Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-06-04, 16:19    Granie na klopie

moze troche smieszny i glupi temat lecz niezmiernie ciekawi mnie to :D :D

duzo ludzi albo czyta albo nie wiem gra na komorce w weza alo slucha muzy czy inne a nie mozna tego czasu spozytkowac na granie :D :D ? w sumie czasami moze byc trudno grac jak sie czlowiek za bardzo "sKUPiA" na wykonywanej czynnosci. Oczywiscie nalezy tam z higiena nie :P P
Ja wlasnie wrocilem sobie z "posiedzenia sejmu" gdzie sobie pogrywalem :P P ciekawe co myslala osoba obok bo mieszkam w akademiku , hehe

a jak z Wami ?

p.s. nie znalazlem takiego tematu , wiec zakladam nowy.
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
synu 

Wiek: 37
Posty: 2
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2009-06-04, 16:30    Odp: Granie na klopie

może lekki mrok ale ja często grywam na kiblu :P no co innego poza "skupianiem" się i graniem pozostaje ?? :P a każda chwila spędzona na praktykę wychodzi na plus :P
_________________
"when You got nothing, You still got the blues..." - Howling Wolf
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-06-04, 18:07    Odp: Granie na klopie

Grać i siedzieć na kiblu? Sory ale uważam ten pomysł za idiotyczny jest czas na sranie i jest czas na granie według mnie nie należy łączyć tych dwóch rzeczy
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-06-04, 20:26    Odp: Granie na klopie

Gratuluję dobrego smaku oraz szacunku do instrumentu i samego siebie. Właściwie, to nawet szkoda komentować.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-06-04, 20:44    Odp: Granie na klopie

wrzuccie na luzik , ja nie moge no :P
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-06-05, 05:35    Odp: Granie na klopie

[quote="michu"]Grać i siedzieć na kiblu? Sory ale uważam ten pomysł za idiotyczny jest czas na sranie i jest czas na granie według mnie nie należy łączyć tych dwóch rzeczy[/quote]

Zgadzam się całkowicie... zresztą za duże ryzyko, żę harp za 150 PLN wpadłby mi do przerębla :D Raczej szkoda by było stracić harmonijkę w taki sposób co nie? :D
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
maczaty 


Wiek: 52
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-05, 10:58    Odp: Granie na klopie

[quote="michu"]Grać i siedzieć na kiblu? Sory ale uważam ten pomysł za idiotyczny jest czas na sranie i jest czas na granie według mnie nie należy łączyć tych dwóch rzeczy[/quote]

Idąc tym tropem można stwierdzić, że jest czas na sranie i jest czas na czytanie/klepanie SMS-ów/pogrywanie na PSP itd. Tylko że dla mnie to nie jest argument, żeby tak pochopnie wykreślać z życiorysu tych kilka cennych minut i nie nadawać im cokolwiek głębszego sensu :D

[quote="Młynek"]Gratuluję dobrego smaku oraz szacunku do instrumentu i samego siebie. Właściwie, to nawet szkoda komentować.[/quote]

Zabrzmiało jak uogólnienie. Mógłbyś wskazać detalicznie, w którym to momencie wytracam szacunek do samego siebie (nie zauważam) tudzież instrumentu (nie uskarża się)?

;)
_________________
[i]Dmuchał pan kiedyś w taką pogodę, panie kolego?[/i]
[Psy]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-06-05, 11:16    Odp: Granie na klopie

zgadzam sie z Kolega wyzej, poza tym troche luzu i dystansu
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-05, 11:18    Odp: Granie na klopie

Luzu i dystansu powiadasz, ale ma harmoszka zaśmiardnąć?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-06-05, 11:26    Odp: Granie na klopie

[quote="maczaty"][quote="Młynek"]Gratuluję dobrego smaku oraz szacunku do instrumentu i samego siebie. Właściwie, to nawet szkoda komentować.[/quote]

Zabrzmiało jak uogólnienie. Mógłbyś wskazać detalicznie, w którym to momencie wytracam szacunek do samego siebie (nie zauważam) tudzież instrumentu (nie uskarża się)? ;) [/quote]
Cóż, jeżeli tego nie rozumiesz, to Twój problem, mogę tylko współczuć. W ogóle cała ta dyskusja jest tak żenująca, że chyba niepotrzebnie wziąłem w niej udział. Wyłączam się.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
maczaty 


Wiek: 52
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-05, 11:38    Odp: Granie na klopie

[quote="Młynek"]Cóż, jeżeli tego nie rozumiesz, to Twój problem, mogę tylko współczuć. [/quote]

Już mi lepiej :]

[quote="Młynek"]W ogóle cała ta dyskusja jest tak żenująca, że chyba niepotrzebnie wziąłem w niej udział. Wyłączam się.[/quote]

Chciałbym nieśmiało zwrócić uwagę, że do właściwej dyskusji nie doszło, w związku z czym nawet nie daliśmy sobie cienia szansy, by uczynić ją żenującą.

Z żalem to piszę, bo temat ciekawy i w ocenach zerojedynkowy. :)
_________________
[i]Dmuchał pan kiedyś w taką pogodę, panie kolego?[/i]
[Psy]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-06-05, 11:47    Odp: Granie na klopie

ja mam kumpla co do kibla z gitara smiga ale to o tyle lepiej , ze gitary sie do ust nie przyklada :P P i dlatego temat ciekawszy :P P

haha ale mam beke :hah:
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-06-05, 11:59    Odp: Granie na klopie

[quote="hoOn"]ja mam kumpla co do kibla z gitara smiga[/quote]

Nie jest mu tam z nią ciasno? (no i czy główki o ścianę nie obija :P )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
maczaty 


Wiek: 52
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-05, 12:12    Odp: Granie na klopie

[quote]ja mam kumpla co do kibla z gitara smiga ale to o tyle lepiej , ze gitary sie do ust nie przyklada[/quote]

Heniek przykładał, pytanie tylko, czy w sławojce również :D

Wracając do meritum - osobiście jestem zdania, że dopóki harmonijkę przykładamy do ust, wszystko jest OK. i boję się domniemywać, jakie techniki gry mógł mieć na myśli Maciekdraheim, pisząc o zaśmierdnięciu harmonijki :hah:
_________________
[i]Dmuchał pan kiedyś w taką pogodę, panie kolego?[/i]
[Psy]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-06-05, 13:32    Odp: Granie na klopie

SMRÓD w toalecie to jedno, Maciek ma rację, a higiena ! HIGIENA przede wszystkim, przy jak to nazwaliście "klopie" roi się od zarazków, nawet jeżeli wchodząc do toalety, caly czas trzymacie ręce tylko przy harmonijce, a klapę otwieracie ?! nie wiem, nogą??!! to spoko, no problemo, ciekawe co robicie z harmonijką po załatwieniu sie;] gdzie ją odkładacie, pytanie czy w promieniu waszej ręki jest czysty zakątek... a Jeśli otwieracie klapę ręką, to potem podczas grania na ubikacji, macie cały syf W harmonijce, bo potem ręce lądują NA harmonijce
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-06-05, 13:46    Odp: Granie na klopie

Dokładnie [b]SZCZYPIOR[/b].
Ja też się wyłączam z dyskusji i zgadzam się z Młynkiem że jest ona trochę żenująca
a tak pryz okazji nie szkoda wam czasu na takie głupie (wg. mnie) "gadanie"
acha i jeszcze jedno:


[quote="maczaty"][quote="michu"]Grać i siedzieć na kiblu? Sory ale uważam ten pomysł za idiotyczny jest czas na sranie i jest czas na granie według mnie nie należy łączyć tych dwóch rzeczy[/quote]

Idąc tym tropem można stwierdzić, że jest czas na sranie i jest czas na czytanie/klepanie SMS-ów/pogrywanie na PSP itd. Tylko że dla mnie to nie jest argument, żeby tak pochopnie wykreślać z życiorysu tych kilka cennych minut i nie nadawać im cokolwiek głębszego sensu :D
[/quote]

Czy granie na harpie to dla Ciebie to samo co pisanie SMSów czy inne codzienne zajęcie?? Bo dla mnie granie na harpie jest swoistą sztuką, tworzeniem i dlatego według mnie nie powinno się grać siedząc na "klopie".
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
maczaty 


Wiek: 52
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-05, 14:15    Odp: Granie na klopie

[quote="michu"]Czy granie na harpie to dla Ciebie to samo co pisanie SMSów czy inne codzienne zajęcie?? [/quote]

Funkcjonalnie nie jest oczywiście tym samym, ale wraz z wspomnianymi wyżej czynnościami (może z wyjątkiem PSP, bo nie mam :cool: ) znajduje się w tym samym zbiorze pt. "To, co lubię robić w wolnym czasie".

[quote="michu"]Bo dla mnie granie na harpie jest swoistą sztuką, tworzeniem i dlatego według mnie nie powinno się grać siedząc na "klopie".[/quote]

A niby jak? Na klęczniku? :D

***

Uwagi na temat higieny mogę natomiast podsumować puentą pewnego starego kawału: [i]My w Sunie nie sikamy po rękach.[/i] :D
_________________
[i]Dmuchał pan kiedyś w taką pogodę, panie kolego?[/i]
[Psy]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-06-05, 15:29    Odp: Granie na klopie

a nie chce mi się z Tobą gadać (albo raczej pisać) [b]maczaty[/b],
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-06-05, 16:00    Odp: Granie na klopie

haha wiedzialem , ze tak bedzie :P P :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah:
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-06-05, 17:38    Odp: Granie na klopie

Głupio mi bronić grania na klopie, ale... przecież w małej łazieneczce jest taka genialna akustyka O_O No a co do higieny... Można chyba podnieść klapę i umyć ręce?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-06-05, 17:56    Odp: Granie na klopie

hehe, wejść do toalety, umyć ręce, podnieść klapię, umyć ręce
usiąść, zrobić co trzeba odlozyc hamronijke spłukać i jeszcze raz umyć rece?? paranoja...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-06-05, 18:04    Odp: Granie na klopie

Ludzie... Ale co Wam robi to 5 min na sraczu co ? Nie lepiej usiąść wygodnie, puścić muzyki albo i bez i wtedy dopiero ćwiczyć/grać ?
Nie rozumiem. Ja na granie, sranie czytanie etc mam określony czas w ciągu dnia, nie robię 10 rzeczy na raz.

I wcale nie chce wiedzieć jak ja bym zareagował na takiego delikwenta w akademiku co idzie z harpem do toalety i gra.:P Spoko, osobista sprawa każdego w sumie, ale trochę powagi panowie... ;)

PS. Temat potwierdza to, żeby nie grać na czyichś harpach ! 8/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
trickpl

Posty: 5
Wysłany: 2009-06-05, 18:08    Odp: Granie na klopie

Jak weszłem na ten temat to sie zaczołem zastanawiac co to za instrument ten "klop". :D
A tak to W klopie nie grywam. :P Po prostu nie pasuje mi to miejsce do gry. Tzn. gdybym mial tam isc tylko po to zeby se pograc to w sumie czemu nie, jak kolega Rolf powiedzial jest dobra akustyka :) A gdy ide do "klopa" oczyścić system to nie mam ochoty na nic innego, najwyżej jakąś książke czy gazete wziąść do ręki i se poczytac :p A co do grania na gitarze w kiblu tez pomysłowe ale niewygodne :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
maczaty 


Wiek: 52
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-05, 20:50    Odp: Granie na klopie

[quote=Szczotker]Ale co Wam robi to 5 min na sraczu co ?[/quote]

Jak to co? To jest właśnie mój wolny czas! :D
_________________
[i]Dmuchał pan kiedyś w taką pogodę, panie kolego?[/i]
[Psy]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-06-05, 21:44    Odp: Granie na klopie

Słuchajcie, myślę, że co poniektórzy powinni nabrać co do tego dystansu :) Kto chce, niech gra w WC, kto nie chce, niech nie "kibluje". A pogadać o tym zawsze można ;-)

[quote="SZCZYPIOR"]hehe, wejść do toalety, umyć ręce, podnieść klapię, umyć ręce
usiąść, zrobić co trzeba odlozyc hamronijke spłukać i jeszcze raz umyć rece?? paranoja...[/quote]

Chodzi mi tylko o to, ze jeśli ktoś chce, to higiena nie musi być przeszkodą... Gdzie tu paranoja? ^^ A jeśli chodzi o ścisłość, to po co myć ręce po wejściu do toalety? Dałeś o jedno mycie za dużo :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-06-05, 22:22    Odp: Granie na klopie

Dla mnie granie w toalecie jest porównywalne do jedzenia czegokolwiek (również w toalecie). Ani to higieniczne, ani przyjemne. Te 5 minut grania można zawsze odrobić sobie poza toaletą, np. w drodze do szkoły/auta na parkingu/przystanku etc. Reszta okropności, które wiążą się z higieną grania w toalecie została omówiona powyżej, więc przepisywać nie będę;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-06-05, 22:40    Odp: Granie na klopie

Może i jak powiem kilka słów na ten temat:
Ja na kiblu (ani w kiblu) nie gram i raczej się nie skuszę. Względy higieniczne mnie odstraszają - to wszystko, co opisane było wyżej. Niemniej nie zamierzam potępiać ani wytykać palcami tych, którzy taką formę aktywności preferują - ich sprawa, jak umilają sobie czas w ustronnym miejscu :P Ja raczej nie spróbuję, nie chcę kusić losu i ryzykować zakażenia ani tego, że któregoś razu harp mi tam wpadnie... :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-05, 22:42    Odp: Granie na klopie

Ja czasem korzystam z tego pomieszczenia, ale nie w trakcie wykonywania "innych zadań". Akustyka jest naprawdę fajna, słychać się lepiej, a najlepiej to pod prysznicem (oczywiście nie włazimy tam w butach i nie odkręcamy wody). Ale siedzieć i plumkać... Hmmm, to nie dla mnie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
maczaty 


Wiek: 52
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-05, 23:13    Odp: Granie na klopie

[quote="kamilteau"]Ja raczej nie spróbuję, nie chcę kusić losu i ryzykować zakażenia[/quote]

Jakiego zakażenia? Nie mówimy o graniu po szyję w szambie oddziału zakaźnego, tylko o zacisznej, zadbanej domowej łazience.

OK, względy estetyczne do mnie przemawiają - de gustibus i tak dalej - ale ta epidemiologiczna apokalipsa jawi mi się mocno na wyrost. Nie wiem, jakie pajacyki musiałbym na tym kibelku wykonywać, żeby się z powodzeniem czymkolwiek zakazić ;)
_________________
[i]Dmuchał pan kiedyś w taką pogodę, panie kolego?[/i]
[Psy]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-06-05, 23:43    Odp: Granie na klopie

Nie zapominaj, że mamy do czynienia z niewidzialnym wrogiem ;) Ja tam, jeżeli chodzi o harmonijki, zawsze dmucham na zimne ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu