Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aknoimak 

Wiek: 46
Posty: 12
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-06-20, 11:05    Książka do nauki muzyki.

Jaką książkę moglibyście polecić do nauki czytania nut pisaną bardzo prostym językiem? Mam niektóre piosenki zapisane w nutach a sam nie umiem odczytać jaką mają tonację. Mam książki Sławka Wierzcholskiego i tam mam przełożenie nut na kanały na harmonijce w tonacji C. Jak mam jakiś utwór zapisany w nutach i znam jego melodię to przekładam nuty na kanały w harmonijce C i czasem nie wychodzi taka melodia jaka powinna być. Być może dlatego że utwór jest w tonacji innej niż C? Jak w ogóle rozpoznać w jakiej tonacji jest utwór? O muzyce nie mam zielonego pojęcia a chciałbym grać nie tylko z tabów ale i z nut. Co możecie polecić do nauki bo jak słyszę jakieś pojęcia w styli dominanta albo tonika to dla mnie jakieś kosmiczne słowa :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-06-20, 22:56    Odp: Książka do nauki muzyki.

Utwór każdy z nut Ci powinien, jeśli przekładasz tak jak masz w książce. I tutaj nie ma do gadania tonacja utworu jak twierdzisz.

Dorze jest się zaopatrzyć w jakąś nawet książkę do muzyki np. 1 liceum, a nawet i w gimnazjalnej z tego co pamiętam było trochę nawet coś o nutach bemolach krzyżykach, odległościach dźwięków, pauzach itd.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu