Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-05-28, 20:17    [Problem] Gitara + harmonijka. Problem z synchronizacją

Zakupiłem sobie holder. Niedawno nauczyłem się grać chwytami piosenki i je jakoś śpiewać, na harpie umię grać już od jakiegoś czasu, więc postanowiłem połączyć te dwie rzeczy. I jak wychodzą mi one z osobna zadowalająco, tak razem nie mogę ich pojednać. Na pierwszy ogień rzuciłem blowing in the wind B. Dylana bo lubię kolesia. Z osobna zagram partię harmonijki (w holderze) i tak samo osobno zagram na gitarze i przy tym zaśpiewam, ale razem od dłuższego już treningu nic nie wychodzi.

Ma ktoś może jakieś porady jak ćwiczyć, albo cokolwiek co pomoże mi w synchronizacji tych dwóch instrumentów? Zaznaczam, że na harmonijce gram takie proste melodie z łatwością, a grając na gitarze czuję się niezwykle swobodnie: akordy wchodzą same z biciem i nawet zerkać na gryf nie muszę. Dlatego dziwi mnie, że nie muszę się nawet skupiać mocno na żadnym instrumencie i tak mi nic nie wychodzi. :faint:

Pomocy!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-05-29, 06:40    Odp: [Problem] Gitara + harmonijka. Problem z synchronizacją

Tu chyba nie ma recepty jak takie coś wyćwiczyć, jak zacząłem używać holdera (na samym poczatku mojej przygody z harmonijką) też miałem z tym problem mimo że na gicie grałem wcześniej parę lat i piosenki na chwytach grałem bez zastanowienia. Chyba po prostu trzeba dużo ćwiczyć, zacząć od jakichś elementarnie prostych kawałków (Blowin' In The Wind taki bardzo prosty nie jest bo wymaga charakterystycznego przechodzenia na gitarze z którym trzeba zsynchronizować wdechy i wydechy, przynajmniej w wersji Dylana). Może spróbuj z Heart Of Gold, wydaje mi się że jest to idealny kawałek do nauki z holderem no i mimo prostoty fajnie brzmi, można poimprowizować :D .
pozdro
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-05-29, 22:12    Odp: [Problem] Gitara + harmonijka. Problem z synchronizacją

Blowin' In The Wind gram to po refrenie tak, narazie tylko tyle mi wychodzi, co prawda nie najlepiej, ale znośnie:
G A D Bm
The answer my friend is blowing in the wind
5   -5 -5    5    -4   -4  5 5 5 -4  4

G A D
The answer is blowing in the wind
5  -5 -5   5   -4  -4    4 - 4     4


A mimo iż gram coś oklepanego chwytami na gitarze ciężko zaimprow :what: izować bo się gubię...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu