Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-08, 21:42    Odp: Instrumenty

[quote="Harry"]Śpiewam:D[/quote]

To podziel sie swoja wiedza na ten temat, np. dziale wokal, bo ja tez chce nauczyc sie tej sztuki, ale za nic nie moge. Prowadz mnie :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-08, 22:02    Odp: Instrumenty

Hah - ok;-) Nie jestem wybitny ale coś potrafię myślę:) Zobaczę, może coś mogę uzupełnić;-)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SŁAWOMIR 

Posty: 8
Wysłany: 2009-03-09, 19:12    Odp: Instrumenty

to i ja coś od siebie ;)

gram na organach kościelnych już kilka lat do tego śpiewam - w domu pianio, 2 gitary i jakieś czasami przelotnie instrumenty
kiedyś grałem na gitarze klasycznej (z nut oraz akordowo) czasami łączyłem proste zagrywki z harmonijką. Teraz na gitarze regularnie gra tylko żona :)

Chciałbym grać na saksofonie, skrzypcach (kiedyś nawet próbowałem, ale tylko na tym się skończyło) itd itp .... :)
Podobają mi się też inne instrumenty, ale to chyba jak każdemu ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-03-19, 15:26    Odp: Instrumenty

Przede wszystkim gram na klawiszach wszelkiej maści: fortepian, organy kościelne i elektroniczne, syntezatory, keyboardy oraz akordeon klawiszowy. Poziom gry na tych instrumentach mogę określić jako profesjonalny, gdyż zajmuję się tym zawodowo i posiadam stosowne wykształcenie.
W następnej kolejności jestem w stanie obsłużyć rozmaite "strunowce" - gitarę, bas, ukulele barytonowe, oraz skrzypce (na akademii dorwałem się raz do kontrabasu i też dalem radę) - tu gram już bardziej na poziomie amatorskim, niemniej jednak bluesa jestem w stanie zagrać na każdym strunowcu :)
Trzecia, najmniej opanowana przeze mnie grupa instrumentów to dęciaki - gram na harmonijce :harp: , flecikach prostych, trochę na poprzecznym (raz próbowałem), fletnia pana (słabo) i to chyba wszystko w tym temacie.
Perkusyjne - wydawałoby się że stukać każdy może, a mi paradoksalnie nie idzie to w ogóle - zero koordynacji.
Ostatni instrument to "vox humana" czyli mój własny głos - podobno jest niezły, ale jakoś trudno ujawnić mi go na trzeźwo, chyba że przepuszczę go przez KAZOO :)
Mam nadzieję że nie zanudziłem...
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cowboy 

Wiek: 33
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-05-04, 10:15    Odp: Instrumenty

[quote="papciopawcio"]na tin whistle gram muzykę irlandzką...[/quote]
Gdzie można to kupic? Bo zabiło mnie jego brzmieie :)
Co by nie robic offtopu to ja gram na gitarze elektrycznej, akustycznej no i na harmoszce oczywiście ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-05-05, 21:20    Odp: Instrumenty

Ja brzdąkam na bo diddley z 1 struną, nie umiem za dobrze ale fajnie się na tym brzdąka.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-05-07, 21:34    Odp: Instrumenty

Pogrywam sobie na gitarze klasycznej od ok. roku. Nazwa gitary jest mylna, muzyki klasycznej na niej nie gram. Służy mi ona raczej do grania akordowego/ogniskowego. Kupiłem klasyczną, bo na dobrą akustyczną mi nie starczyło (klasyki są trochę tańsze). Od niedawna gram również na elektrycznej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kazo 

Wiek: 34
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-05-12, 12:03    Odp: Instrumenty

Ja swojego czasu grałem na keyboardzie, przez parę lat, aktualnie już nie posiadam sprzętu :) czasem też pitole na gitarze klasycznej ( jak brat przywiezie ), i pare prostych rytmów umiem wystukać na perkusji :P Czyli można powiedzieć, że 'liznąłem' kilku instrumentów.
_________________
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-06-24, 16:34    Odp: Instrumenty

Ja gram przedewszystkim na fortepianie, bo uczę się w szkole muzycznej (w domku pianino). Pogrywam sobie też na basie, gitarze klasycznej i od niedawna na organach kościelnych. Próbowałem też na trąbce z mizernym skutkiem (miałem na nią zajawkę gdy również zaczynałem na harmoszce, jednak ta druga wygrała oczywiście :P ). Śpiewać nie lubię aczkolwiek ostatnio zostałem poproszony w naszym małym zespole (gdzie gram na basie) żebym śpiewał też :D Ale jak kilku innych forumowiczów chciałbym grać na wszystkim!! :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-07-16, 11:58    Odp: Instrumenty

zaczynalem jak kazdy chyba chlopak na gitarce ale na to w ogole nie starczylo motywacji , potem gralem jakis rok na basie i troche szkoda , ze juz nie gram ale czuje , ze harmonijka to jest moj instrument :)

poza tym jak dla mnie super jest saksofon , tylko ja jestem raczej malej postury ciala i nie wiem czy nie trzeba byc raczej "pulchnym" do tego . Wszyscy dobrzy gracze , ktorych sie tam oglada to raczej tacy sporawi faceci , czesto troszke grubawi. Tzn. wiem , ze na pewno kazdy kto oddycha moze grac tylko chodzi mi o to czy budowa ciala moze przeszkadzac w byciu pr0 bo jak juz zaczne to bede katowal do upadlego :P P

pozdro
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-16, 20:35    Odp: Instrumenty

[b]hoOn[/b], nie każdy chłopak zaczynał od gitary, ja np. nie. Chciałem kupić, ale jakoś się odwidziało. Co do saksa, mam znajomego saksofoniste, który jakoś nie grzeszy gabarytem (niewysoki i szczupły do tego), a gra mu to przyzwoicie. Trzeba spróbować! :)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
colt92 

Posty: 41
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-08-20, 15:53    Odp: Instrumenty

Ja jestem przeciętny gabarytowo i gram na saksie 5 rok a zemną na lekcje chodzi gość który chodzi do 3 klasy podstawówki więc żeby grać na saksofonie nie trzeba być grubym i wysokim ot co
_________________
uwaga teren prywatny
zła harmonijka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jamochuon 


Wiek: 32
Posty: 7
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2009-09-12, 20:25    Odp: Instrumenty

Mam gitarę elektryczną i klasyczną. Hendriksem to ja nie jestem, tym bardziej, że gram raczej od niedawna, ale mogę wyjść na miasto, usiąść na chodniku, grać i się nie ośmieszyć, a nawet coś zarobić :P
_________________
In the beginning, back in 1955, man didn't know 'bout a rock'n'roll show 'n all that jive. The white men had the schmaltz, the black men had the blues. No one knew what they was gonna do!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Winhelp 


Wiek: 31
Posty: 9
Skąd: wziać na piwo?
Wysłany: 2009-10-01, 21:40    Odp: Instrumenty

Hm, widzę że na forum sami multiinstrumentaliści ;) Ja poza harmonijką nie gram i nie grałem na niczym.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-01, 21:43    Odp: Instrumenty

[img]http://www.minigunmen.net/images/454569/diddley_hwk.jpg[/img]

Dawałem to już w sumie w galerii naszych instrumentów. Na tym można nie tylko bluesa poszarpać ale i jakieś country. Polecam ten instrument, prosta deska, struna i gramy. Można nawet pudło z puszki zrobić. Ta moja to już efekt dłuższej ewolucji :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sylvan 

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-10-07, 18:55    Odp: Instrumenty

Głównie to gitara klasyczna i elektryczna (widac na zdjeciu też chwytak na harpa, speciala 20 i chromatyka starego niemieckiego jakiegos z hohnera;P)
[img]http://photos.nasza-klasa.pl/3581734/28/other/std/af8d9b9e09.jpeg[/img]
a o to mój skromny pedalboard (jest delay, sa efekty modulacyjne,killswitch i wah wah)
[IMG]http://img223.images...rd.th.jpg[/IMG]
Ostatnio zafascynowany początkami bluesa i jazuu skonstruowałem własny washboard - [IMG]http://img96.imagesh...rd.th.jpg[/IMG]
gra sie naparstkami na tym lub pałeczkami lub łyzkami ;d w sumie jest dużo sposobów ;D

Poza tym mam mały bebenek na którym czasem sobie postukam ale to bardziej w formie zabawy, tak samo klawisze mam ale w sumie nie ucze sie na nich grać a mam po bracie ;p

No i harmonijka oczywiscie ;]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blake 


Wiek: 31
Posty: 183
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-10-20, 21:03    Odp: Instrumenty

Ja to bardzo chcę się nauczyć naprawdę porządnie grac na harmoszce (chociaż ostatnio to mnie pewność opuszcza co do moich zdolności harmonijkowych :/ ) oraz śpiewać w zespole blues rockowym :D

Już nawet z kumplem ustaliliśmy, że nasz zespół oficjalnie rozpocznie działalność w maju. Powód jest prosty- nie mamy jeszcze perkusisty i basisty :/
_________________
"Shinobi, który nie przestrzega zasad jest nazwany śmieciem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kubzero 

Wiek: 30
Posty: 7
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-07, 20:28    Odp: Instrumenty

Chcę grać na dudach! Wiem, ze to moze nie jest bluesowe i brzmi jak zarzynany kot, ale na ma dusze. I w ogóle cały orginalniejszy sprzet do grania jest super. Wczesniej grałem troche na harmoszce (mniejszej i uboższej wersji akordeonu), pianinku i pobrzdękiwalem na gitarce.

No i oczywiscie drumli i harmonijce. Co do drumli przyszedl mi do dlowy pomysl podlaczenia do niej przetwornika elektromagnetycznego z gitarki elektrycznej. I pojawia sie moje pytanie: czy jest tu osoba ktora podjełaby się wyprodukawania takiego cuda? Problematyczne mogloby byc podlaczenie calego sprzetu(umiejscowienie przetwornika) i zarazem zachowanie jego porecznosci. I czy na takiem sprzecie moznaby w ogole grac ? W koncu przy graniu na drumli nie zmieniamy czestotliwosci drgania "języczka".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-08, 22:01    Odp: Instrumenty

Ale zmianami komory rezonansowej, czyli gardła, zmieniamy układ harmonicznych. To chyba też by chwyciło ;D .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Dadu$ 

Wiek: 33
Posty: 2
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 2010-02-09, 01:42    Odp: Instrumenty

Gram na gitarze klasycznej (tzn. grałem :P ), i na gitarze basowej. Z harmonijką spotkałem się jakieś 4 lata temu ale niestety szybko się zniechęciłem. Ostatnio jakoś mnie wzięło na harpa i jestem ;)
Bardzo chciałbym grać na pianinie, ale to może za kilka lat..

P.S
Mam w domu jeszcze Djembe, ale nie korzystam :oops:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-02-10, 22:51    Odp: Instrumenty

[quote="kubzero"]Co do drumli przyszedł mi do głowy pomysł podłączenia do niej przetwornika elektromagnetycznego z gitarki elektrycznej. [/quote].
Kolego, czy przetwornik z gitarki nie wydaje ci się trochę za duży do tych celów? :D
Ja bym tam "wkleił" raczej coś malutkiego np. przetwornik piezo od skrzypiec taki, co się pod podstawkiem przykleja.
Ale tu musisz się przygotować na nie za tani element. Nowe przetworniki są drogie i chodzą od 150 zeta wzwyż.
Można ew. wykombinować przetwornik piezo z innych urządzeń elektronicznych i zaadaptować go metodą prób i błędów.

Ale to już inny temat.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-02-11, 12:50    Odp: Instrumenty

Ja to bym wolał nie brać w zęby masy z takiego urządzenia :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2010-02-11, 12:58    Odp: Instrumenty

[quote="Felix"]Co do drumli przyszedł mi do głowy pomysł podłączenia do niej przetwornika elektromagnetycznego z gitarki elektrycznej. [/quote]

Takie coś absolutnie nie zdałoby egzaminu, na wyjściu miałbyś tylko czysty dźwięk o częstotliwości języczka, w dodatku bardzo ubogi w harmoniczne (zmiana dźwięku w drumli to niuanse w przepływie powietrza, a nie drgania stroika, podobnie zresztą jak w harpie). Przetwornik piezo byłby poręczniejszy, ale efekt dźwiękowy prawdopodobnie ten sam :P .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-02-11, 15:14    Odp: Instrumenty

Witaj Pulatom!
Ja nie napisałem tego co zacytowałeś - cytujesz to, co napisał [b]kubzero.[/b]. :(
U mnie było o piezo przetworniku.
Co do drgań powietrza to pewnie racja, ale cóż poteoretyzować można.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2010-02-11, 15:48    Odp: Instrumenty

[quote="Felix"]Witaj Pulatom!
Ja nie napisałem tego co zacytowałeś - cytujesz to, co napisał kubzero.. :( [/quote]

Sorry, coś z cytowaniem. A jeśli chodzi o nagłaśnianie tym sposobem to nie teoretyzuję, tylko sprawdzałem w praktyce :D . Nie da się odtworzyć dźwięku np. harmonijki "łapiąc" tylko drgania stroika, na początku myślałem że to wina przetwornika, ale potem sobie uświadomiłem że drganie stroika = ton podstawowy + kilka mniej ważnych harmonicznych, a drgania "słupa" powietrza wokół stroika = większa reszta harmonicznych (czyli de facto całe brzmienie instrumentu, jak z nagrania z harmonijką wytniemy dźwięk podstawowy to stracimy naprawdę niewiele z brzmienia). A to wyłapie tylko mikrofon :) .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bodzio 

Posty: 17
Wysłany: 2010-04-24, 18:46    Odp: Instrumenty

Ja gram na Gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej. Myślę jeszcze o nauce gry na wielu instrumentach m.in. perkusji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2010-11-08, 18:19    Odp: Instrumenty

Widzę, że dawno pisane w tym temacie nie było, pozwolicie, że zdmuchnę te kurze i odświeżę temat. :)
Na harmonijce gram od ponad roku, w miarę możliwości korzystam z rad osób grających lepiej ode mnie. Oprócz tego brzdękam na gitarze akustycznej, tak dla rekreacji np. przy ognisku, uczę się grać już od paru miesięcy. W tym wypadku moim nauczycielem jest internet, a raczej ludzie którzy publikują filmiki instruktażowe itp. ;)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kacperRz 


Wiek: 29
Posty: 41
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2010-11-08, 19:45    Odp: Instrumenty

Cajon
bas
didgerido
klasyczna gitara
;)
_________________
"Korzystaj z życia zanim życie wykorzysta Ciebie
Bo nic nie daje takiego haju jak ROCK&ROLL"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-11-08, 19:53    Odp: Instrumenty

To i ja zaktualizuję:
harmonijka
gitara w szerokim pojęciu
pianino (już niedługo, jak tylko nastroję, narazie się bawię)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-03-06, 22:46    Odp: Instrumenty

No to i ja się pochwalę, chociaż raczej nie ma za bardzo czym. Skończyłem szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu, ale Chopinem nie jestem i nigdy nie będę :D Już niedługo przerzucam się na organy (DSO w Rzeszowie). Z instrumentów, które chciałbym choć trochę liznąć, wymienię gitarę basową i skrzypce ;D

PS. Ale nr 1 na mojej liście zajmuje rzecz jasna harmonijka... :harp:
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu