Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-10-24, 18:05    Odp: [Hohner] Blues Band

Wiesz Sovan, myślę, że tak. Nie wiem jak grasz ale jednak wydaje mi się, że jesteś w stanie. Wiesz. Ktoś kto świetnie gra na harmoszce zagra nawet na największym gównie. I nie mówie tu o BB bo nie uważam go za gówno. Oczywiście, są lepsze haroszki ale jednak. Jeżeli poćwieczysz i będziesz grał systematycznie to osiągniesz cel. Na pewno nie przyjdzie ci to dzisiaj czy jutro. A tak na przyszłość, jeżeli będziesz zmieniał harpa to radzę ci zakupić hohner Special20. Świetne cudo. Jak na nim nauczysz się dobrze grać, opanujesz wszystko to myśle, że BluesBand nie powienien być dla ciebie problemem, oczywiście, nie będzie tak łatwo jak na lepszych harpach ale zawsze!
No :D
I nawet ładnego posta mi się udało wykroić:)
I pamiętaj, że trening czyni mistrza:)
Aha, a tak z innej beczki, jeżeli ci się to spodoba to zrób tak jak ja: włóż sobie do pudełeczka po harmonijce karteczke z jakimś motywującym napisem tak jak ja. Ja mam napisane: "Ćwicz, ćwicz i najważniejsze: nigdy się nie poddawaj."
Powodzenia.
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-10-24, 20:42    Odp: [Hohner] Blues Band

Z harmonijką jest wszystko OK, chociaż nie jest to szczyt harmonijkowych osiągnięć inżynieryjnych. Po prostu brzmienie bierze się nie z instrumentu, a z muzyka i tego co on/ona z instrumentem robi. Ja kiedyś piszczałem jak duszony kot, a dziś grając do płyty z powodzeniem naśladowałem SBWII. Opanujesz prawidłowe oddychanie, bending, pracę rękoma i inne elementy, to i harmoszka zacznie brzmieć jak należy. A żeby zagrać to co jest w filmiku (na moje ucho harmoszka w C) nie będziesz potrzebował wiele treningu, więc do dzieła!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sovan 


Wiek: 34
Posty: 50
Skąd: D.G.
Wysłany: 2008-10-24, 22:34    Odp: [Hohner] Blues Band

Dziękuję za te podbudowywujące odpowiedzi. :pada: Czytając to, zrobiło mi się odrazu cieplej w sercu i coraz bardziej wierzę, że dam radę. :viva: San Diego - tu mam kolejne pytanie...mam nauczyć się grać dobrze na BB i potem kupować Special20 na którym będę grać tak "normalnie" czy jak? Chodzi mi o taką grę tylko dla siebie. Zero jakiś ognisk czy coś. Usiąść pod drzewem i sobie pograć albo takie kawałki jak to z filmiku, albo improwizacje albo...takie coś co pogrywają więźniowie na amerykańckich filmach :cool:
_________________
"Podczas wojny, która zmieniła świat, nikt nie walczył sam"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-10-24, 22:40    Odp: [Hohner] Blues Band

Blues Band jest mało szczelny, dlatego wymaga dosyć mocnego dmuchu. Z kolei Special 20 jest duużo szczelniejszy i wymaga o wiele mniej powietrza. Dlatego przesiadając się z BB na Speciala początkowo będziesz grał bardzo mocno, co może nie służyć wrażliwej Specialce, dlatego warto jak najprędzej przesiąść się na coś lepszego, żeby nie nabrać złych nawyków. Wg mnie Blues Bandy i inne Silverki, to sprzęt dla tych co już potrafią grać i nie chcą dużo wydać :) . A z tą grą tylko dla siebie... Jak już zaczniesz łapać o co w tym wszystkim chodzi, to będziesz chciał się pochwalić swoją grą, uwierz :) . Poza tym, występ publiczny (np. przy ognisku) daje niesamowitego kopa, więc polecam, żebyś kiedyś spróbował.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-10-24, 23:26    Odp: [Hohner] Blues Band

dam zdjecia( rozebrana), jako taka ciekawostke :)



i

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sovan 


Wiek: 34
Posty: 50
Skąd: D.G.
Wysłany: 2008-10-25, 00:28    Odp: [Hohner] Blues Band

Opłacało by mi się przy moim niskim poziomie gry kupować teraz tego Special20? Czyli jak się naucze dobrze grać(mam taką nadzieje i marzenie) to Special20 mi wystarczy i spełni moje wymagania by grać to co bym chciał? Widziałem tą harmoszke za 80zł na allegro. Opłaca się kupować na allegro czy może lepiej iść do sklepu muzycznego? Cholender :D Ledwo coś tam dmucham w te kwadraciki a już mam smaka za sprzęt za 80zł :hihi: To dobrze czy źle? :) W sumie to ja nie mam się komu chwalić :] Chyba, że pannie coś zagrać :cool:
_________________
"Podczas wojny, która zmieniła świat, nikt nie walczył sam"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-10-25, 11:38    Odp: [Hohner] Blues Band

Po pierwsze, to dobrze, że masz motywacje, po drugie zgadzam się z kolegom Maćkiem (moim imiennikiem:)) Także radziłbym ci się już teraz przesiąść na Speciala, wiesz, dostaniesz takiego kopa, że na BB ci się nie będzie chciało patrzeć. Jak już nauczysz się dobrze grać (opanujesz bending, vibraty i inne takie techniki) harmonijka S20 powinna ci spokojnie wystarczyć. Być może, zmnienisz sobie kiedyś tonacje z C na przykład na A, ale na pewno ci ona wystarczy. Czy dobrze kupować na allegro? Lepiej idź do sklepu muzycznego. Albo też w internecie ale w jakimś sklepie muzycznym, jest obecnie wiele naprawde fajnych instrumentów w takich sklepach w nie drogich cenach. To jest bezpieczniejsze niż zabawa z allegro. Oczywiście, nie mówie tu, że wszyscy sprzedający na allegro to złodzieje ale wiesz. Lepiej chuchać na zimne. A to, że masz smaka na Specialka to nic dziwnego. To naprawdę świetny harp, na którym gra od razu ci się spodoba. I radzę ci zakupić ją także w tonacji C. I jak coś opanujesz to będziesz mógł pannie zagrać. Więc ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz.
Powodzenia przyjacielu ;)
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-10-25, 19:19    Odp: [Hohner] Blues Band

Im szybciej się przerzucisz na lepszy sprzęt tym tak naprawdę lepiej. Opanowanie technik przyjdzie Ci łatwiej, nie będziesz tak wypluwał sobie płuc. A Special, to naprawdę świetna harmoszka, szczelna i szybka. Moja jest troszkę wolniejsza od reszty arsenału, bo jest w G (najniższej standardowej tonacji), a harmonijki niskie mają po prostu większy apetyt na powietrze (fizyka po prostu). Jednak Special 20 to doskonały wybór. A co do allegro. Ja jestem zadowolony z zakupów tam, kupowany przez allegro Swan i Suzuki HarpMaster dotarły szybko i cało. Co ciekawe, na allegro jako sprzedawcy harmonijek ogłaszają się zazwyczaj sklepy internetowe i oferty przez nie kierowane są rzeczywiście bezpieczne. Dobrym miejscem do zakupu harmoszek jest też sklep Romka Badeńskiego

www.badenski.pl

Kupiłem tam swojego Seydela i nie mam prawa narzekać na nic :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sovan 


Wiek: 34
Posty: 50
Skąd: D.G.
Wysłany: 2008-10-26, 00:28    Odp: [Hohner] Blues Band

Dziękuję bardzo za te odpowiedzi. Już zaczynam zbierać kasę na speciala :) Motywacje mam dużą bo zależy mi na umiejętności grania na harmoszce.
_________________
"Podczas wojny, która zmieniła świat, nikt nie walczył sam"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-10-26, 14:43    Odp: [Hohner] Blues Band

No i bardzo dobrze! My również cieszymy się z Maćkiem, że mogliśmy ci pomóc.
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Scorpionik 


Wiek: 30
Posty: 17
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-01-21, 16:32    Co sądzicie o harmonijce Hohner bluesband?

Mam ją od niedawna i sie na niej ucze ale zastanawiam się nad kupnem innej... ale w granicach 80 zł
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-01-21, 17:51    Odp: [Hohner] Blues Band

Na Speciala 20 nie starczy, ale za w tej cenie dobry był by Hohner Blues Harp albo jego "plastikowy" odpowiednik Big River Harp. Jeśli nie odstrasza Cię nieimpregnowany korpus to pomyśl też nad Marine Band 1896, jest to najbardziej znany i najstarszy model Hohnera, to na niej grało wielu słynnych harmonijkarzy. Jest naprawdę świetna tylko że możesz mieć problemy z pęcznieniem korpusu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piotrusgit 

Wiek: 34
Posty: 16
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: przemyśl/kraków
Wysłany: 2009-01-21, 18:07    Odp: [Hohner] Blues Band

Hohner Special 20 kosztuje 78zł http://www.badenski.pl/index.php?cat=8&id=1
a 78<80 więc wystarczy
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-01-21, 18:42    Odp: [Hohner] Blues Band

[quote="piotrusgit"]Hohner Special 20 kosztuje 78zł http://www.badenski.pl/in...=8&id=1[/quote]

Kurde, u mnie w muzyczny.pl 99zł wołają :( .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoobselberg 

Wiek: 34
Posty: 8
Skąd: Rembertów
Wysłany: 2009-02-08, 14:01    jak żyć

to i ja może dołącze się do tematu bo mam parę pytań. Bluesbanda kupiłem kilka miesięcy temu i uznałem że będę na nim grał dopóki nie naucze się "wydawać" czystych dźwięków. Nie wiem czy to dobre podejście ale zauważyłem naprawde duże postępy. Denerwuje mnie natomiast to że na 6 kanale na wdech harmonijka wydje głuch dźwięk połączony z dziwnym piszczeniem. o dwójce już nie wspome. Nie wiem jak duże będzie to ograniczenie ale jestem dobrej myśli. Mam natomiast pytanie w jakim konkretnym momencie powinienem przerzucić się na coś lepszego?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-02-08, 16:58    Odp: [Hohner] Blues Band

Już :) . A tak naprawdę, kiedy poczujesz, że nie ma żalu wysupłać 7 dych na harmoszkę, a ta ogranicza Cię w stopniu, którego już nie akceptujesz. Nie ma określonych progów, że po miesiącu trzeba grać na tym, a za kolejne 3 na innym modelu. Samemu trzeba "wyczuć".
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoobselberg 

Wiek: 34
Posty: 8
Skąd: Rembertów
Wysłany: 2009-02-10, 12:01    Odp: [Hohner] Blues Band

z tego co zrozumiałem to honer special jest zbyt czuły jako następca bluesbanda. Mam przez to rozumiec ze najpierw powinienem kupic coś pośredniego?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-02-10, 12:09    Odp: [Hohner] Blues Band

Special nie jest "zbyt czuły", Jeżeli chcesz teraz kupić sobie coś lepszego niż BB, to można go jak najbardziej polecić. Możesz być tylko na początku nieco zdziwiony, że S20 reaguje tak szybko i lekko ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-22, 16:09    Odp: [Hohner] Blues Band

Co do Blues Bandów to znalazłem na YouTube rzecz niesłychaną! Występ świetnego harpiarza z Zachodniego Wybrzeża, czyli R.J. Misho. W ok. 40 sekundzie wyciąga z kuferka podłużne, biało niebieskie tekturowe pudełko, z drobnym czerwonym nadrukiem. Wyciąga z niego instrument i gra. Ale czy wiecie co to dokładnie za harmoszka? Ja wiem, to jest pudełko w jakim jeszcze kilka lat temu Blues Bandy były sprzedawane, sam mam gdzieś takie troszkę zdezelowane (usiadło mi się na nim). Panie i Panowie, takie czary można robić z Blues Bandem!

[youtube]B49DvrOySvQ[/youtube]
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-22, 18:16    Odp: [Hohner] Blues Band

Ja się właściwie zastanawiam czemu niektórzy uważają silverstara za lepszą harmonijkę niż blues band. Nie wiem. Silverstara trzeba rozegrać, jest jakaś nieforemna, podciągnąć na tym też trudno. A bluesband jak na tą cenę - miażdży silverstara - jest jakby od razu rozegrana, łądnie się podciąga, ma odpowiednie wymiary. I brzmi lepiej. IMO.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2009-03-23, 16:50    Odp: [Hohner] Blues Band

Ja stawiam jednak że jest to Special 20. Jakoś tak mi brzmienie bardziej pasuje.
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-23, 18:51    Odp: [Hohner] Blues Band

Może i Special, ale jak zapauzujemy ok. 42 sekundy to widać wyraźne, pudełko od Blues Banda :) . Ale co on tam w nim trzyma? :)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-23, 20:50    Odp: [Hohner] Blues Band

A swoją drogą - fenomenalna ilustracja, jaki wpływ na brzmienie elektryczne ma sam chwyt mikrofonu i jakie trzeba mieć brzmienie "z gęby", żeby dobrze zabrzmieć elektrycznie. Dedykuję tym wszystkim, którzy uważają, że "to" brzmienie zależy przede wszystkim od mikrofonu, wzmacniacza, instrumentu... A najbardziej dedykuję to - sobie :sad:
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-05-15, 15:09    Odp: [Hohner] Blues Band

Odświeżam temat ponieważ robiłem dla klienta customizację Blues Banda i przy okazji zrobiłem nagranie dźwięku .http://www.aeroarte.com/harp.htm . I stała się harmonijka łatwa w graniu i o nowym brzmieniu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Święty 

Posty: 4
Wysłany: 2009-05-28, 18:57    Odp: [Hohner] Blues Band

Cholerka , radzicie jak najszybciej przerzucić się na Speciala. Troszkę mnie to zaskoczyło nie powiem ;) Bo widzicie generalnie wychodzę z założenia że jak na biednym BB nauczę się szaleć na poziomie to z lepszym sprzętem i szlifami mój poziom podskoczy. Pytanie czy rzeczywiście to założenie jest błędne :P Dopiero co wpadł mi w ręce BB i choć zdaje sobie sprawę z tego że delikatnie mnie ogranicza jakoś nie widzi mi się szybka zmiana :x Co sądzicie na ten temat ? Rzeczywiście warto zmienić od razu ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-05-28, 20:50    Odp: [Hohner] Blues Band

Nie śpiesz się, chyba że szastasz kasą :) Ja do tej pory jak mam schowane w plecaku harmonijki gram sobie na bluesbandzie którego mam zawsze pod ręką przy kompie. Był nawet naprawiany i kanał 4 na wdechu wymaga więcej wysiłku ale nie widzę powodu żeby uważać, że bluesband ogranicza kogoś kto zaczyna. Przynajmniej nie w dużym stopniu. Da się robić podciągi itp, chyba że chcesz od razu robić jakieś overblowy i inne cuda. Ucz się póki wyraźnie nie odczujesz, że Cię ogranicza. Ani w samym graniu ani w szerokim pojęciu grania na harmonijce (posiadaniu/interesowaniu się harmonijką) nie trzeba pośpiechu. Z tym instrumentem i tak każdy powoli się zżywa.

PS: wady które wymienił hoobselberg to nie są wady konkretnie bluesbanda, tylko raczej typowe problemy z harmonijką u kogoś kto zaczyna.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-05-28, 22:40    Odp: [Hohner] Blues Band

Bluesband jest spoko! Ja sobie kupie jedną sztuke na wakację, co by goldenki na ogniskach nie psuć;], podstroi się BB do stroju mariyny i będze śmigać jak ta lala
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wojtekch 

Wiek: 26
Posty: 5
Skąd: Porąbka.
Wysłany: 2009-06-02, 07:00    Odp: [Hohner] Blues Band

Ja posiadam Silver Stara i jestem z niego nawet zadowolony :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba100ff 

Wiek: 33
Posty: 1
Skąd: Skrbeńsko
Wysłany: 2009-09-09, 13:50    [Pytanie] Blues Band czy warto na niej zacząć ?

Dostałem harmonijkę pod nazwą Blues Band. Natomiast nic nie wiem o harmonijkach i nie wiem od czego zacząć, czy jest to dobra harmonijka na sam początek. Mam nadzieję, że mi pomożecie co nie co:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Phantom_Blues 


Wiek: 42
Posty: 47
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-09-09, 13:52    Odp: [Hohner] Blues Band

To nie jest harmonijka tylko wyrób harmonijko-podobny. Przeszukaj forum, znajdziesz tu mnóstwo informacji jak zacząć.
_________________
-= Tombo Player =-
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu