Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Zeely 

Wiek: 32
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-05-11, 22:25    Jaka harmonijka najlepsza pod każdym względem?

Jeżeli brało by się pod uwagę wszystkie bluesowe harmonijki jakie są ogólnodostępne w sklepach (choćby internetowych) to która z nich (nie patrząc na tonacje) jest najlepsza pod względem wykonania, komfortu gry oraz dźwięków? Nie jest to pytanie jaką harmonijkę powinna wybrać osoba na jakimś tam szczeblu nauki lecz prosił bym o informacje o najlepszym instrumencie tego typu z pośród wszystkich, tak więc proszę także nie patrzeć na cenę...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-12, 10:52    Odp: Jaka harmonijka najlepsza pod każdym względem?

Krótka odpowiedź. Nie ma takiej! Przyczyna prosta. Gra na instrumencie to sprawa szalenie indywidualna, także bardzo subiektywny jest wybór instrumentu. To co jednemu się szalenie podoba i ubóstwia, drugiego przyprawi o zgrzytanie zębów. Jeden kocha strój równomierny, drugi nie ścierpi jego brzmienia w akordach. A nawet sama geometria pokryw może w zależności od budowy anatomicznej grajka być bardziej, lub mniej wygodna. Taki dylemat można rozpatrywać tylko w ujęciu subiektywnym. Dla mnie najlepszą harmonijką, spośród tych, które ogrywałem jest Marine Band Deluxe. Choć jak wiadomo, nigdy nie wiadomo co w gębę wpadnie i jak się upodobania zmienią.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-05-12, 12:23    Odp: Jaka harmonijka najlepsza pod każdym względem?

takie pytanie jest kompletnie bez sensu...
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-05-24, 22:36    Odp: Jaka harmonijka najlepsza pod każdym względem?

Racja, troszkę pytanie mija się z rzeczywistością ale nie zaszkodzi polecić na zasadzie "na jakiej grało mi się najlepiej".
Ja muszę powiedzieć, że do tej pory najlepiej gra mi się na Hohner Pro Harp.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Adamd87 

Wiek: 36
Posty: 57
Wysłany: 2009-10-07, 00:13    Odp: Jaka harmonijka najlepsza pod każdym względem?

No to ja od siebie dodam ze gralem juz na silver starze, specjal 20, ale najlepsza harmonijka dla mnie jest seydel blues session (standard, ze wzgledu na cene:) ) dzwiek wydobyw sie jeszcze latwiej niz w specjal 20, podciagi w sumie tak samo latwo ida, i harmonijka swietnie w lapie lezy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu