Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
ATP

Posty: 6
Wysłany: 2009-06-05, 15:29    [Problem] Harmoszka w G - zassanie 2 i 3 nie działa

Witajcie
Grałam już wcześniej na harmonijce w C i wszystkie dźwięki ładnie mi wychodziły, kupiłam dziś harmoszkę w G i niestety - jak w temacie, 2 i 3 coś się niezbyt da zassać. Zamiast dźwięku w trójce słychać dziwny świst, a dwójka odzywa się dopiero po bardzo mocnym zassaniu.
Czy mógłby ktoś doradzić totalnemu beztalenciu manualnemu w jaki sposób to naprawić? Dodam jeszcze, że to SilverStar (akurat na studencką kieszeń ;P)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-06-05, 17:52    Odp: [Problem] Harmoszka w G - zassanie 2 i 3 nie działa

nie dziw się, że SS w G (najniższa ze standardowych ton. ) nie gra dobrze, aczkolwiek myślę, że może być to jednak wada fabryczna.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ATP

Posty: 6
Wysłany: 2009-06-05, 18:12    Odp: [Problem] Harmoszka w G - zassanie 2 i 3 nie działa

Ech...
Posiedziałam dłużej nad harmoszką i okazało się, że jak zasysam w nieco inny sposób, bardziej delikatny, spokojniejszy, coś jak naturalny wdech (a nie "na siłę") to da się z tych kanałów wydobyć dźwięk.
Wychodzi moje bycie harmonijkowym nowicjuszem ;) Brrr, głupio mi teraz...

[temat można już zamknąć/wywalić, przepraszam za kłopot ;) ]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-06-05, 21:33    Odp: [Problem] Harmoszka w G - zassanie 2 i 3 nie działa

[b]ATP[/b], czytaj forum - ten problem był już opisywany milion razy
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi