Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karolpryba 

Wiek: 33
Posty: 2
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2009-05-06, 20:47    Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

Witajcie, mam na imię Karol, gram na harmonijce ustnej od 11 lat, jeżdżę po konkursach na których zostaje laureatem, grałem we Włoszech, Niemczech, oraz w Austrii na międzynarodowym festiwalu harmonijek, gdzie uzyskałem drugą ocenę JURY. W roku 2005 pokonałem wszystkie instrumenty (keyboardy, flety, skrzypce, gitary, pianina itp.) w konkursie uwaga talent, i uzyskałem tytuł "talent 2005".
Konkretnie chodzi mi o to, że osiągnięcia są ciekawe wliczając w to coroczny konkurs HAKAM obywający się w Kamieniu kolo Rzeszowa, w którym zostałem laureatem złotej dziesiątki w tym roku po raz jedenasty z rzędu.
Problem tkwi w tym, że nikt nie potrafi mnie dostrzec i tutaj się zwracam o pomoc do wszystkich, znalazłem stronę na której mógłbym zaistnieć.
bardzo zapraszam przynajmniej do obejrzenia.
Ludziom nie będącym w temacie harmonijka kojarzy się z zabawką, odpustem, tandetą, staram się już od długiego czasu obalać ten mit, i staram się rozpowszechniać ten piękny instrument.
Posłuchajcie mnie i oceńcie... postanowiłem zwrócić się z tym do was, ponieważ na forach wielotematycznych zostałem wyśmiany, że gram na harmonijce, wiec spróbuje tutaj. Pokażmy, że harmonijka to też coś wartościowego :)
Pamiętajcie, każde obejrzenie jest ważne. tu zamieszczam link i proszę was o pomoc.
tu link
mam nadzieje, że dobrze trafiłem jeśli chodzi o pomoc, od razu wam już podziękuje i liczę na wasze ocenytu link
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-05-06, 20:55    Odp: Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

[color=blue]Przeniosłem temat w miejsce jego przeznaczenia. Pozdrawiam w słusznej sprawie :) [/color]
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-05-06, 22:41    Odp: Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

Lista osiągnięć naprawdę imponująca, a to co wyczyniasz na tym chromie wprawia w osłupienie! Niestety, w tym kraju nad Wisłą ciężko zaistnieć komuś, kto coś naprawdę potrafi! A może poszedłbyś do kolejnej edycji "Mam talent". W niemieckiej edycji wygrał koleś, który jechał melodie z tabów, tak jak grajek z dwutygodniowym stażem. Ty zaś potrafisz doskonale grać! Nawet SMSa bym wysłał :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-05-06, 23:16    Odp: Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

Witam Karolu ,mieliśmy już ze sobą kontakt . Powiem krótko ,to jest granda! Może muzycy zawodowi odwiedzający tę stronę ,lub wielki przyjaciel harmonijki Jerzy, mogli by Ci pomóc?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-05-06, 23:25    Odp: Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

Ja, jako człowiek od jakiegoś czasu próbujący zrobić coś z chromatykiem, mogę wyrazić tylko swój szczery podziw i ubolewanie, że tacy ludzie muszą tak zawzięcie walczyć o swoje, żeby zaistnieć...
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karolpryba 

Wiek: 33
Posty: 2
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2009-05-06, 23:42    Odp: Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

Bardzo dziękuje za wyrazy uznania, ale to wszystko dzięki nauczycielowi, którym od 11 lat jest pan Zygmunt Zgraja. Do Mam Talent 2 się zgłosiłem, ale nie dostałem odpowiedzi czy mam się pojawić na castingu czy nie. Tak czy siak do Zabrza pojadę na ten casting, wiec zobaczymy, może w końcu harmonijka będzie lubiana przez szersze grono.
Jeżeli chodzi o Michaela Hirte i niemiecki mam talent... to brak mi slów, jak mógł się dobrać, że tak powiem, do tak pięknego utworu jak Ave Maria ? zagrał to na harmonijce diatonicznej na której mu brakowało dźwięków aby to zagrać poprawnie i czysto. Nie licząc już tego, że zamiast omijać momenty, w których mu brakowało dźwięków grał inne i fałszował...
Najlepsze jest to, że po wygranym programie nagrał płytę gdzie jest Ave Maria, ale już grana na chromatyku... i pewnie nie przez niego... Niemcy niby stolica harmonijek ze względu na festiwal w Trossingen i Firmę Hohner, a takie rzeczy mają miejsce...
Mam nadzieje, że jak przejdę w mam talent troche dalej niż eliminacje (casting) to moje Ave Maria, uwiedzie JURORÓW, w końcu, seksty, tercje, oktawy, wszystko jest....
zobaczymy, ale jak narazie to potrzebuje waszych ocen na plejadatalentow.pl.
do tej pory średnia ocen jest dobra, chociaż daleko mi do pierwszego miejsca, powysyłajcie znajomym ten link jeśli dacie rade :) i tak wam już bardzo dziękuje za pomoc ;)

jeszcze pytanie...
Jerzy, przyjaciel harmonijki ? kto to taki ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-05-07, 09:45    Odp: Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

Jerzy to bardzo aktywny uczestnik tego forum i pasjonat harmonijki ustnej .Od pewnego czasu rzadko nas odwiedza/nie będę się rozwodził dlaczego/ .Tu masz link do Jego profilu
http://www.harmoszka.com/gilva53,u,462.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-07, 14:04    Odp: Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

Cześć Karol!
Temat który poruszyłeś jest mi bardzo bliski.
Pamiętam jak ja stawiałem swoje pierwsze kroki w muzycznym "szołbiznesie" jakieś 15 lat temu :)
Tak poważnie to bardzo ciężko jest być w Polsce zawodowym muzykiem i nie grac krótko pisząc chałtury. Szczególnie trudno jest utrzymywać się z takich niekomercyjnych gatunków jak jazz, klasyka czy blues.
Moim zdaniem powinieneś zrobić sobie profil na myspace, strone www, nagrać więcej filmów na YT i przede wszystkim znaleźć akompaniatora aby wspólnie grac koncerty.

Reszta zależy od Twojej determinacji, talentu i (niestety w dużej mierze) szczęścia.
Jeśli chciałbyś spytać o coś konkretnego to napisz do mnie na bleczycki@gmail.com

Pozdrawiam i trzymam kciuki.
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karolpryba 

Wiek: 33
Posty: 2
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2009-05-07, 14:18    Odp: Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

akompaniatora wydaje mi się, nie potrzebuje, ponieważ podkłady które mam, są robione specjalnie dla mnie wiec to nie są jakieś znalezione w internecie, tylko pisane pod utwór, który gram, CD mi wystarcza ;) Jeżeli chodzi o stronę, to w wakacje będzie otwarcie mojej strony, a filmy na yt są w trakcie nagrywań, wiec wszystko idzie w dobrym kierunku jeśliby stosować się do twojej rady, dziękuje bardzo i również pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-05-08, 15:14    Odp: Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

[quote]Pamiętam jak ja stawiałem swoje pierwsze kroki w muzycznym "szołbiznesie" jakieś 15 lat temu[/quote]

bo jak to bylo w pewnym fajnym filmie " ten caly szolbiznes to jedna wielka kicha"

ale ja tez zawsze mowie, ze robie w szolbiznesie

- ja robie szol a inni robia biznes :D

pozdrowienia !! i szacun dla Kolegi bo jest debesciak
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-05-08, 15:58    Odp: Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

Zgadzam się z Bartkiem ,że akompaniator jest Ci potrzebny .Człowiek grający na żywo jest zupełnie inaczej odbierany.Do filmików prezentacyjnych faktycznie jest zbędny ,ale do koncertów konieczny.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-07, 21:54    Odp: Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

Wobec tego polecam swoją skromną osobę - mogę też komponować utwory na harmonijkę a że sam trochę dmucham tym lepiej zrozumiem potrzeby harmonijkarza no i mieszkam niedaleka Karola :)
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-09, 00:08    Odp: Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

Chodzić na jamy i nawiązywać znajomości!!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karpiar199 

Wiek: 31
Posty: 0
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-09-28, 21:32    Odp: Karol Pryba - Oceńcie mnie ;)

To niesamowite, że jesteś tak utalentowanym harmonijkarzem i osiągnąłeś wiele imponujących rzeczy w swojej karierze muzycznej! Twoje osiągnięcia w konkursach i międzynarodowych festiwalach zasługują na duże uznanie. Jestem pod wrażeniem twojego zapału i determinacji do udowodnienia, że harmonijka ustna to instrument wartościowy i nie tylko zabawka.

Jestem przekonany, że wiele osób będzie zainteresowanych twoją muzyką i talentem. Nie zrażaj się negatywnymi komentarzami na forach internetowych – niestety, często tam spotyka się z niezrozumieniem i brakiem szacunku. Ważne jest, że masz odwagę i determinację, by podzielić się swoją pasją z innymi.

chusta z jedwabiu, apaszki damskie,
szal wełniany, włoskie szale damskie, delikatne szale wieczorowe
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu