Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Coach 

Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-07-25, 14:04    [Problem] Dźwiek Silverstar'a

Witam to mój 1 temat chciałbym alby ktos doświadczony z SilverStarem nagrał próbke wszystkich dzwieków i zamieścil je na forum ponieważ wydaje mi sie że moja harmonijka jest zepsuta :/ z gory dziekuje
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-07-25, 14:58    Odp: [Problem] Dźwiek Silverstar'a

Pewnie chodzi ci o 2 na wdechu. Też tak miałem z pierwszym silverkiem. Problemem nie jest w tej sytuacji harmonijka, lecz sposób wciągania powietrza [na ten temat jest osobny wątek w dziale"technika"].
_________________
lanss, lanss

http://www.lastfm.pl/user/harpp/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Coach 

Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-07-25, 15:37    Odp: [Problem] Dźwiek Silverstar'a

jakby mi chodzilo o 2 kanał bym to napisał a ja niejestem pewien czy sie nie rozstroiła czy ona ma taki dzwiek pytam o to poniewaz chcialem sobie kupic lepszą harmonijke do nauki :D
_________________
Czas nie czeka na nas wiec zaśpiewaj jeszcze raz....
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-07-25, 19:06    Odp: [Problem] Dźwiek Silverstar'a

Oto próbka. Gram od 1 dziurki w systemie wdech-wydech. Przy 7 zmieniam kolejność, żeby dźwięki były rosnąco, a nie skokowo.

http://www.plikownik.pl/495401

Pod tym linkiem jest plik.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Coach 

Wiek: 32
Posty: 33
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-07-26, 13:49    Odp: [Problem] Dźwiek Silverstar'a

dzieki za pomoc :] moja brzmi podobnie wiec nie jest zepsuta ;) ale jest problem(chyba ze to naturalne) z kanalami od 8do10 musze duzo mocniej dmuchać żeby wydały dzwięk ;p

Coach: Poczytaj sobie regulamin. MI. Te punkty o stosowaniu w postach znaków polskich. - Popraw swoje posty i na przyszłość używaj przycisku Alt oraz zaczynaj zdania z dużej litery. Miło będzie ;) ,
Pozdrawiam,
Admin.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lutow 


Posty: 17
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2007-07-27, 22:44    Odp: [Problem] Dźwiek Silverstar'a

Mam tak samo, w kanały 8-10 trzeba tak dmuchać, że czasem mam wrażenie, że całe płuca wydmucham. W lepszych harmonijkach też ten problem występuje? A jak to jest z harmoszkami w niższych tonacjach?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-27, 22:57    Odp: [Problem] Dźwiek Silverstar'a

co do kanałów 8-10 zamiast dmuchać mocniej, próbuj "wydymać" policzki. Przyjrzyjcie się profesjonalistom jak oni grają: na wydmuchu na wyższych rejestrach widać przeważnie wydęte policzki, a na zassaniu na niższych wciągnięte policzki.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lutow 


Posty: 17
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2007-07-30, 20:47    Odp: [Problem] Dźwiek Silverstar'a

Wydymanie policzków nieco pomaga, problem jednak pozostaje, gdyż to samo jest z zassaniem, np. na mojej harmonijce muszę strasznie mocna ssać żeby ten dźwięk jakoś brzmiał
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu