Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Święty 

Posty: 4
Wysłany: 2009-05-27, 22:29    Harmonijka a Melodia.

Witam wszystkich bardzo serdecznie. :)

Nie przedłużając przechodzę do rzeczy. Dosłownie wczoraj w moje rączki wpadł standardowy BluesbanD - Hohner Internacional - Tonacja C bodajże. Ku ścisłości był to prezent co za tym idzie , nie wybierałem osobiście. Powiem szczerze złapałem bakcyla i od tamtej pory cisnę równo i nieustannie , dobrze się przy tym bawiąc. Moje pytanie brzmi - Czy da się tego typu sprzętem czysto i ładnie zagrać " 12 Bar Bluesa " ? O cóż temu człowiekowi chodzi zapytacie . Jak się chce to się da. ;) A no właśnie już tłumacze , chodzi mi o sam wydźwięk.

3 4 (3) 3 - Podstawowa czwóreczka za każdym razem i przy każdej próbie wybrzmiewa w moich uszach zdecydowanie za nisko :/ Co psuje jak mi się wydaje cały Bluesowy wydźwięk. Całkiem możliwe że to tylko i wyłącznie moja wina. Ot co chciał bym się upewnić i zapytać. Może istnieje jakiś manewr pogłębiający wydźwięk tak aby brzmiał bardziej w temacie. Dodam że opanowałem już kilka melodii a sama tonacja pasuje jak ulał pomimo iż są trudniejsze technicznie.


Przydała by się jakaś rada , bądź kop w dupę :]


Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-05-28, 00:03    Odp: Harmonijka a Melodia.

Bluesa 12-taktowego zagrać się da z powodzeniem.
Przyznam szczerze, że nie rozumiem do końca, co chciałeś przekazać w 2 części posta, ale to może wina późnej pory. Ten 4 kanał to, jak mniemam, brzmi za nisko nie tylko przy graniu bluesa, lecz także przy graniu melodii (na harmonijce w tonacji C dźwięk 4 to C, sprawdź z tunerem/gitarą/czymkolwiek, czy jest odpowiedni)? To by znaczyło, że harmonijka się rozstroiła i że trzeba sprzęt nastroić. Dalsze instrukcje we właściwym temacie. Ale jeżeli chodzi Ci o to, że dźwięk 4 nie pasuje, to po prostu zagraj inny, który uznasz za właściwy.
Natomiast pogłębianie dźwięku to już kwestia własnego brzmienia z gęby i sprzętu, bo, nie oszukujmy się, BB szczególnie w rękach początkującego rewelacyjnie nie gra. Na temat gęby już dużo napisano, ale w skrócie chodzi o to, aby obniżyć szczękę i ułożyć dłonie w odpowiedni kształt, aby komora rezonansowa miała dużą objętość i właściwy kształt.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Święty 

Posty: 4
Wysłany: 2009-05-28, 12:40    Odp: Harmonijka a Melodia.

[quote="petrolhead"]Ale jeżeli chodzi Ci o to, że dźwięk 4 nie pasuje, to po prostu zagraj inny, który uznasz za właściwy. [/quote]Dokładnie o to mi chodziło :P W sumie faktycznie źle to ująłem , w każdym bądź razie kombinuje już jak go pogłębić i wycisnąć z mej BB to co powinienem wyciskać ;)

[quote="petrolhead"]BB szczególnie w rękach początkującego rewelacyjnie nie gra. [/quote] Haa haa , wiesz mi nie chciał byś tego słyszeć.

Generalnie obawiałem się że BB w tonacji C po prostu nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniej tonacji na 4 do Bar Bluesa. Miło że moje obawy zostały rozwiane.


Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu