Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
koozyn

Posty: 4
Wysłany: 2009-06-17, 00:31    Jaka harmonijka na dla poczatkujacego - do gry solowej

Nigdzie nie moglem znalesc wlansie jaka kupic do gry SOLOWEJ. Nie mam zamiaru z nikim grac tylko siupnac sobie gdzies na lace i samemu oddawac sie przyjemnosci grania : ) bylaby to moja pierwsza harmonijka, powiedzmy tak do 80 zl moge wydac. Prosze o szybka odp bo nie moge sie doczekac zamowienia jej

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-06-17, 13:41    Odp: Jaka harmonijka na dla poczatkujacego - do gry solowej

Harmonijka ogólnie jest instrumentem solowym. Musisz najpierw zdecydować, w jakim stroju chcesz harmonijkę - 'kompromisowym' czy 'równomiernie temperowanym'...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-06-17, 19:38    Odp: Jaka harmonijka na dla poczatkujacego - do gry solowej

Polecam jak zawsze Special 20. Jest w stroju kompromisowym, znaczy że zarówno doskonale brzmi na akordach jak i w grze solowej. co nadaje się w graniu acapella
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-17, 19:48    Odp: Jaka harmonijka na dla poczatkujacego - do gry solowej

Do grania solowego to i tremolo/oktawowa się nada :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
koozyn

Posty: 4
Wysłany: 2009-06-18, 00:19    Odp: Jaka harmonijka na dla poczatkujacego - do gry solowej

Ogólnie: z muzyki za dobry nie jestem, moze nie chodzi o brak talentu ale niedoedukowanie. Postaram sie wiec opisac jaka chcialbym harmonijke: dzwiek dosyc gruby, "brudny", nie ma byc zbyt neutralny, taki "cieplawy" moze byc. Sa to pewnie duze wymagania i trudno znalesc taki produkt. Harmonijka oktawowa bla bla bla i bla bla, naprawde, malo mi mowi : ) chociaz dziekuje za pomoc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-06-18, 01:11    Odp: Jaka harmonijka na dla poczatkujacego - do gry solowej

znalezc !!
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-18, 09:59    Odp: Jaka harmonijka na dla poczatkujacego - do gry solowej

Oks, harmonijka diatoniczna 10 kanałowa w systemie Richtera. Czyli to, na czym gra z 90% z nas. Fajny i charakterystyczny dźwięk ma Marine Band, słychać syczenie powietrza spowodowane nieszczelnością konstrukcji. Jednak drewniany korpus i ta nieszczelność właśnie czynią ją trochę trudną do okiełznania na początku. Dlatego Hohner Special 20 będzie też dobry. Dźwięk ciepły i "okrągły", ale z pazurem jak się odpowiednio do niej podejdzie. W dziale "Sprzęt" o tym i innych modelach mnóstwo wiadomości.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
koozyn

Posty: 4
Wysłany: 2009-06-18, 23:05    Odp: Jaka harmonijka na dla poczatkujacego - do gry solowej

a jaka tonacje polecacie? C ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-18, 23:07    Odp: Jaka harmonijka na dla poczatkujacego - do gry solowej

Jak znalazł. Sporo numerów jest do C, materiałów, etc. Z czasem więcej tonacji będzie przydatnych ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
koozyn

Posty: 4
Wysłany: 2009-06-20, 14:40    Odp: Jaka harmonijka na dla poczatkujacego - do gry solowej

a skad wziac takowe materialy z akordami, w ogole do nauki? : ) na poczatku cos za free a pozniej ew zeby kupic jakas ksiazke

[ Dodano: 2009-06-21, 11:15 ]
btw jednak mam do przeznaczenia 100 zl, zostac przy special 20 czy jest cos lepszego zgodnego z moimi preferencjami? Zalezy mi na szybkiej odp. nie moge sie doczekac zamowienia :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-06-21, 12:04    Odp: Jaka harmonijka na dla poczatkujacego - do gry solowej

po mojemu radze zostac i kupic Speciala 20 , mam w A i strasznie latwo sie gra i ogolnie jest git. Pozdrawiam
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-06-21, 12:56    Odp: Jaka harmonijka na dla poczatkujacego - do gry solowej

Special 20 zdecydowanie
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BG696 


Wiek: 32
Posty: 13
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kazimierza Wielka
Wysłany: 2009-06-21, 19:26    Odp: Jaka harmonijka na dla poczatkujacego - do gry solowej

Przyłączam się do poprzedników. Moja pierwszą harmonijką była Special 20 w tonacji C i gra sie na niej bardzo fajnie, ma przyjemną barwę i brzmienie. Osobiscie na początek polecałbym tonacje C. Jest to chyba taka standardowa tonacja. Jak już nie C to proponuje D lub A. Pozdrowienia i życzę przyjemnego grania.
_________________
766(6)6(7)7
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu