Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Droppod 

Posty: 6
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-06-01, 21:47    Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

Bardzo fajnie się pogrywa jamsession z harmonijkami kazoo i innymi instrumentami (nawet robionymi z butelek po piwie) do polskich piosenek bluesowych dwunastotaktowych (łatwo się śpiewa i gra) jak na przykład Kiedy byłem małym chłopcem Nalepy, jakbyście znali jakieś inne podobne kawałki to napiszcie, bo potrzebujemy jakiejś nuty na zbliżającą się wycieczkę xD
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-06-02, 21:40    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

Nie wiem, czy to na pewno 12-taktowy, ale na pewno blues... Sprawdź 'Czerwony jak cegła' Dżemu...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-06-05, 22:01    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

Większość piosenek Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa. Tadeusz Nalepa i Breakout, Ireneusz Dudek, Kasa Chorych, Zdrowa Woda - te zespoły też Cię pewnie zainteresują. Btw czy Dżem gra bluesa? Polemizowałbym... Ale to szeroki temat ^^
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-06-07, 17:58    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

[quote="Rolf"]Btw czy Dżem gra bluesa?[/quote]
Po prostu niektóre piosenki mają bardziej bluesowe drugie bardziej rockowe, taka jest moja opinia :)
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-06-07, 18:02    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

Przyjęło się traktować Dżem jako zespół blues-rockowy, ani stricte bluesowy, ani stricte rockowy.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-06-07, 19:24    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

o , tej Zdrowej Wody nie znam ale wyglada mi spoko wiec se obczaje ;)
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-07, 21:32    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

Zdrowa Woda na jednej z edycji Rawy Blues wygrała konkurs grając numer PIWO. Niezły szlagier z tego był :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-06-07, 21:53    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

no wlasnie obczailem , zaje***** kawalek :D tekst na imprezy bankowo :D :D :hah:
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-06-07, 22:53    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

[quote="hoOn"]o , tej Zdrowej Wody nie znam ale wyglada mi spoko wiec[b] se obczaje [/b] ;) [/quote]

[quote="hoOn"]no wlasnie obczailem , [b]zajebisty[/b] kawalek :D tekst na imprezy bankowo :D :D :hah: [/quote]

Rany boskie, co to za bełkot? Nie słyszałeś o czymś takim, jak poprawna polszczyzna?
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-06-07, 23:36    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

....
wez Pan wrzuc w koncu na luz...
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-06-08, 07:20    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

Wrzucę, jak zaczniesz choć trochę poddawać obróbce to, co zamieszczasz. To forum harmonijkarzy, a nie dresiarzy-blokersów. Odrobina szacunku dla innych nie zawadzi.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-06-08, 11:49    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

Panowie pozwolą, że się wtrącę...
Rejestrując się na forum zaakceptowaliśmy regulamin, który nakazuje między innymi używania poprawnej polszczyzny. Forum to nie GG - to swego rodzaju miejsce publiczne i naprawdę należałoby poświęcić trochę czasu przed kliknięciem na "wyślij" i ubrać swoją wypowiedź w mające jakiś sens i skład zdania. [b]hoOn[/b], poznałem Cię trochę lepiej niż większość forumowiczów i to pozwala mi liczyć na to, że zrozumiesz, co mam (mamy?) na myśli :) To samo tyczy się słowa "zaje*isty", które, ze względu na obecność osób nieletnich i na regulamin, muszę za każdym razem cenzurować.
Offtop uważam za zakończony.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-06-09, 18:15    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

[quote="Rolf"]Btw czy Dżem gra bluesa? Polemizowałbym... Ale to szeroki temat ^^[/quote]
Ja również bym polemizował, dlatego podałem tytuł tylko 1 piosenki, nie napisałem 'przesłuchaj sobie piosenek Dżemu', tylko podałem tą, która wydaje mi się najbardziej bluesowa. Nigdzie nie napisałem, że Dżem gra wyłącznie bluesa.
Btw. Czy 'Czerwony jak cegła' to w ostateczności 12-taktowy blues?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-06-09, 19:48    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

Utwór w sporej części oparty na schemacie, ale z pewnymi odstępstwami. Nie jest to typowy 12 taktowy blues.

Tak jak napisał Rolf: zdecydowanie lepiej można wyczuć reguły słuchając np. Nocnej Zmiany Bluesa. Choć osobiście za nimi nie przepadam (w mojej opinii grają trochę, jak to nazywam, bluesopolo), to muszę oddać, że ich utwory jak rzadko które nadają się do nauki. Najbardziej klasyczne bluesy to "Szósta zero dwie", "Blues mieszka w Polsce", "Zakratowana cela" czy "Chory na Bluesa". Trochę bardziej rozbudowane, ale wciąż bliskie klasyce to "Wspaniałe dziewczyny" czy "Polski blues".

Polecam również utwory Tadeusza Nalepy - choć nie wszystkie. Ale na pewno typowymi bluesami są "Nocny express", "Jedź ostrożnie nie popędzaj kół" czy "Modlitwa". Jak wyczujesz prawidła rządzące tymi utworami, to sam będziesz wiedział co jest bluesem, co jest tylko nim inspirowane, a co nie jest w ogóle.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-09-01, 17:22    Odp: Polskie piosenki bluesowe dwunastotaktowe

Odświeze trochę temat
Bo piosenki ,które podaliscie szczególnie Nocna Zmiana Bluesa to sie fajnie nadaja do takich jammów z kolegami, mam tylko problem bo nie umiem znaleźć akordów na gitare ani tekstów piosenek do :
Zakratowana Cela, Harmonijkowy As.
A teksty mam do : Blues Mieszka w Polsce- NZB i Jest Gdzieś Dom - Nalepy
ale nie mam akordów gitarowych czy możecie mi pomóc? bo chciałbym to pograć wraz z kumplami tak sobie przy ognisku itp.
do reszty podanych pisoenek sobie znalazłem akordy i teksty.
A i Modlitwa Nalepy myśle ,że to nie jest piosenka na takie granie ogniskowe czy wlasnie jammowanie z kumplami bo to raczej nie jest do spiewania w grupie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu