Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-06-16, 23:06    [Ciekawostka] Harp + przyśpiewanie

Ostatnio oglądałem jakiś film w TV, nie pamiętam nawet tytułu. Był tam koleś, który grał na harpie i np. szedł sobie wieczorem leciutko w stanie po spożyciu ;] śpiewał sobie wers i grał 1 lub 2 riffy, a później pewnie po chorusie jakąś dłuższą improwizację. Choć raczej to nie powala, to klimat był fajny. Znacie może jakieś przykłady/filmiki jak ludzie coś takiego robią.

Ja ostatnio wyczaiłem jakiegoś bluesa o tym jak to kac męczyć potrafi i też tak nie przejmując się zdolnościami wokalnymi pomiędzy wersy przeplatam zgrabnie harmonijkę, nawet już dobrałem odpowiednie dźwięki i za każdym razem gram tak samo. Nie odważyłem się tego nikomu jeszcze zaprezentować, choć tak w towarzystwie gdzieś przy luźnej atmosferze, można śmiało jechać z tym. :viva:

Nawet fajna zabawa, ale utworek musi być odpowiedni.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-16, 23:10    Odp: [Ciekawostka] Harp + przyśpiewanie

Poszukaj na YouTube Hoochie Coochie Man i Mannish Boy. Klasyka takiego grania :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
skiperus 

Wiek: 44
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-16, 23:21    Odp: [Ciekawostka] Harp + przyśpiewanie

Pewnie o coś takiego Ci chodziło: http://www.youtube.com/watch?v=z54OtF3szc8
Jako pierwszy taką technikę zauważono u "Sonny Terry", ale on dośpiewywał pojedyncze dźwięki dosyć efektownie pokrzykiwał między akordami granymi bardzo rytmicznie, trochę materiału w necie do posłuchania będziesz miał. :) http://www.youtube.com/wa...feature=related

pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-16, 23:23    Odp: [Ciekawostka] Harp + przyśpiewanie

Jest też cały album w takiej konwencji. [i]Alone With The Blues[/i] Keitha Dunna. Głęboki bluesowy wokal i harmonijka, i nic więcej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-06-17, 17:00    Odp: [Ciekawostka] Harp + przyśpiewanie

pewno chodziło ci o "Zimny Pot" Tadka Pocieszyńskiego nie??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-06-17, 21:45    Odp: [Ciekawostka] Harp + przyśpiewanie

Dzięki chłopaki o to właśnie chodziło, [b]skiperus[/b] trafił w samo sedno niemalże. Kurcze tylko do czegoś takiego trzeba mieć niesamowity talent y zaśpiewać to w taki sposób, że głos wyznacza ostry rytm. Ale jak buja!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
skiperus 

Wiek: 44
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-17, 23:12    Odp: [Ciekawostka] Harp + przyśpiewanie

Skoro Ci się spodobał ten styl warto poćwiczyć z gościem co się nazywa Ben Hewlett, mnie trochę oświecił :)
http://www.youtube.com/watch?v=S2uBiRYzEvY
Pozdrawiam, miłego ćwiczenia
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu