Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Zakoliber 

Posty: 4
Skąd: z wiochy
Wysłany: 2007-07-25, 22:19    [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Witam, mam dylemat. Harmonijką zaineresowałem się niedawno. (muzyką inreresuje się dość intensywnie). Poczytałem troche stronek o tym instumencie i zdecydowałem się, ze kupie C.. początkowo chciałem kupić special 20, ale później poczytałem na jednej stronie, że szczególnie początkujący wirtuozi poprostu psują na początku swój instrument. I tak się zastanawiam, po kiego grzyba mam kupować odrazu za 80 zł... jak mogę kupić za 20 i jak się coś poducze i styram tą, to zakupie coś droższego. I mam problem, kupować blues banda czy silver star (może jakiś inny polecacie)? czy może odrazu na początek wziąść special 20 ?? prosze o szybką odpowiedź, bo chce najpóźniej jutro rano sobie kupić i jak najszybciej zacząć grać.
pozdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marlionkk 

Wiek: 35
Posty: 73
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2007-07-25, 22:28    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

No na poczatek najlepszy jest Silverstar oczywiście...pisze gdzieś na forum zresztą o tym że to jest na sam poczatek nauki najlepsze.
Psują?...No niewiem..możliwe że samo sie już psuje z bardzo bardzo długiego grania na nim bo oczywiście harmonijki nie są wieczne, nie?
A za bardzo sie nie orientuje na cenach harmonijek, ale Silverstar taki drogi mi sie zdaje nie jest. 20 - 50 zł chyba, nie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zakoliber 

Posty: 4
Skąd: z wiochy
Wysłany: 2007-07-25, 23:27    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

kij, biore silver stara, 24 złocisze na alledrogo, w tym już wysyłka jest wliczona także się opłaca chyba. najwyżej później kupie coś lepszego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Iorq 


Wiek: 40
Posty: 15
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-26, 07:50    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Ja wlasnie jestem na etapie uczenia sie, posiadam silver stara i speciala20 oraz harpmastera /troche tego duzo wyszlo ale przez przypadek/ i jedno co moge powiedziec to duzo lepiej przynajmniej mi sie uczy na czyms lepszym, latwiej wydobywa sie dzwiek jest on ladniejszy i przyjemniejszy. Wydasz troche wiecej i nauka bedzie przyjemniejsza, zadnej z moich harmonijek jeszcze nie zajechalem wiec to chyba zalezy od tego jak "mocno" sie uczysz. Nie dmij w nia jak w trabe tylko delikatnie to powinna przezyc etap wstepny :)
_________________
"Piwko w kufelku nie może długo stać, jedno, drugie ,a potem jeszcze dwa..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawlikar 


Wiek: 34
Posty: 90
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2007-07-26, 08:11    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

mnie się wydaje, że warto zacząć od tańszych harmonijek. Nabywa się wprawy, odpowiednich nawyków, jeśli ci się znudzi to nie tracisz wiele, a poza tym Kubica też nie zaczynał od bolidu F1.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-07-26, 08:46    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Ja też tak myślę. W moim przypadku to zaczynałem na czymś gorszym nawet od silvera :D Ale teraz mam go i nie narzekam. Pan w sklepie powiedział mi, że najlepsi nagrywają w studiu na drogich harmoszkach (jak Tombo) a na koncertach grają na silverach. Nie wiem ile w tym prawdy, ale coś musi być.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-07-26, 09:03    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Ja polecam Hering'a Handy Harp... W tej samej cenie co Silver ale jak mój kumpel grał na SS to był bardziej zużyty po 2 miesiącach niż HH po 3! I są ręcznie strojone ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-07-26, 09:42    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

a ja proponuję już ywdać troszkę więcej i mieć coś konkretnego. Bez przesady, te 30-40 złoty to chwila zbierania a masz coś, co na bank nie siądzie. No ale to dla tych przekonanych:] jezeli powątpiewasz to bierz SS.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-07-26, 10:06    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Też tak myślę. Dorzucasz 40zł i masz zawodową harmonijkę, a nie jakiegoś rzęcha. Idzie się zniechęcić do grania zaczynając od Silverka. A jak nawet coś tańszego, to musze powiedzieć, że grałem też na Blues Bandzie i Handy Harpie. Spośród tych trzech najlepszy jest Blues Band.

Nie zmienia to faktu, że lepiej wziąć Specialka. Najlepsza na jakiej grałem, a była druga po silverku. Jak pierwszą zajechałem to nie umiałem praktycznie grać, tylko z tabów co nieco. Teraz tylko improwizacja i to dzięki mojemu Specialkowi ;].
_________________
lanss, lanss

http://www.lastfm.pl/user/harpp/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-07-26, 10:23    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Ale jak mu się znudzi to co? Wywali 80 zł w błoto, bo raczej nikt nie kupi używanej... A 30 zł to nie taka duża strata... Wg. mnie najlepiej zacząć od tańszych i pograć, zobaczyć jak to jest itp.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zakoliber 

Posty: 4
Skąd: z wiochy
Wysłany: 2007-07-26, 10:24    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

kupilem juz silvera, jak będzie kupa to kupie coś lepszego :) nigdy nie miałem w buzi harmonijki i musze się z tym oswoić.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-07-27, 03:02    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Jeśli już z tańszych to osobiście polecam blues banda. Miałem w ustach zarówno silverke jak i blues'a i wydaje mi się być lepszym.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-07-27, 09:10    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

hmmm.. ja uważam że powinno się na początek kupić lepszą harmonijkę, bo i wtedy nauka jest przyjemniejsza. Wiadomo ze taka rzecz jak instrument muzyczny to nie zwykły lizak z fotoszopa, ktory mozna pogryźć i wyrzucić jeśli nie będzie nam smakować. Chyba każdy jesli decyduje się na zakup czegoś ma związane z tym jakieś konkretne plany ( nie kupił bym harmonijki, czy też perkusji jeśli nie chciałbym nauczyć się na nich grać ), a więc i zakupu harmoszki trzeba dokonywać z głową. Proponuję droższe, bo są lepiej wykonane, trudniej je zazwyczaj popsuć i łatwiej grać.

Kolejna sprawa to obawa przed wydaniem kasy i zepsuciem harmonijki przez swoje poczatkujace podloty. Nie rozumiem problemu, moim pierwszym kupnym diatonikiem była Hohner Marine Band w C. Poza tym że brakuje gwoździków i klapy są przyklejone to stroi przez cały czas i świetnie mi się na niej gra! Nie wiem co trzeba zrobić zeby zepsuć dobrą harmonijkę za tyle pieniedzy, to chyba był dobry zakup skoro przeżyła już wiele wilgoci, zgięć blach upadkow i innego rodzaju ekscesów. Ciągle żyje swoim bluesowym życiem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2007-07-27, 11:37    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Ludzie porządna harmoszka kosztuje maksymalnie 100zl to chyba jeden z najtańszych instrumentów...
Przecież na gitarę trzeba wydać minimum 400-500zl żeby była taka w miarę...
Więc wydaje mi sie że nie ma co dramatyzować... to nie majątek(chyba)

trochę mnie poniosło.. sory
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zakoliber 

Posty: 4
Skąd: z wiochy
Wysłany: 2007-07-27, 17:43    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Już się nie pieńcie :)
Kupiłem SS, jak będzie badziewny to kupie coś lepszego :)
narazie sam nie wiem nawet jak dmuchać w harmonijkę !, więc wolalem kupic coś tańszego. Za chwile pewnie ją wymienie na lepszy model ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marlionkk 

Wiek: 35
Posty: 73
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2007-07-27, 17:46    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

No lepiej sie ucz na tym co już masz, a potem jak sie nauczysz co i jak to se kup lepszy model.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-21, 21:50    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Ja mam SS ponad pół roku. Zakupiona była jak już się nauczyłem co nieco grać. I gram do teraz. Przyzwoity sprzęt
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-08-30, 20:57    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Ja uważam ze lepiej zacząć od Silver Stara lub od chińszczyzny.. ponieważ jeśli dobrze zagrasz na takiej to zagrasz dobrze na każdej... takie jest moje zdanie :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-08-30, 21:21    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Ale Szczypior, żeby dobrze zagrać na takiej chińszczyźnie, trzeba się nauczyć grać w ogóle. Dodatkowo, nawet dla mastera zagranie na takiej tandecie może być problemem. Dobry instrument bardzo pomaga w grze. Kiedy ma się w paszczy dobrego harpa wszystko idzie lżej, a postępy przychodzą szybciej. Owszem, można zacząć od gorszej harmoszki, ale to głównie z obawy o szybkie rozwalenie harpa, niechęci wydawania dużej sumy i niepewności dalszych losów z harpem. Wg mnie jednak, dobry instrument bardzo się przydaje.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-08-30, 21:31    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Zgadzam się z Maćkiem. Szczypior - ja zaczynałem swoją naukę od harmonijki Hohnera Marine Band, dlatego ze miała pochlebne opinie i zdawałem sobie sprawę że nie inwestuję w szajs. Trzyma mi do dziś, mimo że blachy sklejone są taśmą bo gwoździki wypadły nadal gra. Sprawuje się nieźle przy szybkich solówkach i ciągle stroi :) .
Jedyne co bym zmienił po czasie, po ktorym przekonałem się co do wad tego harpa to że farba odpada z drewnianego grzebienia i sączy ślinę. Kupił bym special 20 bądź Deluxe ;) .




/edit: powtórzył żem się trochę, nie będę zmieniać jednak. przepraszam :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-09-13, 15:11    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

SZCZERZE MÓWIĄC to nie możemy tak dyskutować bo: ja nie zaczynałem od lepszej a Ty Faraon od gorszej wiec ja nie wiem jakby sie zaczynało na lepszej a ty nie wiesz jakby sie zaczynało na gorszej hehe pozdrawiam
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-09-13, 15:15    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Nic bardziej mylnego... Zaczęcie swojej przygody na lepszej harmonijce ZAWSZE będzie dobrym wyborem. Wystarczy przestawić się z niej na gorszą, a zobaczymy znaczącą różnicę. Oczywiście działa to także w drugą stronę (z gorszej na lepszą), jednak przy mniejszym zapale ta gorsza harmoszka potrafi skutecznie zniechęcić.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-09-14, 19:20    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Uważam, że jak sie zagra na gorszej harmoszce to zagra sie na każdej innej, bo jeżeli na Marine Band zrobisz extra podciąg o 0.5 o 1 i o 1.5 tonu to na tym słabszym instrumencie tego tak szybko nie zrobisz jednak gdy na przykład zrobisz niezły podciąg na Silver Starze to na Marine Band zrobisz jeszcze lepszy podciąg. To oczywiście moje zdanie Ja zaczynałem od chińszczyzny i miałem olbrzymi zapał najpierw chciałem grac solówki jak Riedel potem jak Wierzcholski i kiedy przesiadałem sie z chińszczyzny na Silverka to strasznie sie cieszyłem z poprawy brzmienia a kiedy przesiadałem sie z Silver Stara na Blues Harpa to było JESZCZE FAJNIEJ myślę również ze i taki etap powinien nastąpić w życiu każdego harmonijkarza i jest to dość fajnie jednak nie może to być slomiany zapal bo i tak nic z tego nie wyjdzie.

A to że ludzie kupują częściej tańsze harmonijki na początek wynika z tego że albo nie chcą zepsuć tej pierwszej harmonijki(nie wiem jak można zepsuć grając normalnie:D ) albo nie widza czy im sie to spodoba i nie chcą wyrzucać ewentualnie siana w błoto
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2007-09-14, 19:40    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Cytat:
Uważam, że jak sie zagra na gorszej harmoszce to zagra sie na każdej innej, bo jeżeli na Marine Band zrobisz extra podciąg o 0.5 o 1 i o 1.5 tonu to na tym słabszym instrumencie tego tak szybko nie zrobisz jednak gdy na przykład zrobisz niezły podciąg na Silver Starze to na Marine Band zrobisz jeszcze lepszy podciąg.


Zgadzam się z tobą. Ja gram na Silverze i kiedy wziąłem do ust Suzuki Harpmaster i spróbowałem podciąg to poczułem wielką różnicę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-09-15, 11:10    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Tylko po co się męczyć z robieniem podciągu na silverze, skoro można od razu lekko zrobić to na lepszej harmoszce? To taki niepotrzebny trud, który wg was owocuje tym, że muzyk czuje, że gra lepiej niż wcześniej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2007-09-15, 11:20    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Ale to bardzo motywuje i podciąg na silverze wcale nie jest taki trudny.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-09-16, 22:15    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Ja dzisiaj można powiedzieć że mniej więcej opanowałem podciąg na 4 kanale na silverze. Kiedy mi się udało miałem ogromną radoche i satysfakcje ale nie długo silvera odkładam i kupuje cos lepszego, do tego czasu będę mećzyć sreberko
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2007-09-21, 14:13    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Ja też chyba kupie nową harmonijke i waham się między: Golden Melody, BluesHarp, ale chyba wybiorę Goldena.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-09-28, 19:17    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Mam dość przykre doświadczenia z silverem, ale po przejściu na blues harpa odczułem ulgę i znowu uwierzyłem w siebie - nagle zaczęło mi wychodzić to, czego wcześniej za Chiny nie mogłem zagrać (tremolando, podciągi, nawet czyste pojedyncze dźwięki). W przypadku, gdy się ma prawdziwy zapał nie warto oszczędzać - 80 zeta lub więcej wydane na porządny sprzęt zwrócą się w postaci przyjemności i komfortu gry. :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rayan 

Wiek: 30
Posty: 7
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-12-15, 17:15    Odp: [Pytanie] Dylemat przy wyborze harmonijki

Witam Wszystkich

Mam do was pytanie dotyczące harmonijki Blus Band, czy jest to dobra harmonijka dla początkującego czy lupiej wybrać coś innego.

Pozdrawiam. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu