Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Leszek Paech 

Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-03, 12:20    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Miałem kilka tych harmonijek.W tym również low D. Wymagają przestrojenia do grania solowego, są badzo głośne o przepieknym, łatwym do wydobycia dźwieku i n bardzo nietrwałe zarazem. Jesli dysponujecie silnym zadęciem to jej zywot liczy się w dniach. Niestety... Przyczyną są badzo grube 1,2 mm stroiki. Są one bardzo glośne, ale jednocześnie nietrwałe. Takie są po prostu prawa fizyki... Jesli chcecie mieć harmonijkę o porównywalnym dźwieku a jednocześnie długowieczną, to polecam Seydel 1847 posiadajacą stalowe a nie misiężne stroiki. Jest baaardzo droga i baaardzo wytrzymala.
No i ta jakość wykonania. Istne cudeńko! A do ćwiczeń w domu polecam niezłą i tanią harmonijkę Hering Free Blues.
_________________
Boogie Chilli w każdej chwili
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
WoopeQ 

Wiek: 35
Posty: 33
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-07-03, 11:32    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

mogę prosić któregoś z posiadaczy vintage'a o zrobienie mu zdjęć bez pokryw? miłe by było, jakby ktoś zrobił również zdjęcie grzebienia, najlepiej na kartce papieru w kratkę ( ;) ), ale wystarczy samo zdjęcie bez pokryw.
_________________
tak, wiem, piszę bez ładu, składu i chaotycznie, ale staram się zachować sens wypowiedzi ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zdzisio 

Wiek: 34
Posty: 2
Skąd: Leżajsk
Wysłany: 2008-08-03, 11:31    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Tomek_K napisał/a:
Cześć!
Właśnie negocjuję nowy kontrakt z Heringiem. Niedługo się wszystko wyjaśni - albo Vintage będzie tańszy niż 79zł w sprzedaży albo.... go nie będzie.
Co do wrażenia z grania to (ja sporo na Vintage pograłem) jestem dośc zadowolony. Na trwałość nie ma reguły - fakt że czasem siada po miesiącu, a czasem harmonijka działa ponad rok - (mam taką Bb, choć gram na niej często, to żyje ciągle).
Overblow na Vintage wychodzi, a już całkiem dziarsko jak sie trochę przygnie stroiki.
Pozdrawiam



Niedawno kupiłem Herring Vintage 1923 od Pana Tomka Kamińskiego i jestem bardzo zadowolony;) Zamówiłem, na 2 dzien już miałem ją w rękach:) wygląd jest cudowny a głos jeszcze lepszy:)

Pozdrawiam i polecam:)
_________________
"W życiu Piękne są tylko chwile" - Dżem
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
maciekkoperski 

Wiek: 48
Posty: 51
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Puszcza Knyszńska
Wysłany: 2008-08-06, 12:25    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Czy nie jest to zastanawiające czemu cena Vintage w ostatnim czasie znacznie zmalała, średnio o 25% ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Tomek_K 


Wiek: 46
Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2008-08-06, 17:21    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Zmalała nawet więcej niż o 25%!
Kiedyś kosztowała 118zł a teraz 77zł. Skąd to się wzięło?
Po pierwsze kurs dolara. Pamiętacie ile kosztował jeszcze dwa lata temu?
Następną rzeczą jest to, że udało mi się dosłownie wysępić niższe ceny od Heringa. Mówiłem że Polscy harmonijkarze chcą na niej grać i jest ich bardzo wielu. W końcu się udało i ostatecznie kosztuje 77 zł do wyczerpania zapasów - zobaczymy co będzie dlaej, ale taniej już chyba niestety nie będzie. Teraz stosunek ceny do jakości jest bardzo, ale to bardzo korzystny.
Pozdrawiam
_________________
Tomek Kamiński
www.harmonijka.com
www.youtube.com/TomekHarp
info@harmonijka.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2008-08-06, 18:46    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Ja mam Tego heringa już prawie rok i nic się nie rozstraja :) tonacja: C
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-08, 19:00    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Posiadam Vintage'a w ton. E od dwóch tygodni i jestem z niego (nie licząc pudełka :) ) bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o wygląd, to w realu harp wygląda lepiej niż na zdjęciach w internecie (wykończenie na wysoki połysk), jednak nie to jest najważniejsze. Instrument ten posiada ładny, głośny, "rasowy" dżwięk, zbliżony nieco do MBDx ale bardziej przytłumiony, z nieco krótszym wybrzmiewaniem. Komfort gry i szybkość reakcji są na dobrym poziomie, podciągi wychodzą łatwo, łącznie z (3) o 1,5 tonu. Harp wykonany bardzo porządnie, ma impregnowany korpus, zaokrąglone wloty do kanałów i gładkie krawędzie blach, jest skręcany na 5 śrub + 2 od pokryw. Co do grubości 1.2 mm, to wydaje mi się, że chodzi tu o blaszki stroikowe (ang. reedplates, rzeczywiście są grubsze niż w Hohnerach), a nie same stroiki, które w każdej harmonijce, nie licząc pogrubień na końcach, są o wiele cieńsze od 1 mm. O trawałości nic nie powiem, bo mam ten instrument za krótko, jednak myślę, że przy odpowiednio delikatnej grze nie powinno się mu nic stać.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jeme 

Wiek: 47
Posty: 11
Skąd: wa
Wysłany: 2008-12-18, 01:05    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

To już prawie rok a ja wciąż kocham mojego Heringa :D

Przymierzam się właśnie do harmonijki w drugiej tonacji (pewnie A albo Bb żeby popróbować) i chyba jednak nie będzie to Vintage - nie to że mam cokolwiek do tej harmonijki, ale chcę spróbować Bushmana DF albo Seydla BS

Pytanie w szczególności do Tomka - którą tonację/harmonijkę byś polecił?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mortis 

Wiek: 33
Posty: 44
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-05-07, 20:54    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Bushmana polecam!

Ja bym polecił A, jeśli mogę. :)
_________________
"Po gitarzyście możesz spodziewać się wszyskiego,
Ale dopiero przy harmonijkarzu zaczniesz się bać..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-06-18, 16:33    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Gdzie teraz mogę zakupić Hering Vintage Harp 1923? Na allegro nie ma już od jakiegoś czasu, nie wiem jakiemu sklepowi on-line mogę zaufać...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-06-18, 16:36    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

W tej chwili w Polsce to chyba tylko www.harmonijka.com. Kiedyś były jeszcze na muzyczny.pl, obecnie nie wiem.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jaqbeu 

Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-18, 16:51    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Są jeszcze w e-muzycznym, ale po 122 zł ("wyprzedaż" niby...).
O tutaj.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-06-30, 21:21    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Parę dni temu nabyłem takowego Heringa w tonacji HighG. Wrażenia? Mimo tego, że to wysoka tonacja, dźwięki wydobywane z harpa nie rażą tak nawet na wyższych rejestrach. Przyjemny ciężar, fajny "smak" egzotycznego drewna i niezły komfort gry - ja jestem na tak! :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-27, 13:24    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Czy moźna być pewnym tego sprzedawcy?? I harpa od tego sprzedawcy??

http://www.allegro.pl/ite...tna_hering.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-07-27, 16:00    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

dużo wystawia ,a to że inna fotka ,to wyslij zapytanie i Ci odpowie ,którą sprzedaje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-07-27, 17:25    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

[b]aeroarte[/b], dopiero zcaiłem, ze cos tu zle jest. :) Dzięki za zwrócenie uwagi :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-08-13, 17:15    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Na Harponline.de rewelacja!Wyprzedaz !!! ;)
Vintage 1923 z 21,80 euro obnizono na 16,90 !!!Inne Heringi tez tansze!
Prawie wszystkie tonacje.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-09-07, 12:10    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

No tak, aansaa, tam jak widzisz na zdjęciu jest vintage harp a sprzedają black blues.
Najlepiej poczekać troche, co jakiś czas jakiś sprzedawca daje całą paletę tonacji, na osobnych aukcjach różne tonacje - wtedy wiadomo, że sprzedawca wie, co sprzedaje.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Droppod 

Posty: 6
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-12-03, 17:47    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Witam mam pytanie, mianowicie przymierzam się do zakupu Hering Vintage 1923 w tonacji A i w sklepie internetowanym, wszystkie tonacje mają taką samą pokrywę, oprócz własnie tej tonacji. Jest to błąd na zdjęciu, jest ta sama harmonijka tylko z innym grawerem na pokrywie czy inny model bo zwątpiłem...

Od razu posyłam linka:

http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=119422 - w tonacji A

http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=119423 - dla porównania np. w tonacji C
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-03, 17:58    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

To to samo, tylko jednej zrobili zdjęcie od dupki strony a drugiej od przodu. Przy okazji jednak widzisz jak harmonijka wygląda z obu stron :D Zauważ, że strona po której są numerki to przód, ta na której nie ma - tył.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Droppod 

Posty: 6
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-12-03, 18:03    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Dzięki wielkie za info.

Jeszcze w opcję wchodzi golden melody w A, czytam i czytam wasze opinie i dalej nie wiem xD
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-03, 18:08    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Jeśli chcesz grać bluesa, zwłaszcza akustycznie to kup heringa, jak chcesz grać bluesa ale ze wzmocnieniem, kup golden melody. Jeśli chcesz grać cokolwiek innego - kup golden melody. Jeśli jednak nie cokolwiek i zależy Ci na klasycznym, ładnym brzmieniu - kup heringa. Obie harmonijki brzmią dobrze ale to tylko taka moja sugestia.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-12-03, 23:17    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Brzmią dobrze, ale są nieco inaczej zestrojone. To znaczy zestaw dźwięków jest ten sam, ale ich wysokość nie koniecznie. Hering ma jedną z odmian Just Intonation, dzięki czemu świetnie stroi w akordach i dwudźwiękach, ale przy grze czystym dźwiękiem w różnych dziwnych pozycjach (np. w jazzie), może nie stroić. Golden Melody ma strój równomierny, oktawa podzielona matematycznie na 12 równiótkich półtonów. Czyste dźwięki stroją w każdej pozycji, gra melodyczna zawsze siedzi w podkładzie, ale przez to akordy chrzęszczą (taka fizyka).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-15, 21:03    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Dzisiaj odebrałem ten właśnie model w D i brzęczy na kanale pierwszym na wydechu i wdechu i na kanale trzecim na wydechu. Składać reklamację?? Jeśli uważacie, że nie to jak zrobić to "domowymi sposobami" aby nie brzęczało?
Dodam, że kupowałem w muzyczny.pl ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-12-15, 21:08    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Napisz do nich i wtedy zobacz co i jak. Zakupy ze sklepu możesz zwrócić w terminie 10 dni od daty odbioru, więc nie powinni robić problemów.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-21, 20:05    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Harp wysłany - jeśli rzeczywiście będzie coś nie tak jak być powinno, to przyślą nowego.
Czyli plus dla sklepu.
Sorry za offtop :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-14, 19:29    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

znowu podrozaly...ale dodano niezly pokrowiec (chassue).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-14, 19:37    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Kurde...
Tak patrzę - na muzyczny.pl są o 9 zł tańsze... :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Spacerek

Posty: 5
Wysłany: 2010-04-02, 11:01    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na forum. Z miesiąc temu kupiłem sobie bluesbanda żeby zobaczyć czy wkręcę się w naukę gry na harmonijce. Uczę prostych melodii z tabów (jeszcze nie czuje się na siłach by uczyć się grać ze słuchu) lecz zacząłem zastanawiać się nad kupieniem nowej harmonijki.

Czy 1923 w C to dobry wybór na drugą (a pierwszą poważną :P ) harmonijkę? Mam wrażenie że BB wolno reaguje na niektórych kanałach (szczególnie 1,2), na 7 dziwnie (jak by metalicznie) brzęczy a 8 mi się zatyka jak próbuje zagrać kilka dźwięków po sobie (np. 8 8 8).

Czy po zakupie nowej harmonijki poczuje jakaś różnice, czy wyżej wymienione problemy dotyczą tylko tego że nie umiem jeszcze grać prawidłowo technicznie?
Oglądałem ją w sklepie w moim mieście za 90 zł i wizualnie wyglądała bardzo porządnie. Nie wiem jednak czy jest to dobry wybór w tym zakresie cenowym. Nurtuje mnie tez jak będzie się zachowywać harmonijka z drewnianym korpusem, i czy jest dostatecznie dobrze zaimpregnowana by ją można było normalnie przemyć pod kranem.

Pozdrawiam

Spacerek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2010-04-02, 11:06    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

[quote="Spacerek"]Mam wrażenie że BB wolno reaguje na niektórych kanałach (szczególnie 1,2), na 7 dziwnie (jak by metalicznie) brzęczy a 8 mi się zatyka jak próbuje zagrać kilka dźwięków po sobie (np. 8 8 8). [/quote]

To nie wrażenie, tylko tak ten harp ma, nie jest to sprzęt najwyższych lotów :P . Vintaga odradzam, zwłaszcza jak jak jesteś przyzwyczajony do mocnego zadęcia z BB, bo bardzo szybko możesz ją wykończyć, one wymagają bardzo dużego czucia podczas gry, nie mówiąc o tym że zdarzają się gorsze egzemplarze które padają parę razy szybciej. A że wygląda i brzmi dobrze to fakt :) . Kup coś innego, wytrzymalszego, najlepiej na razie z plastikiem, bo drewno to już jak zaczniesz szukać brzmienia.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu