Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-04-06, 12:54    [Bushman] Trochę pytań

Mam w planach kupic nowa harmoszke, pierw myslalem o free blues'ie heringa, lecz jak zobaczylem bushmana delta frost'a, to cóż, mam na niego cheć. Pojawiają sie opinie, ze bushmany to to samo co seydele, tylko ze z innymi pokrywami. Nawet jesli to prawda, to z tego co zauważyłem, cena wcale się nie różni. Myślę o jakiejś niskiej tonacji, tylko niewiem jeszcze jakiej, tu rowniez prosze o pomoc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ifrost 

Wiek: 37
Posty: 39
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Limanowa / Kraków
Wysłany: 2007-04-06, 13:35    Odp: [Bushman] Trochę pytań

Jesli dalej zastanawiasz nad wyborem pomiedzy harmonijkami Hering FreeBlues i Bushman DeltaForce zagladnij na strone Tomka Kaminskiego (na ktorej mozna takze zamowic te harmonijki), tam pod linkiem http://www.harmonijka.com/brzmienia.html mozesz wysluchac jak brzmia te harmonijki. Jest tam tez kilka dodatkowych informacji na temat FreeBluesa i DeltaForce. Co do tonacji to niestety nie jestem w stanie Ci doradzic bo nie mialem przyjemnosci grac na tych harmonijkach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-04-06, 19:14    Odp: [Bushman] Trochę pytań

Cóż wszystko o czym wspomniales, juz dawno przegladałem, wiec trud twoj zbędny, lecz dzieki ci za to. Bardziej mi chodzi o pomoc w wyborze tonacji, no i ewentualnie osobiste odczucia w grze, szczególnie na bushmanie, gdyz z heringiem juz sobie spokój dałem. Jak znacie jakies inne harmoszki, dobrze sprawdzające się w niskich tonacjach i w podobnej cenie, proszę smiało się tym podzielić.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-04-06, 22:46    Odp: [Bushman] Trochę pytań

Bushman Delta Frost ma chyba jako jedyna harmonijka stroiki wykonane z fosforowanego brazu. Ma to zapewnic mega wytrzymalosc, szybkosc reakcji, glosnosc i bardzo bluesowe brzmienie. Tez mialem ochote na te harmonijke, ale cena (ok. 136zl) troche mnie przerazila. Co do tonacji, to najnizsza ze standardowych jest G. Mam Special 20 w tej tonacji i jestem bardzo zadowolony. Harmonijka jest glosna, brzmi miesicie i przyjemnie. Na takiej harmoszce bedziesz gral zwykle do podkladu w D. Tonacja srednio uzywana, ale bardzo przyjemna. Jesli jednak masz chec na bardzo niestandardowa i bardzo niska jednoczesnie tonacje, to poszukaj wsrod harpow Seydel. Produkuja nawet low low F. Peter Nande uzywa tej tonacji w jednej z piosenek z najnowszej plyty. Brzmienie suche, miesiste, po prostu cudo :) . Jednak wydaje mi sie, ze przez te ogromne stroiki, dzwieki z tego wydobywac trzeba odkurzaczem. Z niskich tonacji najczesciej uzywana jest chyba A. Mam Marine Band Deluxe w A wlasnie i rowniez bardzo ja sobie chwale. Szybko reaguje, gra glosno i donosnie, latwo obnizac dzwieki, nawet overblow sie uda zrobic, a do tego swietne (szczegolnei przy grze akustycznej i akordowej) brzmienie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-04-08, 15:30    Odp: [Bushman] Trochę pytań

Ciekawe, ciekawe. Mnie również cena odrzucała na początku, lecz ostatnio na stronce Tomka Kaminskiego pojawiła się nowa cena, a mianowicie 100-110zl [oferta w trakcie realizacji, czyli dopiero beda do kupienia]. A tonację to ja rozpatruję teraz między A i Bb. Ta druga z tego co się domyślam jest trochę wyższa, a zresztą na virtualnej harmonijce na stronce seydela leci demko Bartka Łeczyckiego [właśnie w Bb] i przyznać muszę, że tonacja daje radę. A Special 20 wymiata w swojej klasie. Mam go w C i naprawde da się na tym pograć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-09-22, 15:43    Odp: [Bushman] Trochę pytań

Temat już trochę stary, więc pozwolę sobie go odświeżyć - grał ktoś z was może na którymś z Bushmanów? Jeśli tak - jakie wrażenia?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-11, 00:34    Odp: [Bushman] Trochę pytań

Czesc! Znowu odgrzewam dawny temat...
Grałem na Buschamnie Delta Frost w C. Musze przyznac ze to pięknie wykonana harmonijka, kształtem i wymiarami idelanie pasuje do Suzuki Harpmaster MR-200.
Co do brzmienia jest naprawdę piękne i "słodkie". To najbardziej szczelna harmonijka na jakiej grałem, nawet ZA szczelna!!! Do tego stopnia że jak się gra na koncercie to pod wpływem emocji można przeciążyc stroiki które odzywają sie nawet przy delikatnym zadęciu.
Swietna harmonijka dla delikatnie grających!!! Polecam!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-01-11, 11:43    Odp: [Bushman] Trochę pytań

ile kosztuje ta harmonijka? i gdzie w polsce można ją dostać? coś mi sie obiło o uszy, że u Pana Tomka Kamińskiego ma być dostepna, ale z tego co widze to na ego stronie kroluje seydel
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-11, 13:54    Odp: [Bushman] Trochę pytań

A ja mam pytanie o rodzaj strojenia, (ostatnio zaczałem na to bardzo zwracać uwagę)
Więc jak jest strojony Delta Frost ? Równomiernie czy "bluesowo"?
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-11, 17:21    Odp: [Bushman] Trochę pytań

Z tego co pamiętam to raczej równomierny tak jak w Lee Oskar czy Golden Melody. Teraz już niestety nie moge tego sprawdzic bo po ponad roku trochę nie stroi :)
Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Tomek_K 


Wiek: 46
Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-04-03, 14:10    Odp: [Bushman] Trochę pytań

Witam
Harmonijki Delta Frost już są, natomiast próbki pojawią się niebawem...
Pozdrawiam
_________________
Tomek Kamiński
www.harmonijka.com
www.youtube.com/TomekHarp
info@harmonijka.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hedog 

Wiek: 54
Posty: 5
Skąd: labedy
Wysłany: 2009-05-31, 15:43    Odp: [Bushman] Trochę pytań

mam 2 takie harmonijki : wlasciwie same zalety : dobrze wyglada , pozadnie wykonana , pokrywy nierdzewne , bardzo szybka , podciagi b lekko sie robi , overy - nie wiem bo nie umiem , brzmienie : jest takie jakby to powiedziec , nieklarowne , jakby piasek byl pomiedzy stroikami - napewno ciekawe , strojenie regularne ,
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mortis 

Wiek: 32
Posty: 44
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-06-11, 09:53    Odp: [Bushman] Trochę pytań

Nieklarowne brzmienie?
Dziwne, bo mój Delta Frost brzmi lepiej niż Marine Band.
_________________
"Po gitarzyście możesz spodziewać się wszyskiego,
Ale dopiero przy harmonijkarzu zaczniesz się bać..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hedog 

Wiek: 54
Posty: 5
Skąd: labedy
Wysłany: 2009-06-13, 13:36    Odp: [Bushman] Trochę pytań

nieklarowne - czyli przeciwienstwo klarownego , np golden melody czy suzuki pro master maja brzmienie bardzo klarowne a np marine band , hering vintage czy wlasnie delta frost maja brzmienie takie bogate , dzwietrzne ( moze to sie nazywa - bogate w alikwoty ) nie napisalem ze zle a wrecz przeciwnie bardzo ciekawe
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-06-21, 14:02    Odp: [Bushman] Trochę pytań

Ja mam ogromną chrapkę zarówna na Bushman'a jak i Marine and Delux

Kurcze tylko teraz Bushman Delta Frost chodzi po 159zł!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hedog 

Wiek: 54
Posty: 5
Skąd: labedy
Wysłany: 2009-06-22, 16:40    Odp: [Bushman] Trochę pytań

moja rada jest taka : jezeli chcesz grac bardziej pojedynczymi dzwiekami , melodie itd to wzial bym bushmana ale jezeli uzywasz akordow to raczej marine - akordy na niej lepiej brzmia
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu