Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Wiewior 

Wiek: 31
Posty: 11
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2007-09-08, 13:43    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

No to ja przepraszam za swoje zachowanie. Nie chcialem, zyskac miana takiego forumowego cwaniaka. Obiecuje juz nikogo nie poprawiac.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-09-08, 15:06    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Nie chodzi o samo poprawianie... raczej o to "jak poprawiasz" ;) W każdym razie cieszę się (jako osoba z ekipy zarządzającej forum), że napisałeś ten post wyżej :)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-09-09, 16:00    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Gunsi!
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-09-09, 17:06    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Pain of Salvation
Dream Theater
Riverside (polskie, tego jeszcze nie słuchałem długo, ale zamierzam)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-09-10, 11:58    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Rockowo - Pink Floyd, Jimi Hendrix, Allman Brothers Band, Cream,
The Who, Queen, Radiohead, RATM.
Punkowo - The Clash i The Stooges.
Metalowo - pomidor :P
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2007-10-19, 14:37    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Punk i rock to są też moje ulubione gatunki.
Polecam w szczególności Bad Religion (moim zdaniem najlepsze są albumy wydane po 1993r.), 7 Seconds, jak ktoś lubi hardcore, Offspring też niezły. Z polskich zespołów to Eye for an Eye i The Hunkies (swojsko brzmiące nazwy, co nie :] ) . Oczywiście też Kazik i Kult.
Z mniej agresywnego rocka to Guns&Roses (album "Use Your Illusion" jest w moim mniemaniu genialny), taki zespół jak Tenacious D (teksty dość wulgarne i płytkie, ale za to nawet śmieszne). Deep Purple też niczego sobie.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-19, 17:47    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Rockowo - Guns&Roses, Red Hot Chili Peppers
Punkowo - Sex Pistols, Bad Religion, the Offspring, ostatnio nawet mi się spodobało Rise Against
Metalowo - nie mam pojęcia :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Semaphor 

Wiek: 30
Posty: 21
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-10-28, 22:14    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Sygi napisał/a:
Pain of Salvation
Dream Theater
Riverside (polskie, tego jeszcze nie słuchałem długo, ale zamierzam)


Ooo DT sluchasz ? rzadka przypadłość :) U mnie Dream Theater króluje , Pain of Salvation od czasu do czasu , Alter Bridge i Nickelbacka bardzo duzo , Dżem ( i z Ryśkiem i z Balcarem ) co tam jeszcze...kiedys bardzo dużo Death Metalu ( jak Arch Enemy , Opeth )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-10-31, 21:29    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Jeżeli chodzi o mnie to ja preferuje polskiego punka. Uliczny Opryszek, The Analogs, KSU, Siekiera,
A oprócz punk z Polskich zespołów ubóstwiam KNŻ, Kult no i Lao Che (Narazie mają 2 płyty ale zespół jest genialny nie do zaszufladkowania).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mkorbi 

Wiek: 35
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-23, 15:03    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Punk, Rock i co wpadnie w ucho.
Głownie ksu, Farben Lehre, SDM, komety, smashing pumpkins, radiohead, koniec świata, akurat, cela nr 3, kult, armia, my diet pill, maximo park, republika, lao che, kult
czasem troche clubowej etc z listy współlokatora, mattafix
i dużo różnych.
_________________
Ten jest najlepszym muzykiem, kto się najlepiej bawi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
njord 

Posty: 18
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Bromberg
Wysłany: 2008-02-28, 14:01    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Rock, punk mniej, metal. Ot co. The Doors, Janis Joplin, Led Zeppelin słuchałem mając ok. 7 lat i słucham nadal. Punku zbytnio nie lubię, lecz od czasu do czasu lubię posłuchać sobie Exploited czy Dezertera. Kazika, Kult, Buldoga oczywiście uwielbiam :]
Lubię posłuchać Black Sabbath czy też Turbo. Zostaję mi jeszcze wspomnieć o tym,
że lubię black metal, czyli jak to ludzie "piknie" nazywają szatańską muzykę - z blacku
lubię Burzum, Darkthrone, stary Mayhem (do morderstwa Euronymusa), Satyricon.
Praktycznie słucham wszystkiego począwszy od klasycznego rocka do black metalu.
Nie uznaję za to tworów takich jak poprock, poppunk i innych chłamów. Nie trawię też
Linkin Park, ale to już inna historia.
Pozdrawiam, njord.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bulla2 

Wiek: 33
Posty: 31
Skąd: Gryfice
Wysłany: 2008-03-20, 21:35    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Rockowo: The Doors, Pearl Jam, Led Zeppelin, Faith No More, Cream, Nirvana
Metalowo: Gorgoroth, Venom, Vader
Rastowo: Marley

pozdrowienia
_________________
Bulla2
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-23, 03:34    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Ostatnio słucham Dropkick Murphys. Świetne połaczenie punka, piosenki żeglarskiej i tradycyjnej muzyki Celtyckiej. Naprawde polecam bo warto znać. Jedyny w swoim rodzaju. Jeden z kawałków któe daje poniżej był saoundtrackiem do filmu infiltracja. Nie przeciętny zaspół naprwde. warto się zapoznać, tutaj daje 2 z lepszych ich kawałków:

http://www.youtube.com/watch?v=x-64CaD8GXw
http://www.youtube.com/watch?v=Nf-Y3yG8N_Q
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-23, 21:55    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

binek napisał/a:
Ostatnio słucham Dropkick Murphys.


Słuchałem też ostatnio tych gości i uważam, że rzeczywiście są nieźli ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marvin999 

Wiek: 33
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-31, 23:44    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Kiedy ja ostatnio Metalu słuchałem.. hmm... ale i tak rządzi Slayer (south of heaven)!! In Flames :D miodeczek w uszach :D

http://pl.youtube.com/watch?v=0AYvD6sLdeQ

Jak by ktoś wiedział co to za zespoł w tle to dziękuje bardzo i prosze i informacje :D

Tak btw fajne :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-05-07, 21:30    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

W gatunkach słuchanej muzyki staram się nie ograniczać, jedynie nie jestem w stanie słuchać muzyki typu techno/hh/rap. Słucham metalu, rocka, bluesa, muzyki klasycznej. Jeśli chodzi o ulubione zespoły to zapewne wymieniłbym Metallice, Black Sabbath, Guns N' Roses, AC/DC, RHCP, Vader (czasami), Apocalyptica, Jimi Hendrix (czasami), Santana (sporadycznie), Eric Clapton, Cream, Sonny Boy Williamson, Dżem, Jacek Kaczmarski, Bob Marley (sporadycznie). Z muzyki klasycznej najbardziej przypadają mi do gustu symfonie.
Ostatnio zmieniony przez robal 2009-05-08, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-05-07, 21:55    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Rockowo to bywa tak, że mam faze na jakiś zespół, słucham cały czas, a po pewnym czasie, gdy znam już piosenki wracam tylko do tych ulubionych, sporadycznie przesłucham album w całości i dalej słucham czegoś innego bogatszy o nowe rytmy :) Akurat faza jest na Jethro Tull, a do tego co wracam i uwielbiam to Led Zeppelin (plakat na ścianie ciągle wisi i wisieć będzie bo chętnie wracam do ich piosenek), ostatnio rzadziej The Beatles, ale swego czasu słuchałem namiętnie :) Klasyki rockowe takie jak Queen i Styx. Trochę z spokojniejszych takich jak Simon i Garfunkel, albo Simply Red, a z nowszych Franz Ferdinand czy niektóre piosenki Queens of the Stone Age :) Z polskich Elektryczne Gitary rox xD AAAAA zapomniaem o Santanie :D I właściwie mógłbym wymieniać dużo, dużo więcej, bo było naprawdę sporo zespołów, które przez pewien okres miały miano mojego ulubionego :) I wielu bardzo ważnych tu nie wymieniłem, ale już i tak za dużo się rozpisałem xD

Punkowo szanuję i podziwiam Bad Religion, Pennywise, The Offspring, czyli to co koneserz punka uznają za kalifornijski 'czysty' punk xD Z polskich Farben Lehre piosenki strawię :)

Metolowo tu sprawa wygląda bardziej ubogo xD Motorhead, lecz póki co niewiele, bo czasu nie było. Iron Maiden troszkę, Black Sabbath bardziej mniej niż troszkę :oops: Kobong kilka piosenek swego czasu słuchałem, ale krótko - jednakże będę musiał wrócić do tego zespołu i zapoznać się z dyskografią :) AAAAha i Rammstein, gdy poznałem płytę na wylot - malowałem okna u wujka przez tydzień i słuchałem tylko 3 płyt, które wydały mi się ciekawe - Claptona, Sting i właśnie jedna Rammsteina - znam je teraz wsystkie na wylot xD

Ojjej ale mi się napisało xD Jak ktoś dotrwał do tego momentu to jestem pełen podziwu :) Pozdrówka! A co do terminów koncertów jak to było proszone w pierwszym poście to Jethro Tull w Warszawie 1 września (doczekać się nie mogę :D ), jakoś chyba w listopadzie w Spodku Rammstein chyba, za miesiąc w Gdyni na Opener Festival gra Arctic Monkeys i the Kooks o ile sie orientuję, ale nie idę, bo osobiścię zainteresowany nie jestem :P

Jaaa właśnie napiałem najdłuższego swojego posta ever xD
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MasterV 

Wiek: 31
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-30, 11:49    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Jeśli chodzi o Rocka i Punk to trudno mi się wypowiedzieć, bo praktycznie tej muzyki nie słucham. Z Rocka to może trochę Rolling Stones, Black Stone Cherry, Saxon i innych sław lat 70 i 80. Cóż jeśli chodzi o metal, to pomimo zafascynowania bluesem, właśnie metal stanowi dla mnie tą jedyną muzykę... Cóż w końcu prawie każda muzyka rozrywkowa XX wieku wyewoluowała z bluesa :D Jeśli chodzi o metal to słucham tak "zwykłych", jak i ekstremalnych gatunków. Zespoły? Behemoth, Metallica, Raging Mob (trash z Chin), Mad Ball, Frontside, Vader, Arch Enemy, Iron Maiden i inne... Łatwiej mi powiedzieć że nie słucham gothic metalu, symphonic metalu i true norvegian black metalu :P
_________________
People should not be afraid of their goverments.
Goverments should be afraid of their people.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-12-30, 22:54    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Ja sobie zapodałem dzisiaj Nirvanę :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jania.k 


Wiek: 30
Posty: 5
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2009-12-31, 18:03    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

O tak, Nirvana, mój ulubiony zespół :D Ale słucham też Kultu; Prodigy, choć to całkiem inny gatunek; i Metallic'i oczywiście :P

P.S. Metallica 16 czerwca 2010 w Warszawie :]
I jeszcze chcialbym sie ze wszystkimi ładnie przywitac na tym forum :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
antek95 

Posty: 22
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-02-04, 12:15    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

punkowo - KSU, Dezerter
rockowo - Kult, KNŻ
poza tym Armia, SDM, Dżem, cztery refy.
i oczywiście Jacek Kaczmarski razem z Łapińskim i Gintrowskim.
_________________
...a mogliśmy mała, razem świt witać po kolana w rosie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Dadu$ 

Wiek: 33
Posty: 2
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 2010-02-09, 01:28    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Widzę ze sporo punków tu siedzi ;P Ja z tego gatunku trawie tylko KSU..
Metal jest moim życiem, słucham tej muzyki praktycznie od samego urodzenia ;P A wszystko za sprawą mojego sąsiada, który odkąd pamietam puszczal mi Metallice, Burżum czy Slayera. Moje ulubione zespoły to Death, Estatic Fear, Empyrium, Opeth, Nile, Burżum i Slayer. Jeśli chodzi o gatunki to ubóstwiam Doom Metal.
Oprócz metalu lubię muzykę klasyczna, blues i reggae (chociaż sporadycznie słucham).

Last
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szywro5

Posty: 2
Wysłany: 2010-04-28, 14:59    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

-Metallica :D ,
-Hunter :viva: ,
-Black Sabbath,
-Guns&Roses,
-Slayer,
-Dżem,
-TSA,
-KSU,

I dużo innych(te lubię najbardziej.)

[ Dodano: 2010-04-28, 16:01 ]
[quote]Oprócz [u]metalu[/u] lubię [u]muzykę klasyczna[/u], blues i reggae[/quote]

Duża rozbierzność :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-04-28, 17:30    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Punkowo: przede wszystkim polski, większość (wszystkie?) zespoły które obiły mi się o uszy już widziałem w tym temacie, jak również nurt oi!, ale szczególnie przypodobałem sobie Brudne Dzieci Sida. Ponadto Die Toten Hosen i Sex Pistols, a jakże.
Metalowo: Rammstein, Metallica, Apocalyptica, różne zespoły skandynawskie (nazw dokładnie nie pamietam, nie chce poprzekręcać), Turbo, Kat, sporo innych.
Rockowo - Motorhead. Poza tym zespoły tworzące raczej przed moimi narodzinami - Led Zeppelin, The Who, Hendrix, Janis Joplin.

Poza tym HEY, SDM, Dżem (z Ryśkiem), różne starsze kawałki Maanamu, Perfectu... Wszystko zależy od nastroju :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-09, 16:00    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

W punku bardzo dobrze stoi Hiszpania i Ameryka Południowa. Naprawdę dobre kawałki. (jak na punk oczywiście ;) )

Jeśli o polski chodzi to raczej scena HC.

A tak swoją drogą punku słucham praktycznie tylko na koncertach, w domu wole "bardziej ambitną" muzykę.
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wicek 

Wiek: 29
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-06-10, 14:14    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Ja metalu nie słucham, rocka rzadko więc nie mam jakiegoś ulubionego zespołu. Z punku ulubione zespoły to Dezerter, Leniwiec, Nauka o Gównie. No i The Analogs ale to nurt oi!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
agnieszka 

Posty: 24
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2010-10-15, 15:08    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Witam wszystkich forumowiczów. Miło się czyta Wasze sprzeczki i nie sprzeczki... ;)
ale czas przejść do tego, abym i ja coś dodała od siebie.
Słucham mnóstwo polskich zespołów. Zagraniczne także, dlaczego by nie, ale po prostu do polskich mam sentyment, wiadomo jaki. ;)
Bardzo lubię słuchać Kasię Nosowską. Jej barwa głosu jest po prostu piękna. Stare piosenki Chylińskiej są niezłe. KAZIK wymiata ponad wszystko. Uwielbiam jego mądre, życiowe teksty piosenek... Myślę, że DŻEM, to klasyka (chodzi mi o podstawę tego rodzaju muzyki, żeby mnie nikt nie zrozumiał źle) i nie da się ich nie słuchać lub nie znać ani jednej piosenki. Uwielbiam piosenki starego Kukiza, za czasów, gdy był zespół PIERSI. Ich teksty piosenek, to dopiero coś... Uwielbiam tą szczerość. :D Od wakacji 2010 zaczęłam słuchać Strachy Na Lachy. Muszę przyznać, że również mają bardzo dobre teksty piosenek. Od czasu do czasu przez uszy przeleci ma PROLETARYAT. Hmm... Czego ja jeszcze słucham? VADER, czasami GUANO APES, czasem coś od NERGALA.
Myślę, że to chyba wszystko. W razie czego, dyskusja w tym temacie jest otwarta, to z miłą chęcią coś jeszcze dodam. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-16, 09:45    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Ja słucham:
rock: Led Zeppelin(nałogowo), Deep Purple(cholernie często),AC/DC(prawie codziennie) , Pink Floyd, Jetryho Tull, Nazareth, Guns n Roses(żadziej niż resztę), Jimi Hendrix, czasem Stonesi, The Beatles(późniejsze płyty), Queen (wcześniejsze plyty do lat 90),

punk: ... Nie będzie tego za dużo. Może być Lazy Train (choć to taki hardcore). Punk szanuję, ale jakoś do mnie nie przemawia

metal: Iron Maiden, Metalica, Enisfernum (folk metal, bardzo ciekawy gatunek z północy) http://www.youtube.com/watch?v=fyvPe0uqjjY , Blind Guardian. Nie trawię death i black, a nu tępię :)
EDIT: zapotniałem o Black Sabbath
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-11-19, 22:14, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-16, 10:42    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

[quote="mr.cymbał"]The Beatles(późniejsze płyty)[/quote]

Polecam również utwory Beatlesów grane na bluesowo! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
agnieszka 

Posty: 24
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2010-10-16, 11:05    Odp: Rockowo, Punkowo, Metalowo

Czy ja zapomniałam o NIRVANIE? Chyba tak.. Tak, więc dodam z przyjemnością, że poezją dla moich uszu jest również NIRVANA. ;)
widzę, że z [b]jania.k[/b] słuchamy podobnej muzyki. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu