Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-05-26, 14:02    [GP III] HB V - wyniki i komentarze

Czas głosowania minął!
Pora ogłosić wyniki piątej edycji trzeciej serii HB. Oto i one:
I MIEJSCE - [b]Pulatom[/b] - 24 punkty
II MIEJSCE - [b]gofator[/b] - 18 punktów
III MIEJSCE - [b]aeroarte[/b] - 10 punktów
IV MIEJSCE - [b]Harry[/b] - 7 punktów

Gratuluję laureatom i zapraszam wszystkich do komentowania prac :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-05-26, 15:12    Odp: [GP III] HB V - wyniki i komentarze

Pulatom- moim zdaniem zagrałeś mistrzowsko jakby można dla jednego 5 to dostał byś 5+,bardzo mi się podobało . Ja czegoś takiego nie umiem zagrać ,chociaż po Twoim występie próbowałem i dlatego ,żadnych technicznych uwag nie piszę .
gofator - też fajnie /inaczej/ ,ale jakby nie było pełnej spójności z podkładem. Takie odniosłem wrażenie.
ja - cóż ,taka sobie melodyjka .Myślę ,że nawet przyzwoicie zagrana ,ale tylko tyle .Dziękuje Wszystkim za oddane głosy!
Harry- Rozmawialiśmy już o tym ,moim zdaniem jeszcze nie czas na improwizacje ,powinieneś tymczasem grać właśnie ''takie sobie melodyjki'' poznać harmonijkę i dopiero próbować ,korzystać z jej innych możliwości.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-05-26, 15:26    Odp: [GP III] HB V - wyniki i komentarze

Pulatom gratulacje wygranej, z mojej strony jedna uwaga, którą już znaszm ja bym dał tam więcej wibrata. ogólnie pomysł z Sonnym Terrym w tym ciężkim podkładzie wyszedł fajnie.
Aeroarte- zagrałeś ciekawie ale jak dla mnie brakowało akordów i tak jakoś bardziej folklorystycznie niż bluesowo
Harry- Brakuje jeszcze trochę zgrania harpa z podkłądem aczkolwiek czyste dźwięki opanowane masz. Wydaje mi się, że starsz się grać pod podkład a jeszcze wychodzi chaos. i też bym dodał wibrato przy długich dźwiękach ewentualnie jeden długi z wibratem zamiast tych przerywanych - jak długo już grasz na harpie?
i Ja - podobnie grałem ja Pulatom, gdyż on mnie natchnął swoją interpretacją. pozatym zawsze służy mi pomoca i podobnie gram jak On (dzięki Tomku za pomoc)
To tylko moje skromne zdanie, liczą się komentarze mistrzów na które czekamy :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-26, 16:21    Odp: [GP III] HB V - wyniki i komentarze

gratulacje dla zwycięzców. Pozwólcie, że nie będę się rozpisywał szczegółowo na temat pierwszych trzech prac.

Harry - zwolnij. Granie na maksa rozumiane jako granie bez przerwy i co tylko, to nie to. Wydaje się, że nie masz problemu ze znalezieniem odpowiednich dźwięków ale brak Ci pomysłu na całość. Improwizacja to takie "półoszustwo" - improwizujesz ale to co zagrasz jest samodzielną formą, musi mieć początek, koniec, temat główny, etc...
no i pamiętaj, że milczenie jest złotem.
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-05-26, 18:21    Odp: [GP III] HB V - wyniki i komentarze

Heh:) No tak nienajlepiej mi to wyszło, stwierdzam, że wręcz słabo.
Ale najpierw.
Pulatom - Stary, pozamiatałeś. Kiedy włączyłem Twoje nagranie... oj. Pierwsza myśl - Koleś jest kosmitą. Świetny pomysł, świetna gra, bardzo mi się podoba. Mistrzowskie zgranie z tematem;-)
Gofator- podobnie do pulatoma;) Też mega mi się podobało:) mniej akordów więcej pojedynczych, podoba mi się artykulacja:)
Aero - hm. Folkowo, ale w sumie pasuje do tematu:) Tylko to że subiektywnie nie podoba mi się granie w pierwszej pozycji:) I że czasem grasz jakby "obok" tematu, wypadasz z rytmu:)
Coby nie było że oceniam "a sam jestem słaby"
Otóż - Macie rację. za dużo jest "naćkane" dźwięków:) I tak trochę... bez sensu:) Jedyne co mogę dodać na moje usprawiedliwienie... myślę że prócz chwili na której wypadłem z rytmu poważnie, zagrałem w rytmie, i mieszcząc się we frazie.
Myślę, że moje błędy wynikają z tego, że dopiero uczę się "grać" do tej pory uczyłem się wymiatać - dzięki temu bez problemu podciągam dźwięki, myślę że nie fałszując ich, umiem odrobinę overblowy (nieużyte tu jednak) ogólnie sporo technik. jak słychać, praktycznie nie używam vibrato, a to dlatego że... nie umiem jeszcze :) Ale nie umiem używać, choć zrobić umiem:) Bo nigdy nie używałem, zacząłem dopiero teraz:) Przede szmat drogi a za mną kawałek bo gram krótko:)


Dziękuje za opinie, konstruktywną i jak najbardziej prawidłową krytykę - takowa uczą pokory:) Obiecuje się poprawić :)

Btw - na kiedyplanowana jest następna bitwa?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-05-26, 19:15    Odp: [GP III] HB V - wyniki i komentarze

Harry proszę napisz od jakiego czasu grywasz na harpie
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-05-26, 22:37    Odp: [GP III] HB V - wyniki i komentarze

Ok, zgodnie z prośbą. Na harmonijce nauczyłem się grać - praktycznie tylko wydobywać dźwięki, trochę podciągać dwa lata temu w ciągu, ja wiem, miesiąca. grywałem jakieś proste melodyjki folkowe dla wiejskiej grupy gitarowej przez jakieś jeszcze 2-3 miechy. Ale nie uczyłem się wtedy grać nic. po prostu pitoliłem;-) Przestałem grać potem i dopiero wróciłem do harmonijki w okolicach października/listopada/grudnia zeszłego roku;)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-05-27, 11:36    Odp: [GP III] HB V - wyniki i komentarze

Dziękuję za punkty i gratuluję wszystkim uczestnikom! Trochę zmartwiła mnie niska frekwencja w tej edycji i nieobecność "starych wyjadaczy" HB :| . Podkład był fajny, trudny może o tyle że trzeba było coś pokombinować w czterech "dodatkowych" taktach pod koniec każdego chorusa.

[b]Gofator[/b] - Fajne zastosowanie akordów, improwizacja dość uporządkowana, znajdujesz miejsce na przerwy i długie dźwięki z wibratem. Duży plus że starasz się ciągle stosować wibrato w grze, jest to chyba najlepsza metoda na rozwijanie tej techniki, nawet jak teraz nie brzmi za dobrze to z czasem zacznie niepostrzeżenie być coraz lepsze. Podciągi niezłe, z (2)'' radzisz sobie dobrze ale blue third do dopracowania, czasami albo obniżasz ją za słabo albo zeskakuje za nisko ale to też kwestia ćwiczeń.

[b]Aeroarte[/b] - I pozycja sprawiła że brzmi to inaczej niż u pozostałych, bardziej ludowo, czasem mi trochę góralszczyzną zajechało ;) . Wszystkie dźwięki czyste i pasujące do tonacji, dobra robota!

[b]Harry[/b] - Tak jak Koledzy napisali trochę za dużo dźwięków i "mieszania", przydałoby się w kilku miejscach porobić przerwy, trochę pobawić się przedłużanymi dźwiękami, akordami, dynamiką, wibratem itp. Brzmienie przesteru nawet fajne, na jakim sprzęcie to nagrywałeś?

Jeszcze raz gratuluję wszystkim i pozdrawiam, do nastepnej HB :harp: .


Tak BTW do kiedy mam zgłosić podkład do kolejnej edycji?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-05-27, 12:41    Odp: [GP III] HB V - wyniki i komentarze

Na mikrofonie z w66 zrobionym i wzmacniaczu peavey valve king;-)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-05-27, 16:03    Odp: [GP III] HB V - wyniki i komentarze

[b]Pulatom[/b], dobrze by było, gdyby dotarł do nas do końca tego tygodnia. Jeżeli to problem, zawsze mogę poprosić o pomoc Barta Łęczyckiego ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-05-27, 20:05    Odp: [GP III] HB V - wyniki i komentarze

Więc może ja się wypowiem z racji tego iż wziąłem udział w głosowaniu. Krótko:

[b]Pulatom[/b], zasłużone wzycięstwo. Świetne zgranie z podkładem i dobrze zaplanowany utwór. Twój styl Sonny'ego Terry i SBW II świetnie się tutaj sprawdził.

[b]gofator[/b], zagrałeś nieźle chociaż mnie nie powaliłeś. W paru miejscach w uszy ukłuło mnie mocne niezgranie z podkładem, które zabrzmiało jak fałsz. Ale ogólnie dobrze :) .

[b]aeroarte[/b], spodobał mi się Twój styl. Grałeś jakbyś dobrze znał podkład i utwór był przemyślany. Jak pisał Kuba, utwór powinien mieć początek, koniec i wątek główny. Moim zdaniem tego u Ciebie nie brakowało.

[b]Harry[/b], starałeś się ale podpisuję się pod opinią innych, że trochę przeszarżowałeś z tą improwizacją :D Ale fajnie zastosowałeś przester, który zagłuszył ten podkład, który osobiście bardzo mi się nie podobał :D

Pozdrawiam i do usłyszenia w następnej edycji HB.
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-05-27, 20:26    Odp: [GP III] HB V - wyniki i komentarze

Pulatom może sam zagraj coś na gitarce?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-05-27, 20:46    Odp: [GP III] HB V - wyniki i komentarze

[quote="aeroarte"]Pulatom może sam zagraj coś na gitarce?[/quote]

Ano właśnie myślałem żeby samemu nagrać podkład, mam nadzieję że w czwartek albo piątek bedzie już gotowy, tylko musi mi jeszcze wpaść do głowy jakiś pomysł :D .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-02, 21:36    Odp: [GP III] HB V - wyniki i komentarze

No to po długim oczekiwaniu ja napiszę :) . Wg kolejności, w jakiej były zgłoszenia:

Pulatom - Sonny Terry riff, wszystko fajnie chodzi i buja. Takie scyfryzowane brzmienie, ale pasuje. Powtarzanie jednej zagrywki działa transowo, ale troszeczkę Sonnego za dużo jednak. Najlepiej grać tak, żeby pozostawić niedosyt, gdybyś ciut więcej dał czasu na oddech dla słuchacza było by jeszcze fajniej. Podoba mi się prostota tych zagrywek, gdzie nie leci akord podstawowy i wypełniasz je prostymi ale "żrącymi" riffami. No i oczywiście świetne odnalezienie się w podkładzie, kiedy akord się zmienia, to Ty też zmieniasz nieco grę. O to właśnie chodzi. Praca naprawdę mi się podoba!

Gofator - na początku uwaga techniczna. Niektóre podciągi, ale i część naturalnych dźwięków wydaje się jakbyś je wyrywał z harmoszki. Przez to podciągi wychodzą zbyt głębokie i wymęczone. Ale podoba mi się, że starasz się, żeby wszystko bujało i zwykle się udawało, do tego dobry pomysł z tym przekładańcem akordowym. Mądrze też poruszasz się przy zmianach akordów. Dzięki temu sporo się dzieje, tworzysz fajne zagrywki. Do tego wibrato słyszałem gardłowe. Też kawałek dobrej roboty zrobiłeś.

Aeroarte - pierwszopozycyjnie i folkowo się zrobiło. Fajna melodyjka :D . Równiutko siedzi. Mało podciągania i bluesowania, ale na biesiadkę jak znalazł. No i zdecydowana poprawa w brzmieniu w porównaniu z tym, co kiedyś mogliśmy słuchać. To nie tyle improwizacja, co jak już nadmienił Trojden, kompozycja! Wszystko fajnie się uzupełnia z tłem.

Harry - przester jest trochę zbyt cyfrowy na moje ucho. Przez to gdy grasz akord wychodzi coś wręcz heavy metalowego. Jednak pokazuje, że masz całkiem przyzwoitą gębę, bo wtedy, gdy nie robi się ta "pulpa akordowa" to słychać sporo dołu, porządne oddychanie. Czasami wydaje mi się, jakbyś pod koniec riffu się zgubił i przestał grać, bo nie wiesz co dalej. Niemniej jest pozytywna energia, coś jak główna zagrywka, która odpowiednio modyfikowana buja. Czuć feeling i emocje, a wręcz momenty iście szaleńcze :) . Czyli jest dobrze :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu