Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
HarpPatryk 

Wiek: 28
Posty: 53
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2008-11-28, 18:29    [Harmonijkarz] Adam Gussow

Adam Gussow- Urodzony 3 kwietnia 1958 r., Nowy Jork, Stany Zjednoczone.


Właśnie.. Co sądzicie o tym świetnym harmonijkarzu. Jest bardzo popularny w sieci ze względu na lekcje nauki gry na harmoszce. W stanach też się o nim często słyszy ( najwięcej w Missisipi i Arizonie )

W sieci udostępnione są lekcje internetowe grania na harmonijce, technik i zagrywek. Lekcje są świetne. Można je bez problemu znaleźć na
http://youtube.com/

Działa w zespole "Satan and Adam" "Ma bluesową krew"- tak chociażby o nim piszą.

Świetny. Po raz pierwszy stwierdziłem, że najlepszymi harmonijkarzami nie tylko są czarnoskórzy. Biali też są niczego sobie :pada:

STRONA HARMONIJKARZA http://www.modernbluesharmonica.com
Jak wasze opinie o nim ?
_________________
[you], pamiętaj!
Niech Harmoszka zawsze będzie z tobą, wtedy Muzyka Cię nie opuści...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Carnival
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-11-28, 18:44    Odp: [Harmonijkarz] Adam Gussow

Super harmonijkarz. Jego lekcje są ekstra.
Punkt dla ciebie za taką recenzje
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bugaj 

Wiek: 50
Posty: 70
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: 100lica
Wysłany: 2009-05-29, 00:58    Odp: [Harmonijkarz] Adam Gussow

Jak dla mnie to gra fajnie, technicznie super, ale trochę brakuje mi w jego utworach duszy i uczucia. Widać że kocha harmonijkę ale coś mi w nim nie brzmi... Ja bym go określił - przerost techniki nad prawdziwą muzyką. Oczywiście to tylko moja opinia - można dyskutować do czego szczerze zapraszam.
_________________
Och, gdyby tak wszyscy ludzie Mogli przeżyć taki jeden dzień. Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi I powie: "Idźcie tańczyć, to nie sen"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-29, 12:23    Odp: [Harmonijkarz] Adam Gussow

Nie koniecznie bym się zgadzał. Adam oprócz tego, że jest bardzo dobrym technikiem, to praktykuje swoistą "filozofię harmonijki". I właśnie uczucie, silne emocje grają u niego dużą rolę. Przy okazji lubi pakować je w funky'ującą oprawę i wychodzi bardzo ciekawy styl. Mam płytkę "Harlem Blues" i naprawdę przyjemnie się jej słucha. Adam posługuje się dynamiką, co bardzo wpływa na nastrój, wie kiedy szaleć, a kiedy zagrać spokojniej, a właśnie odpowiednie kontrasty tworzą to co w muzyce najlepsze, bo i emocje ludzkie zmienne i nieokreślone.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-05-29, 14:29    Odp: [Harmonijkarz] Adam Gussow

Tu się z Maćkiem zgodzę, Adam Gussow ma swój styl grania, jak każdy z wielkich harmonijkarzy jak choćby Sonny Terry. Jego styl łatwo wyróżnić wśród innych. Ja korzystam z jego lekcji bardzo chciałbym grać w jego stylu, Zmodernizowany blues harmonijkowy. Coś mającego korzenie i staroć a jednak coś zupełnie nowego. To jest własnie Adam Gussow. Takie jest moje odczucie
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-05-29, 14:30    Odp: [Harmonijkarz] Adam Gussow

Również jestem po kilkakrotnym przesłuchaniu płyty "Harlem Blues" i to, co mi się rzuciło w uszy, to właśnie ten muzyczny rozsądek. Potrafi zagrać świetną solówkę, ale także doskonale robi tło dla wokalisty. Poza tym, jak większość białych harpiarzy, gra niesamowicie czysto.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bugaj 

Wiek: 50
Posty: 70
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: 100lica
Wysłany: 2009-06-02, 01:24    Odp: [Harmonijkarz] Adam Gussow

Może to właśnie przez to "czyste" brzmienie jak to określiłeś Kamilteau nie do końca go czuję. Ja raczej wolę brzmienie zbliżone do klimatów SBWII - z tą nutką wariactwa. Też się uczę z lekcji Adama i kopalnia wiedzy potężna bo jak napisałem - technicznie bomba... Oczywiście daleko mi do niego jeśli chodzi o grę, jednak każdy ma swoje preferencje, co do brzmienia które czuje.
Pozdrawiam.
_________________
Och, gdyby tak wszyscy ludzie Mogli przeżyć taki jeden dzień. Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi I powie: "Idźcie tańczyć, to nie sen"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-06-04, 13:50    Odp: [Harmonijkarz] Adam Gussow

Na dniach na www.blues.pl pojawi się mam nadzieję bardzo przyjemna niespodzianka dla miłośników harmonijki i Adama Gussowa. Wkrótce szczegóły.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No i pojawił się dość obszerny wywiad z Adamem Gussowem. Zapraszam do lektury na www.blues.pl!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Phantom_Blues 


Wiek: 42
Posty: 47
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-09-01, 12:58    Odp: [Harmonijkarz] Adam Gussow

Jak dla mnie super! Przeczytałem wywiad z przyjemnością. W jakich okolicznościach został przeprowadzony wywiad?
_________________
-= Tombo Player =-
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-01, 20:57    Odp: [Harmonijkarz] Adam Gussow

Ot tak wpadłem na pomysł, że warto by Adama o to i owo spytać. A że Internet to potężne i szybko działające medium, to krótka wymiana maili zaowocowała takim oto tekstem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
vlad_ko 

Posty: 6
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Brześć
Wysłany: 2009-09-13, 20:56    Odp: [Harmonijkarz] Adam Gussow

lekcje Adama Gussowa - http://forum.harmonica.ru/download/file.php?id=131
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
lammy 


Wiek: 32
Posty: 1
Skąd: małopolska
Wysłany: 2011-05-31, 18:52    Odp: [Harmonijkarz] Adam Gussow

Jak dla mnie jeden z lepszych harmonijkarzy, często znacznie odbiegający od normy wolnego i spokojnego grania, ma to coś.

Trafiłem na niego przypadkiem, przeglądając osobie starych bluesmanów, a dokładniej na jego lekcje, świetna rzecz dla początkującego takiego jak ja. Wcześniej nie zwracałem uwagi na pewne rzeczy których nie zauważałem, w jego lekcjach wszystko jest świetnie pokazane bez żadnego głupiego gadania... Wraz z "panem satanem" tworzą świetny duet, naprawdę można sobie usiąść, jechać i słuchać, słuchać, słuchać. Dziękuję mu z całego serca za lekcję, szczególnie że są ogólnodostępne za free :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu