze szkoły
-na przystanku autobusowym
-jadąc na rowerze
-pod Kieleckim Centrum Kultury (KCK)
-na korytarzu szkolnym
-nad stawem i w środku lasu (jednocześnie)
-na religijnym (a fuj) spotkaniu młodzieży, grając z 3 gitarami, zbierając pieniądze do czapki (których z resztą nie dostałem)
-w rezerwacie przyrody Kadzielnia (Kielce), grając na samym szczycie
Tylko tyle dałem radę sobie przypomnieć, biorąc pod uwagę, że dla mnie typowe miejsce gry na harmonijce to zacisze domowe z podkładem/z gitarą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-06-18, 10:02    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

- kamernik pracowni sitodruku na akademii sztuk pięknych
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-06-24, 15:08    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Długo nie gram więc nie grałem w zbyt nietypowych miejscach jak narazie. Głównie to jak idę na pociąg sam to sobie gram. A z takich nietypowych to hmmm.. Parę razy mi się zdarzyło grać w kościele na mszy ze scholą miejscową. :D Ostatnio też coraz częściej wyjeżdżam rowerem pare(naście) kilometrów od domu i na łonie natury sobie grywam :) Fajne zagrywki przychodzą do głowy :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2009-06-24, 18:35    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Nawalony w 3 dupy, w tipi.
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Ostatnio zmieniony przez Burber 2011-03-26, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-10-05, 16:26    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Dzisiaj wypróbowałem akustykę akademickiego Waschraumu (pomieszczenia w piwnicy, gdzie stoją pralka i suszarka do dyspozycji studentów).
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-10-05, 20:21    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Klawo! Masz darmową salkę prób! Wystarczy znaleźć czas, gdy nikt nie czeka na odwirowanie skarpet i można rżnąć do woli.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bugaj 

Wiek: 50
Posty: 70
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: 100lica
Wysłany: 2009-10-08, 13:29    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Ja standardowo ćwiczę w samochodzie stojąc w korkach godzinę co rano jak jadę do roboty, a drugą godzinę jak wracam (średnio czystych ćwiczeń wychodzi około 20 min w każdą stronę :) . Ostatnio ogrywałem sobie jeden z kawałków z repertuaru JJM (Marcelle & Marcel) zapomniałem zamknąć okna i dostałem brawa z okrzykami zachęty z samochodu obok :-). Wrażenie bezcenne.
_________________
Och, gdyby tak wszyscy ludzie Mogli przeżyć taki jeden dzień. Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi I powie: "Idźcie tańczyć, to nie sen"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-10-08, 15:14    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

ja gram w drodze ze szkoły:) idąc przez park srednio 15-20min :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-08, 19:25    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Z takich ciekawszych miejsc, lub raczej sytuacji, to granie na przystanku po ognisku z bezdomnym panem na wokalu który opowiadał bluesem swoją historię. ("Jestem bezdomy jeeee... jestem bezdomny ale wino daje mi siłę, je je jeeee").
Kiedyś w nocy grałam na Szewskiej w Krakowie i dostałam pastę do zębów ("Fajnie grasz, nie mam pieniędzy... ale masz pastę do zębów").
Nigdy nie zapomnę grania w Pagaju w Węgorzewie i jakiś 10 piw które dostałam od "fanów Ryśka".
W autobusie pan kierowca się na mnie wydarł, nie polecam.
Plus liczne mazurskie keje, przystanie, zakątki ale to już jest magia innego rodzaju. ;)
Lubię :) :) :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kendi 


Wiek: 30
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-10-08, 21:02    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Szkolna toaleta, korytarz, zaplecze w sali od polskiego :P nawet nie wiecie jakie to cudowne miejsce
_________________
Taniec Mahoniowych Tuńczyków!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szymonov 


Wiek: 27
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-18, 18:22    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

ja gram :harp: zawsze jak ide na spacer z moim psem :D wszyscy sie tak na mnie dziwnie gapią 8/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
murek91 

Wiek: 32
Posty: 10
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: ok. Wrocławia
Wysłany: 2009-11-01, 18:54    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Raz grałem siedząc na chodniku pod jakimś blokiem na tzw. "trójkącie bermuckim" we wrocku (taka niezbyt miła dzielnica). Troche wygladałem jak menel i ale i tak było fajnie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-01, 20:05    Odp: [Ciekawostka] Nietypowe miejsce/okoliczności gry na harmoszce

Dziennie wychodze z moim Rockym 4-5 razy na spacer , wiec wykorzystuje....ludzmi sie nie przejmujac ale tez zbytnio sie moim popiskiwaniem nie afiszuje... :x
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu